کارشناس داوری فوتبال کشورمان اعتقاد دارد که اخراج دو بازیکن پرسپولیس و ذوب‌آهن در صورت فحاشی، درست بوده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ابراهیم میرزابیگی در خصوص قضاوت بیژن حیدری در دیدار پرسپولیس و ذوب‌آهن اظهار داشت: در مجموع فکر می‌کنم قضاوت خوبی را از سوی بیژن حیدری و کمک‌های او شاهد بودیم.

وی افزود: در صحنه اخراج عبدالله حسینی و سعید آقایی، بازیکن ذوب‌آهن با حامد لک برخوردی نداشت. حرکت بازیکن ذوب‌آهن، یک عمل غیر ورزشی محسوب می‌شد، اما اینکه در ادامه چه اتفاقی افتاده که باعث اخراج دو بازیکن شده را ما نمی‌دانیم.

آنطور که گفته شده فحاشی صورت گرفته و مسلماً داور به صحنه نزدیک بوده و بهتر از هرکسی تصمیم‌گیری کرده است. چون ما صحنه را ندیدیم و الفاظ رد و بدل شده میان دو بازیکن را نشنیدیم، نمی‌توانیم نظری بدهیم، اما اگر فحاشی از سوی دو بازیکن صورت گرفته باشد، اخراج آنها از سوی داور تصمیم درستی بوده است.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان با تمجید از عملکرد داور این دیدار گفت: روی هم رفته قضاوت خوبی را از حیدری شاهد بودیم و صحنه تأثیرگذار یا اشتباهی که بخواهد منجر به تغییر نتیجه شود، از سوی داور رخ نداد.

میرزابیگی درباره اضافه شدن داوران کنار خط و تأثیر آنها روی قضاوت‌ها خاطرنشان کرد: اگر توجه داشته باشید، در بازی استقلال و گل‌گهر، پنالتی اولی که برای استقلال گرفته شد، با تصمیم داور کنار خط بود. داور وسط حتی تا میانه زمین رفته بود و دستور به ادامه بازی داد، اما داور کنار خط به خوبی به داور اطلاع داد تا پنالتی اعلام شد.

در شرایطی که فوتبال ما هنوز به سیستم VAR مجهز نشده، به نظرم اضافه شدن داوران کنار خط خوب و مؤثر است. باید وظایف داوران کنار خط نیز به خوبی به آنها تفهیم شود تا دخالتی در تصمیم داور نکنند و نظم بازی به هم نریزد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.