به گزارش فرتاک ورزشی،

دربی 94 درحالی با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید که شروع پر هیجان و پایان دراماتیک را بهمراه داشت. گلزنی در دقیقه 2 و 90+4  برای آبی ها و 2 گل دیگر برای قرمزها باعث شد، شاهد دربی تماشاگر پسندی باشیم که البته اگر اشتباهات فردی بازیکنان نبود، شاید بدترین دربی تاریخ به ثبت می رسید و تساوی دیگری رقم می خورد. در هر حال هر چه بود، دربی یا همان "شهرآورد" جذاب و پرگل از آب درآمد تا غیبت تماشاگران هم باعث نشود، تیمها با احتیاط کار کنند.

وقتی قبل بازی تیتر ها و تحلیل های کارشناسان و رسانه ها را می دیدیم، اکثرا در مورد رشید مظاهری و حامد لک صحبت می کردند و احتمال ستاره شدن را می دادند که با عملکرد فوق العاده اماده دربی شده بودند. با این حال، گرچه هر دو دروازه بان دو گل دریافت کردند، اما روی هیچ یک از گلها چندان مقصر نبودند و این مدافعان بودند که با اشتباهات شان موقعیت های زیادی را به مهاجمان دادند. در هر حال فارق از این نتیجه و حواشی رخ داده دو بازیکن جوان و اینده دار چهره ویژه مسابقه بودند که تفاوت ها را رقم زدند. دو مهدی ( قایدی و عبدی) که اگر در بازی نبودند، شاهد گل های زیبا را نمی دیدیم. مهدی قایدی که روی گل اول هم بی تاثیر نبود و او بود که توپ را به گوشه محوطه جریمه پرسپولیس برد تا کمال کامیابی نیا در کنترل توپ دچار اشتباه شود و مطهری با توپ "دزدی" خالق دومین گل زود هنگام بعد از علی سامره شود. گل دوم آبی ها را نیز فقط بازیکنی مثل قایدی می توانست، در آن شرایط و مهمتر از همه ثانیه های پایانی با ان خونسردی توپ را کنترل کند و با یک مکث صدوم ثانیه ای مدافعان حریف را به هم بریزد و ضربه مرگبار خودش را بزند تا بار دیگر ارزش هایش را به نمایش بگذارد. در سوی مقابل هم مهدی عبدی نیز از رقیبش عقب نماند و گل اول را با حرکت زیبا و فرار از مدافعان حریف با یک بغل پای فنی به ثمر رساند و پایه گذار، گل دوم هم شد تا مرد اول تیم یحیی لقب بگیرد. دو جوانی که اخیرا کاندیدای، جوان اول اسیا نیز شده اند و الحق و انصاف استحقاقش را هم دارند و می توانند، جوان اول قاره کهن را به خودشان اختصاص دهند.

جالب اینجاست که هر دو بازیکن، متولد اذر ماه هستند و تنها 5 روز با هم اختلاف سنی دارند! مهدی قایدی متولد 14 اذر 1377 و مهدی عبدی نیز متولد 9 اذر 1377 است که یکی از بوشهر چهره شده و دیگری از مازندران که اتفاقا هر دو استان از استان های فوتبال خیز کشور محسوب می شوند که در یک دهه اخیر بازیکنان زیادی را تحویل باشگاه ها داده اند و از استان های دیگر پیشی گرفته اند. دو جوانی که به احتمال زیاد پایان فصل تیم های عربی و یا اروپایی به سراغشان بیایند و از چنگ سرخابی ها دربیاورند. قطعا اگر قایدی و عبدی همین روند را ادامه دهند و وارد حواشی نشوند و مهمتر از همه گیر عده ای "دلال پول دوست و بازیکن خراب کن" نیفتند، اینده بسیار درخشانی را دارند. اینده ای که دست خودشان است و باید اگر روزی سرخابی ها را ترک کردند، در انتخاب تیم هایشان دقت لازم را داشته باشند تا به خاطر پول خودشان را دست، دلالان نسپارند. انها باید جایی بروند که پیشرفت کنند، نه بعد از یکی- دو سال پول گرفتن دوباره به لیگ ایران بازگردند.

به قلم علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.