ایوان لکو آنتورپ را ترک کرد: قرارداد چند میلیون دلاری چینی به مدت دو سال آماده است .

به گزارش فرتاک ورزشی،

داستان زیبایی که ایوان لکوی 42 ساله در آنتورپ می نوشت در اینجا متوقف می شود. این کروات به زودی فصل جدیدی را در شانگهای SIPG چین آغاز می کند ، جایی که قراردادی چند میلیون دلاری برای دو سال آماده است. "این انتخاب مغز در برابر قلب بود."

آیا او بعد از تعطیلات زمستانی همچنان سرمربی آنتورپ خواهد بود؟ یا او از همین حالا چین را انتخاب کرد؟ پس از پیروزی مسابقه مقابل شارلوادر کنفرانس مطبوعاتی این واقعیت در تاریکی باقی ماند:"همه کسانی که من را می شناسند می دانند که چه احساسی نسبت به این باشگاه دارم. اینجا خوشحال شدم چون یک باشگاه زیبا و بزرگ است. رویای من بود که به اینجا بیایم. بنابراین من به دنبال چالش جدیدی نبودم. "

لکو گفت: فوتبال همه چیز است ، زندگی من است و فقط خانواده از آن بالاتر است.

بنابراین  لکو آخرین مسابقه خود را به عنوان مربی آنتورپ مربیگری کرده بود و پس از سال نو او به چین می رود. سه بار نه در هفته های اخیر ، لکو سه بار پیشنهاد شانگهای SIPG را رد کرده بود.

 شانگهای ، قهرمان 2018 چین ، با حضور اسکار برزیلی (چلسی سابق) و آرناوتوویچ ، ملی پوش اتریشی ، و تا چند هفته پیش نیز هالک ، ملی پوش سابق برزیل یک تیم بزرگ در چین است. مربی تیم ویتور مانوئل پریرا ، پرتغالی است که قبلاً با پورتو و المپیاکوس قهرمان شده اما قیمت سه شکست پیاپی در لیگ قهرمانان آسیا را پرداخت خواهد کرد.

پیش از این آندره ویاش بواش (مارسی) نیز مربی بود. او سالانه 12 میلیون یورو درآمد کسب می کرد. پس لکو برای سیب و تخم مرغ به خاور دور نمی رود.

وقتی ده روز پیش شانگهای برای چهارمین بار به او پیشنهاد داد ، لکو آنتورپ را نیز مطلع کرد. برخلاف آنچه لکو انتظار داشت ، آنها واکنشی منطقی  به این خبر داشتند. این واقعیت است که رابطه بین لکو و مدیر ورزشی تیم لوسیانو دو اونفریودر بهترین نبود شرایط نبود.

علاوه بر این - اگر لکو هفته گذشته به وااسلند-بورن باخته بود ،گزینه اخراج می توانست روی میز باشد. همه این موارد با هم توضیح می دهند که چرا لکو قلب خود را دنبال نمی کند ، بلکه به ندای مغزش اهمیت می‌دهد و ترجیح می دهد اکنون پرواز کند تا اینکه بعد از چند سال کمتر ناگهان دست خالی بماند.

آنتورپ منتظر قطعی شدن انتقال است. رئیس باشگاه Paul Gysysens هم مایل است یک "اسم بزرگ" داشته باشد.پس سرمربی بعدی مارک ویلموتس نخواهد بود.مربی‌ای که قبلا هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت و گلراول او در خاورمیانه علیرضا بیرانوند روی نیمکت انتورپ حضور دارد و امیدوار است با جدایی لکو دوباره تبدیل به گزینه اول باشگاه شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.