دومین اردو بدون کاپیتان های باتجربه؛

اشکان دژاگه و مسعود شجاعی برای دومین بار متوالی در فهرست تیم ملی قرار ندارند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 فهرست تیم ملی ایران برای دیدار با سوریه در حالی اعلام شد که در آن خبری از نام دو کاپیتان سابق تیم ملی یعنی مسعود شجاعی و اشکان دژاگه نیست. این دو که در سه فصل اخیر بازیکن تیم تراکتور بوده‌اند، در حالی غایب این اردوی تیم اسکوچیچ خواهند بود که خودشان انصراف از حضور در تیم ملی را اعلام نکرده‌اند اما به نظر می‌رسد که کادرفنی تیم ملی علاقه چندانی به دعوت از این دو ستاره ندارد.

دژاگه و شجاعی در اردوی قبلی تیم ملی که برای بازی با بوسنی بود هم در فهرست حضور نداشتند که این موضوع موجب طرح سوال از سوی وحید هاشمیان دستیار ایرانی دراگان اسکوچیچ شد و او بدون اشاره به نام این دو ستاره، از «پوست اندازی» تیم ایران صحبت کرد تا فارغ از کیفیت فنی دو ستاره تیم تراکتور، سن و سال آن ها را دلیل اصلی عدم دعوتشان دانست.

نکته جالب این‌که اشکان و مسعود در لیگ بیستم عملکرد قابل قبولی داشتند و شاید باوجود تمام این اتفاقات، بسیاری تصور می‌کردند اسکوچیچ برای بهره گیری از تجربه بالا، آن ها را در لیست خود قرار دهد اما سرمربی تیم ملی ترجیح داده که به مهره های جوان تر اعتماد کند؛ خصوصا این که در خط میانی، ترافیک عجیبی وجود دارد و حتی بدون دژاگه و شجاعی نیز بیرون مانده ها پرتعداد هستند.

اشکان دژاگه که از مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ به فهرست تیم ملی اضافه شد، ۵۹ بازی ملی انجام داده و ۱۱ گل نیز زده است. او در دو جام جهانی برای ایران بازی کرد و حالا در ۳۴ سالگی به نظر می‌رسد که شانسی برای بازگشت به تیم ملی نداشته باشد.

شجاعی اما از ۲۰۰۴ و توسط برانکو ایوانکوویچ به تیم ملی اضافه شد و در دوره های مختلف با هدایت این سرمربی کراوات، امیر قلعه نویی، علی دایی، افشین قطبی، کارلوس کی‌روش و مارک ویلموتس در لیست تیم ایران قرار گرفت و ۸۷ بازی ملی نیز انجام داد و انتظار می‌رفت که به فهرست ۱۰۰ تایی ها نیز برسد اما حالا بعید است که تعداد بازی های ملی اش سه رقمی شوند.

عدم دعوت از آن ها، از یک نگاه دیگر، برای باشگاه تراکتور هم ناامیدکننده خواهد بود. تی تی ها در این چند سال سه کاپیتان ملی پوش را در اختیار داشتند که وزنه سنگینی به حساب می‌آمدند اما حالا یکی به سپاهان رفته و دو بازیکن دیگر هم رسماً کنار گذاشته شده‌اند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.