به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال با محمود فکری ۶ برد، ۴ تساوی و ۲ شکست را تجربه کرده و با ۲۲ امتیاز موقتا صدرنشین است. احتمال دارد صدرنشینی آبی‌پوشان بعد از بازی‌های امروز از دست برود. آخرین بازی استقلال دیشب (شنبه) مقابل سایپا بود و محمود فکری با ترکیب برنده مقابل تراکتور پای به زمین مسابقه گذاشت اما برخلاف بازی درخشان مقابل تبریزی‌ها، این سایپا بود که سه امتیاز را به لطف تک گل سه امتیاز مال خود کرد.

استفاده فکری از ترکیب تیم برنده در شرایطی بود که او در هفته‌های گذشته کمتر توانسته از یک ترکیب برای دو بازی متوالی استفاده کند. مسائلی مانند مصدومیت و محرومیت در کنار تفکرات تاکتیکی فکری باعث شده او تقریبا در ۱۲ هفته اخیر فقط دو بار از یک ترکیب مشابه استفاده کند. ابتدا در هفته چهارم که تیمش را بدون تغییر نسبت به هفته سوم به میدان فرستاد و آخرین بار هم در هفته دوازدهم که او تیمش را با همان آرایش هفته یازدهم راهی زمین کرد.

وجود بازیکنان با کیفیت در استقلال، این شانس را نصیب فکری کرده که از هافبک‌های مختلف استفاده کند اما به نظر می‌رسد او هنوز نتوانسته به تیم ایده‌آل خود دست پیدا کند. شاید اینطور به نظر برسد که فکری در هر بازی آرایش به خصوصی را اتخاذ می‌کند اما عملکرد او در هفته‌های گذاشه خلاف این موضوع است چرا که او تا جای ممکن سعی کرده تغییرات کمی در تیمش ایجاد کند.

با این حال روند سینوسی آبی‌ها در هفته‌های اخیر موجب کلید خوردن برخی تغییرات در ترکیب این تیم شده است. فکری هیچگاه بعد از تساوی یا شکست تیمش، از ترکیب بازی قبل استفاده نکرده اما در مواقعی که تیمش پیروز شده، سعی کرده در صورت نبود مصدومیت یا محرومیت از ترکیب تیم برنده استفاده کند.

با وجود باقی ماندن سه هفته تا پایان نیم فصل، فکری همچنان در جست و جوی ترکیب ایده‌آل خود خواهد بود و در غیر این صورت در نیم فصل دست به خرید خواهد زد؛ خریدهایی که برای تقویت خط هافبک و پر کردن جای خالی علی کریمی، هافبک استقلال در فصل گذشته خواهد بود.

به طور کلی آبی‌پوشان در این فصل از ۱۰ ترکیب متفاوت استفاده کردند که نشان دهنده به نتیجه نرسیدن محمود فکری درباره ترکیب ایده آل برای تیمش است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.