«تراکتور ایران در اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان نشان داد از مدعیان صعود است»

به گزارش فرتاک ورزشی،

روز گذشته هفته اول فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا آغاز شد و از چهار نماینده کشورمان تیم‌های پرسپولیس، تراکتور و فولاد اولین بازی‌های خود را برگزار کردند و یک برد و دو تساوی حاصل عملکرد تیم‌های ایرانی بود.

پرسپولیس رقیب اماراتی خود را شکست داد و فولادی‌ها هم در یک دیدار حساس مقابل السد قدرتمندِ تحت هدایت ژاوی هرناندز موفق به کسب تساوی شدند.

تراکتور دیگر نماینده کشورمان هم در دیداری جذاب و پر گل در مقابل نماینده ازبکستان به تساوی سه بر سه دست یافت.

تراکتور که سال گذشته به قهرمانی جام‌حذفی دست پیدا کرده بود، فصلی پر نوسان را پشت سر گذاشت و نیمکت تقریبا کم ثباتی را تجربه کرد و در نهایت در نیم‌فصل رسول خطیبی مربی موفق آلومینیوم را به عنوان سکان‌دار نیمکت خود انتخاب کردند.

خطیبی که محبوبیت خوبی را در میان تبریزی‌ها دارد در اولین دیدار‌های خود پر نوسان ظاهر شد و موفقیتش در تراکتور در هاله‌ای از ابهام و شک و تردید قرار گرفت.

تبریزی‌ها در آخرین دیدار خود در لیگ برتر به تساوی خانگی رسیدند و نگرانی‌ها از عملکرد این تیم در رقابت‌های آسیایی بیشتر شد و کم تجربه بودن خطیبی در لیگ قهرمانان هم این نگرانی را بیشتر کرد.

اما تراکتور در اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا در مقابل پاختاکور که از تیم‌های پرتجربه ACL محسوب می‌شود عملکرد خوبی به جا گذاشت و امیدها را افزایش داد و خطیبی توانایی خودش را به رخ رقبا کشید.

نماینده کشورمان در این دیدار با ارائه یک بازی خوب خصوصا در نیمه دوم با دو گل پیش افتاد اما تجربه بالای ازبکی‌ها و قدرت بالای شوت‌زنیشان بازی را عوض کرد و سه گل پیاپی را به ثمر رساندند اما روحیه جنگندگی شاگردان خطیبی بازی به تساوی کشاند تا زیباترین بازی روز اول مسابقات رقم بخورد.

اعتماد به نفس و تسلیم ناپذیری مهمترین فاکتور تراکتوری‌ها در این دیدار بود که همگان را به تحسین وا داشت و  این امر نوید دهنده روزهای خوب برای آنها در دیدار‌های بعدی خواهد بود.

استفاده از چند بازیکن با تجربه در کنار جوانان پر انرژی از مشخصه‌های بارز تراکتوری‌ها است و با اتکا به خط هافبک قدرتمند خود و مهاجم زهر‌داری همچون عباس‌زاده می‌توانند کابوس هر هر خط دفاعی باشند.

تیم خطیبی بازی به بازی اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهد کرد و توانایی کنترل هیجان بازی و حفظ نتیجه در این تیم بیشتر خواهد شد و این اتفاق ضامن پیروزی در دیدارهای بعدی می‌شود.

با نگاه به مسابقات روز اول موفقیت تیم‌های ایرانی دور از دسترس نیست و با ادامه این روند می‌توان خوشبین باشیم  دست کم سه نماینده از کشورمان در مرحله بعدی مسابقات حضور داشته باشند که این موضوع کم‌ترین حق فوتبال غنی از استعداد کشورمان است.

پوریا منصوری

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.