گل محمدی می‌گوید که در مازندران حتی یک زمین استاندارد هم برای برگزاری تمرین وجود ندارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در تمرین روز شنبه سرخپوشان غایب بود. او راهی یاسوج شده بود تا به خانواده خورشیدیان، یعنی خانواده همان هواداری که به دلیل استرس و فشار ناشی از شکست در فینال آسیا، از دنیا رفته بود، تسلیت بگوید و دلجویی کند. یحیی در جریان این دیدار یک مدال نقره و پیراهن تیم فوتبال پرسپولیس به همراه امضای اعضای تیم را به سامی، پسر او داد تا به این شکل در این روزهای سخت کنارش باشد.

این صحبت های سرمربی سرخپوشان پس از بازگشت به تهران است:

*رفتم تا تسلیت تمام اعضای تیم را بگویم

این موضوع برای هواداران عزیز پرسپولیس خیلی دردناک بود و وظیفه خودم دانستم که به یاسوج بروم و این کمترین کاری بود که می توانستم در حق خانواده این عزیز از دست رفته انجام بدهم. به همین دلیل راهی یاسوج شدم و مدال نایب قهرمانی و پیراهنی که به امضای تمام بازیکنان رسیده بود به پسر آن محروم و خانواده اش دادم تا به این طریق مراتب ابراز تأسف و تالم بازیکنان، کادرفنی و تمام عوامل باشگاه را برای این اتفاق دردناک به خانواده این عزیز اعلام کنم.

*کار خاصی نکردم فقط تسلیت گفتم

ان شالله خدا به این خانواده صبر بدهد و مطمئنا این اتفاق برای ما هم سخت بود. کار خاصی هم انجام ندادم و کمترین کاری که من و باشگاه می توانستیم انجام بدهیم همین موضوع بود. تشخیص دادم خودم به یاسوج بروم و عرض تسلیت داشته باشم. به هر صورت فوتبالدوستان و عاشقان این رشته در فوتبال ما زیاد هستند و خیلی افراد با فوتبال زندگی کرده و به آن علاقه شدیدی دارند.

*جان انسان از فوتبال خیلی مهم تر است

خودم راضی نیستم چنین اتفاق های ناگواری برای هواداران رخ بدهد و واقعا ارزش جان تمام هواداران از جام و این مسائل بیشتر است. از درگذشت هوادارمان متاثر شدم و برای خانواده اش آرزوی صبر و شکیبایی دارم.

*صحنه های زشتی را در مازندران دیدیم

این شرایط برای انجام یک مسابقه فوتبال در سطح لیگ برتر معمولی و نرمال نبود. صحنه های خیلی زشتی را در بازی با نساجی شاهد بودیم و جای اینکه فوتبال ما سال به سال پیشرفت کند در یکی دو سال اخیر شرایط خوبی نداشته است.

گل‌محمدی: صحنه‌های زشتی را در قائمشهر دیدم

*فوتبال ما باید پیشرفت کند نه این که...

جای اینکه امکانات و زیرساخت های فوتبال مان روز به روز پیشرفت کند، وضعیت بدتر می شود. این موضوع یک هشدار و علامت بد برای فوتبال است و لازم است مسئولان ورزش نسبت به زیرساخت ها اهتمام و توجه بیشتری داشته باشند. از لحاظ تعداد فوتبالیست می توان یک تیم ملی از مازندران پیدا کرد اما از نظر امکاناتی یک استان زیر خط فقر است.

*در مازندران زمین برای تمرین نیست

برای بازی و تمرین در این استان استادیومی وجود ندارد و این موضوع جای تأسف دارد. بازی نساجی و پرسپولیس تلنگری بود تا مسئولان ورزش کشور به خودشان بیایند. در سایر استان های دارای استعداد هم چنین موضوعی را می بینیم.

*ایران جزو ثروتمندترین های دنیاست اما...

ایران واقعا کشور سرمایه دار است که نفت، گاز و سایر منابع طبیعی را در اختیار دارد. جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا است اما اولویت آن در بحث ورزش نادیده گرفته می شود درحالیکه ورزش نیاز و ضرورت جامعه است.

*امیدوارم فکری به حال فوتبال شود

ورزش برای شادابی، نشاط و سلامت جامعه یک ضرورت است. همه مسئولان بلند مرتبه ما در مصاحبه های شان خیلی خوب درباره ورزش صحبت می کنند و آن را یک امر به معروف می دانند. وقتی می توانیم در چنین حوزه گسترده ای امر به معروف داشته باشیم و سلامت جامعه را تامین کنیم چرا نسبت به آن بی اهمیت هستیم. این امر جای سوال دارد و امیدوارم فکری به حالش شود.

*بودیمیر؟ زیاد از این چیزها دیدم!

در این ۱۱-۱۰ ماهی که در پرسپولیس به عنوان سرمربی کار می کنم از این اتفاق ها زیاد رخ داده است. پرداخت طلب برانکو، دستیارانش و همچنین نیلسون نمونه ای از این موارد زیاد بود که هنوز هم ادامه دارد.

*قبلا برانکو، الان بودیمیر، فردا هم کالدرون

پس از بحث بودیمیر هم نوبت کالدرون و دستیارانش می شود. متاسفانه مدیریت مجموعه پرسپولیس قبل از این به دست افرادی افتاده بود که در این زمینه اهمال کردند و قراردادهای خوبی بسته نشد. کار را برای پرسپولیس خیلی سخت کردند. مدتی قبل تمام تمرکز ما این بود که پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه به دلیل بدهی برانکو بسته نشود و الان هم بحث بودیمیر پیش آمده است.

*ابزار لازم را تامین نکرده اند

جدا از بحث طلب بازیکنان و مربیان خارجی، خودمان هم مشکلات درونی داریم. باید به بازیکنان خودمان هم رسیدگی شود. کمبودهای زیادی داریم. ۴-۳ ماه برای وسایل تمرینی لیست داده ایم که شاید باورتان نشود تاکنون این وسایل برای تیم تامین نشده است‌.

*چه زمانی قرار است مشکلات را حل کنید؟

برای زمین تمرین مشکل داریم. شاید جای گفتن نباشد اما قبل از اینکه به فینال آسیا برویم نتوانستیم به خاطر شرایط زمین، تمرین های خوبی انجام بدهیم. شاید بگویند من با طرح این مسائل می خواهم باخت تیم را توجیه کنم اما متاسفانه این واقعیت ها در فوتبال ما به ویژه پرسپولیس خیلی دیده می شود. نمی دانم تا چه زمانی ادامه دار است و چه زمانی می خواهد برطرف شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.