بازیکنان تعویضی استقلال در بازی با پرسپولیس به خوبی توانستند در روند بازی تغییر ایجاد کنند

به گزارش فرتاک ورزشی،

بازیکنانی که در استقلال به باند سفتا معروف شده بودند در دربی توانستند تیم شان را از شکست نجات دهند.

لیگ هفدهم و زمانی که استقلال با شکست خونه به خونه قهرمان جام حذفی شد، مهدی رحمتی عکسی از حضور خودش به همراه داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی و روزبه چشمی در یک فلافلی منتشر کرد و زیر آن نوشت: «سفتا» 

اما فصل بعد که دانشگر به استقلال اضافه شد او هم به خاطر رابطه نزدیک با فرشید اسماعیلی به این گروه نزدیک شد.

در آن زمان شاید رحمتی هرگز فکر نمی کرد که مخالفان او وقتی استقلال نتیجه نمی گیرد حرف از تشکیل باندی به نام «سفتا» بزنند و نتایج ضعیف این تیم را گردن آن ها بیندازند.

حدود دو سال بعد از این اتفاق و در شرایطی که حالا دیگر نه مهدی رحمتی در استقلال است و نه روزبه چشمی، در دربی 94 فرشید اسماعیلی، محمد دانشگر و داریوش شجاعیان که بازمانده از آن گروه قدیمی هستند همگی بازی را از روی نیمکت شروع کردند.  با این حال بعد از اینکه استقلال گل دوم را از پرسپولیس دریافت کرد، فکری، اسماعیلی و شجاعیان را وارد زمین کرد که البته نتیجه حضور آن ها در زمین برتری استقلال و زدن گل مساوی بود.

فرشید اسماعیلی به عنوان مهم ترین تعویضی استقلال پاس گل دوم را به قائدی داد، دانشگر که البته درست یک دقیقه قبل از گل دوم پرسپولیس وارد زمین شد، اگرچه در پست دفاع چپ که پست غیر تخصصی اوست بازی کرد اما حداقل در مدت حضورش در زمین خبری از اشتباهات محمد نادری در کارهای دفاعی نبود و داریوش شجاعیان هم در پست وینگر چپ نمایش نسبتا خوبی داشت.

آنچه مسلم است فرشید اسماعیلی، محمد دانشگر و داریوش شجاعیان از بهترین بازیکنان استقلال هستند که فکری می تواند در بازی های آینده از آن ها در ترکیب اصلی استفاده کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.