در لیگ بیستم فوتبال و در مورد خط حمله استقلال تهران یک نکته مهم و نگران کننده وجود دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال استقلال در لیگ برتر فصل گذشته در حالی به مقام دوم رسید که خط حمله این تیم بهترین خط حمله مسابقات و شیخ دیاباته مهاجم ۳۲ ساله آنها نیز آقای گل شد.

شیخ ۲ متری آبیها با ۱۵ گل بالاتر از مهاجمان دیگر این تیم و لیگ برتر قرار گرفت و در بین بازیکنان استقلال هم ارسلان مطهری و مهدی قائدی هر کدام با ۱۰ گل زده در جدول بهترین گلزنان لیگ برتر قرار داشتند.

 در 34 بازی لیگ برتر فصل نوزدهم، 35 گل را این سه مهاجم استقلال به ثمر رساندند یعنی به عبارتی کمی بیش از یک گل در هر بازی که اگر چه آمار خیره کننده ای نیست، ولی می‌تواند مثبت باشد و برای هر خط دفاعی نیز نگران کننده باشد. اما همین خط حمله در طی 18هفته گذشته تنها توانسته است 11 گل(ارسلان مطهری5، مهدی قایدی 4 و شیخ دیاباته 2) به ثمر برساند که کمی بیش از یک گل در هر دو بازی می باشد که اصلا قابل قیاس با عملکرد فصل گذشته آنها نمی باشد. 
نکنه حائز اهمیت دیگری که در این تیم وجود دارد، مرتبط با گل‌های این تیم در لیگ نوزدهم می‌باشد که این تیم در فصل گذشته از 34 بازی توانست 55گل به ثمر برساند و با میانگین 1/61 گل زده در هر بازی بعنوان برترین تیم لیگ نوزدهم از حیث گل زده بیشتر خود را معرفی نماید در حالی که استقلال در 18 بازی گذشته از لیگ بیستم تنها توانسته است 22 گل به ثمربرساند که میانگینی معادل 1/22 می باشد که بسیار پایین‌تر از فصل گذشته است و باید فرهاد مجیدی در این زمینه و برای رفع مشکل گلزنی خط حمله خود چاره ای اساسی بیندیشد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.