استقلال ایران در دومین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا توانست با نتیجه 3بر0 و با گل های محمد نادری- فرشید اسماعیلی و شیخ دیاباته از سد الشرطه عراق را شکست داد و در صدر جدول گروه مرگ قرار گرفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم‌های فوتبال استقلال و الشرطه عراق از ساعت 00:45 بامداد دوشنبه در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در زمین شماره دوی ورزشگاه ملک عبدالله جده عربستان به مصاف هم رفتند که با گل های محمد نادری- فرشید اسماعیلی و شیخ دیاباته با نتیجه 3بر0 به سود استقلال به پایان رسید.

ترکیب  الشرطه : احمد باسل، کرار امیر، سؤاد ناطق، علی فائز، فهد یوسف، امجد عطوان، علی فیصل، علا علی، حسام کاظم، سعد عبدالامیر و محمد داوود.

ترکیب  استقلال : رشید مظاهری، وریا غفوری، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، محمد نادری، هروویه میلیچ، مسعود ریگی، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته و مهدی قایدی.

شرح گل ها :

استقلال یک – الشرطه صفر (دقیقه 44: محمد نادری): پاس بسیار خوب فرشید اسماعیلی به مهدی قایدی پس  از فرار فوق العاده این بازیکن،، باشوی کوچک را درون محوطه جریمه صاحب توپ کرد. در حالیکه دو مدافع مقابل او قرار داشتند، قایدی با پاسی زیبا و چیپ مانند، توپ را از میان دو بازیکن الشرطه عبور داد و به محمد نادری رساند که مدافع پیش تاخته استقلال با یک شوت دیدنی و سرضرب، دروازه الشرطه را گشود.

استقلال 2 – الشرطه صفر (دقیقه 55: فرشید اسماعیلی): توپ گیری بسیار خوب ریگی که با سینه پاس بازیکن الشرطه را قطع کرد، به آرش رضاوند رسید و پاس در عمق زیبای این بازیکن، به فرشید اسماعیلی رسید و هافبک استقلالی ها در مصافی تک به تک با احمد بسیل توپ را به تور دروازه حریف چسباند تا استقلال به گل دوم برسد.

استقلال 3 – الشرطه صفر (دقیقه 65: شیخ دیاباته): حرکت خوب استقلالی ها و پاس فرشید اسماعیلی در پشت محوطه جریمه به شیخ دیاباته رسید و این بازیکن پس از یک چرخش زیبا و محو کردن کرار عامر وارد محوطه جریمه شد و با یک شوت دقیق و دیدنی به گوشه دروازه، گل سوم استقلال را به ثمر رساند.

 

لحظات حساس:

دقیقه 8: فرصت خوب برای استقلال که مهدی قایدی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد اما تکل کرار عامر مانع از شوت زنی قایدی شد.

دقیقه 16: پاس خوب میلیچ به آرش رضاوند رسید و ضربه فنی و کات دار این بازیکن را احمد بسیل سنگربان الشرطه راهی کرنر کرد.

دقیقه 36: در حالیکه پس از 10 نفره شدن الشرطه، بازی دفاعی این تیم عراقی مانع از خلق موقعیت برای استقلالی ها شده بود، این الشرطه بود که صاحب یک موقعیت بسیار خطرناک شد. پاس محمد داوود به علاء علی موهاوی رسید و شوت روی پا و محکم این بازیکن را رشید مظاهری به زیبایی مهار کرد.

دقیقه 43: کرنر ارسالی میلیچ در پشت محوطه جریمه به قایدی رسید که توپ روی پای این بازیکن خوب ننشست و شوت سر ضرب مهاجم استقلال با اختلاف راهی بیرون شد.

دقیقه 46: فرصت خوبی برای دیاباته مهیا شد که این بازیکن پس از عبور دادن توپ از میان پاهای مدافع الشرطه، شوتش را به وسط دروازه زد که احمد بسیل توپ را مهار کرد.

دقیقه 75: یک قطع توپ عالی از سعید مهری و پاس عالی این بازیکن، رضاوند را در مصافی تک به تک به احمد بسیل سنگربان الشرطه قرار داد که شوت رضاوند با بدشانسی به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد.

 

شرح نیمه اول:

در حالیکه استقلال نیمه نخست را خوب آغاز کرده بود، کارت قرمزی که بازیکن الشرطه دریافت کرد، باعث شد تا این تیم به صورت کامل به عقب رفته و در لاک دفاعی فرو رود. اتوبوس دفاعی الشرطه کار را برای شاگردان مجیدی در خلق موقعیت سخت کرد تا اینکه روی حرکت دیدنی مهدی قایدی و یک پاس عالی به نادری، استقلال به گل نخست رسید. شاگردان مجیدی در این بازی مالکیت توپ را در اختیار داشتند و برای رسیدن به گل عجله ای به خرج ندادند تا اینکه در آخرین دقیقه نیمه نخست به آنچه که می خواستند رسیدند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.