«عملکرد سرخپوشان در سه بازی اول خود در آسیا برخی نگرانی‌ها را بوجود می‌آورد»

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم پرسپولیس موفق شد از سه دیدار ابتدایی خود در دور گروهی لیگ‌قهرمان آسیا در سال ۲۰۲۱ سه برد را کسب و با ۹ امتیاز مدعی اصلی سرگروهی در گروه E مسابقات لقب بگیرد اما نکات نگران کننده‌ای وجود دارد که باید مورد توجه آنها قرار بگیرد.

پرسپولیس در سه بازی ۶ گل را به ثمر رساند و ۲ گل را دریافت کرد.

سازمان دفاعی پرسپولیس یکی از ارکان قدرت و سلطه‌ی آنها در پنج فصل اخیر فوتبال بوده که حاصل آن ۴ بار قهرمانی پی‌در‌پی در ایران و تجربه دو بار رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا است.

پرسپولیس با تکیه بر این نظم دفاع تیمی به سختی گل می‌خورد و در اکثر بازی‌ها رسیدن به دروازه این تیم‌برای رقبای داخلی و خارجی بسیار سخت بوده، اما دو‌گل دریافتی این تیم مقابل تیم‌های الریان و گوا‌ هشداری جدی برای کادرفنی سرخپوشان است.

شاگردان گل محمدی هر دو‌گل را تقریبا یک شکل دریافت کردند و‌ با توجه به شناختی که عناصر دفاعی این تیم‌می‌رود بیش از آنکه ضعف و اشتباهات فنی را عامل این موضوع دانست باید به نوعی بی‌خیالی و دست‌کم گرفتن حریف اشاره کرد موضوعی که اگر ادامه پیدا کند قطعا پرسپولیس را دچار چالشی جدی و سخت خواهد کرد.

پرسپولیس

بعید است تیمی در یکی دو ماه اخیر به اندازه پرسپولیس در بازی‌هایش موقعیت از دست داد باشد، اتفاقی که در بازی‌های لیگ هم گریبان تیم گل‌محمدی را گرفته بود و هر بازی موقعیت‌های فراوانی را از دست می‌دادند.

در نیم‌فصل اول خیلی‌ها این اتفاق را به نداشتن یک مهاجم شش دانگ مرتبط می‌دانستند اما با آمدن شهریار مغانلو و پایان محرومیت آل‌کثیر این بحران همچنان ادامه دارد و میانگین گل‌های زده شده پرسپولیس نسبت به تعداد خلق موقعیت‌ها در یک بازی بسیار پایین است که به نظر می‌رسد این موضوع هم به خیال راحت و عدم جدیت کامل عناصر تهاجمی آنها باز می‌گردد.

نکته مهم دیگر در آنالیز سه بازی پرسپولیس افت‌خیزهای مقطعی سرخپوشان در طی یک نود دقیقه است که می‌توان آن را به سبک بازی پرفشار این تیم نسبت داد، جایی که در ۱۰ الی ۱۵ دقیقه چنان تیم حریف را تحت فشار می‌گذارند که گویی طوفانی به سوی رقیب شکل گرفته است و این اتفاق انرژی زیادی از نائب قهرمان آسیا در فصل گذشته می‌گیرد و دقایقی بعد مجبور به کنترل بازی و یا دادن توپ به  حریف می‌شوند تا دوباره انرژی برای بازی پر فشار ایجاد شود.

همچنان ایجاد موقعیت‌های زیاد از کانال‌ متفاوت و با استفاده تاکتیک‌های مختلف  برَند و دلیل برتری نسبت به حریفان در بازی‌های پرسپولیس است و باید به کادر فنی این تیم تبریک گفت.

پرسپولیس نباید اجازه دهد همچون دو دیدار قبلی دریافت گل اول و‌ بی‌تفاوتی در امور دفاع تیمی، حتی برای لحظه‌ای به عادت تبدیل شود و در کنار تعداد بالای موقعیت‌های ایجاد شده در هر بازی تعداد گل‌های به ثمر رسیده را هم افزایش دهند.

 شخصیت بالای تیمی، کادر فنی با دانش، تاکتیک پذیری فوق‌العاده،  بازیکنان با کیفیت در کنار نیمکت قوی سرمایه‌های ارزشمند پرسپولیس است که می‌تواند این تیم را به سوی موفقیت هدایت کند اگر نقاط ضعفی که اشاره شد تشخیص داده شود و اشتباهات رخ داده تکرار نشود.

پوریامنصوری

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.