شخصیت قهرمانی یک روزه شکل نمی گیرد

ابراهیم شکوری، معاون باشگاه پرسپولیس در برنامه صبح بخیر ایران با اجرای مهدی توتونچی گفت این تیم پرسپولیس دستاورد تلاش های یحیی گل محمدی است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مصاحبه با این سوال آغاز شد؛ پرسپولیس با وجود همه رفت و آمد ها هم چنان در لیگ برتر قهرمان می شود و گزینه قهرمانی است. آیا این به دلیل تلاش های گذشته برانکو نیست؟ که ابراهیم شکوری در مقام پاسخ گفت: برانکو در گذشته زحمات زیادی برای تیم پرسپولیس کشیدند و این بر هیچ کس پوشیده نیست اما این تیم، تیم یحیی گل محمدی است. آقا یحیی بیش از یک سال است که با تیم کار می کند و ما باید جایگاه مربیان ملی و داخلی خود را بالا ببریم.

خیلی ها آمدند و رفتند اما پرسپولیس هم چنان به موفقیت های خود ادامه می دهد به این دلیل که تیم شخصیت قهرمانی پیدا کرده است. در برهه ای ما با کمبود بازیکن مواجه شدیم. به خصوص از زمان روی کار آمدن آقای سمیعی. تیم با چالش های عجیبی مواجه شد که شاید اگر این اتفاقات برای هر تیمی دیگری رخ می داد با یک چالش بزرگ مواجه می شد اما خوشبختانه اتحادی که در پرسپولیس وجود دارد موجب شد تا ما بحران ها را پشت سر بگذاریم.

در پرسپولیس همه با هم هماهنگ هستیم و به نوعی همه یک ساز را می زنیم. خدا را شکر در 4 ماهی که ما وارد تیم شده ایم آرامش خاصی در تیم حکمفرما شده است با اینکه بحران های زیادی داشتیم. از جمله پرونده هایی که علیه تیم در فیفا شکل گرفت و در حال شکل گیری است. خوشبختانه در هفته پایانی هم تیم با نمایش درخشانی که در برابر گل گهر داشت به قهرمانی دور رفت دست پیدا کرد.

ابراهیم شکوری حرف هایش را این چنین ادامه داد: من پیش تر گفته بودم تیمی که به صورت میانگین در هر بازی دو امتیاز کسب کند شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ برتر خواهد داشت که خوشبختانه این روند در پرسپولیس دنبال شده است. در ادامه مسیر دنبال کردن این روند کار سختی است و ما روزهای آسانی را پیش رو نخواهیم داشت.

تیم ها سعی می کنند با همه توان در برابر ما ظاهر شوند اما خوشبختانه پرسپولیس در سال های اخیر روند بسیار خوبی داشته است و در زمین حرف خود را ثابت کرده است و حواشی که در بیرون به وجود می آید با واقعیت ها سازگار نیست. ( به نظر می رسد در اینجا منظور ابراهیم شکوری حرف هایی است که گاها در فضای مجازی زده می شود؛ از جمله اینکه قهرمانی های پرسپولیس مهندسی شده است) که اینجا ابراهیم شکوری کری خواند و گفت هیچ تیمی پرسپولیس نمی شود؛ و در ادامه گفت: پرسپولیس در 4 سال اخیر قهرمان لیگ برتر شده است و در دو دوره در بازی پایانی لیگ قهرمانان آسیا حاضر بوده است. البته که همه موفقیت ها در رقابت سالم با سایر تیم ها و در زمین به دست آمده است. تیم های خوبی چون سپاهان – استقلال – تراکتور و ... نتیجه در زمین و با تلاش 22 بازیکن مشخص می شود و بقیه بحث ها حاشیه ای است. بعضی ها به یک سری مسایل دامن می زنند در حالی که قهرمانی در لیگ برتر در یک ماراتن 30 هفته ای به دست می آید. آنهم در لیگ فشرده که سطحش خیلی خوب شده است. شما می بینید تیم های ما در لیگ قهرمانان آسیا تیم های قطری – چینی و ژاپنی را با آن همه امکانات شکست می دهند.

معاون باشگاه پرسپولیس در بخشی از صحبت هایش درخصوص اینکه آیا پرسپولیس در فصل پیش رو هم قهرمان لیگ برتر خواهد شد یا نه گفت: ما جدال سختی با تیم های رقیب خواهیم داشت. شخصیت قهرمانی یک شبه یا یک روزه شکل نمی گیرد بلکه حاصل سال ها تلاش است. پیش بینی در فوتبال سخت است اما به طور حتم ما همه تلاش خود را بکار می گیریم که برای پنجمین بار قهرمان شویم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.