مهدی قایدی در سال گذشته بر روی 20 مورد از گل های استقلال و تیم ملی ایران نقش مستقیم داشت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در لیگ نوزدهم بود که با حضور آندره آ استراماچونی، این سرمربی به مهدی قایدی مهاجم جوان و بوشهری استقلال که تا پیش از آن درگیر حواشی شده بود، میدان داد و باشوی کوچک نیز به خوبی جواب اعتماد سرمربی سابق اینتر را داد.

قایدی با درخشش خیره کننده در لیگ نوزدهم یکی از ارکان اصلی خط حمله استقلال بود که این مسئله در لیگ بیستم نیز ادامه داشته است و او چه در زمان حضور محمود فکری در رأس کادرفنی استقلال و چه با حضور فرهاد مجیدی، گزینه نخست سرمربیان این تیم برای قرار گرفتن در پیکان خط حمله آبی پوشان است.

قایدی در سالی که گذشت به طور کلی در 37 دیدار از رقابت های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال و دو بازی دوستانه برای تیم ملی ایران به میدان رفت و بر روی 20 گل تأثیر مستقیم داشت.

نخستین گل قایدی در سال 99، دهمین گل او در لیگ برتر نوزدهم بود. جایی که او در بوشهر طلسم دقایق طولاین گل نزدن هایش را شکست و در سرزمین مادری هم به قول زدن 10 گل برای استقلال عمل کرد و هم اینکه اولین گل خود در سال گذشته را به ثمر رساند.

مهدی قایدی در سال 99 موفق شد 9 گل به ثمر برساند. 5 گل او در رقابت های لیگ برتر و به تیم های شاهین بوشهر، گل گهر، آلومینیوم اراک، پرسپولیس و تراکتور زده شدند. او در جام حذفی نیز دروازه پرسپولیس و تراکتور را باز کرد. قایدی در لیگ قهرمانان آسیا نیز یک گل به الاهلی زد و در دیدار دوستانه ایران مقابل بوسنی در دقایق کوتاهی که به زمین آمد، دروازه این تیم را باز کرد.

باشوی کوچک در سال گذشته 8 پاس گل نیز داد. او در لیگ برتر برابر تیم های پیکان، شاهین بوشهر، تراکتور یک پاس گل و برابر مس رفسنجان و ماشین سازی 2 پاس گل داد. قایدی در لیگ قهرمانان آسیا نیز در برابر الاهلی پایه گذار گل علی کریمی بود تا بدین صورت او 8 پاس گل نیز در سال 99 داده باشد.

مهاجم جوان و بوشهری استقلال همچنین موفق شد سه بار برای استقلال پنالتی بگیرد. او در برابر تیم های پدیده، سپاهان و نساجی موفق به گرفتن ضربه پنالتی شد که هر سه ضربه نیز وارد دروازه شدند تا او بدین صورت در سال گذشته بر روی 20 گل استقلال و تیم ملی ایران، نقش مستقیمی ایفا کرده باشد.

مجموع دقایق حضور قایدی در 37 دیداری که در سال 99 به میدان رفت، 2935 دقیقه است و او به صورت میانگین در هر بازی 79 دقیقه حضور داشته و قایدی در سال 99، هر 146 دقیقه روی یک گل تأثیرگذار بوده است.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.