خط حمله تیم سپاهان همچنان با اقتدار عنوان بهترین خط حمله لیگ بیستم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم سپاهان موفق شد در هفته نوزدهم لیگ برتر با یک گل از سد سایپا گذشته و با توجه به توقف پرسپولیس در برابر شهرخودرو، صدرنشینی خود را مستحکم کرد. یکی از مهمترین عوامل موفقیت تیم سپاهان در فصل جاری خط حمله قدرتمند این تیم بوده که طلایی پوشان را با اختلافی قابل توجه در صدر جدول بیشتر گل های زده قرار داده است.

سپاهان در حال حاضر با زدن 35 گل در 19 بازی بهترین خط حمله لیگ بیستم است. این تیم در صورتی که بتواند همین روند را ادامه داده و در چند بازی تعداد گل های بیشتری به ثمر برساند می تواند بعد از مدت ها در فوتبال ایران به رکورد بیش از 2 گل زده در هر بازی برسد؛ رکوردی که تیم استقلال با زدن 70 گل در 34 بازی در فصل 88-87 به آن دست یافته بود.

بعد از سپاهان، تیم پرسپولیس دومین خط حمله برتر لیگ به شمار می رود. شاگردان یحیی در 19 بازی خود موفق به زدن 25 گل شده اند و با اختلافی 10 گله در رتبه دوم حضور دارند. پرسپولیسی های طی هفته های اخیر روند گلزنی اقتصادی را در پیش گرفته و در 7 بازی 8 گل به ثمر رسانده اند تا به این ترتیب رقیب خطرناکی برای سپاهان نباشند. البته هنوز 11 بازی از لیگ باقی مانده و این اختلاف را می توان با چند برد پر گل جبران کرد.

رتبه سوم این رده بندی را تیم استقلال به خود اختصاص داده است. این تیم در 19 بازی اخیر خود 22 گل به ثمر رسانده تا بعد از سپاهان و پرسپولیس سومین خط حمله برتر لیگ باشد. شاگردان فرهاد مجیدی طی هفته های اخیر عملکرد گلزنی خوبی نداشته اند؛ آنها در 5 بازی تنها 4 گل به ثمر رسانده اند که از میانگین کلی خودشان هم کمتر است.

بعد از استقلال، تیم گل گهر سیرجان با 21 گل زده چهارمین خط حمله برتر لیگ است. گل گهر تنها تیم حاضر در میان چهار خط حمله برتر لیگ است که جایی در بین چهار تیم بالانشین نداشته و در حال حاضر در رتبه هفتم حضور دارد. البته سیرجانی ها یک بازی معوقه با فولاد دارند که در صورت برگزاری آن می توانند تعداد گل های خود را افزایش داده و در جدول برترین خط حمله ها، رتبه خود بهتر کنند.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.