استقلال ایران اولین بازی شش امتیازی گروهش را واگذار کرد تا گروه مرگ را پیچیده تر کند‌. گروهی که حالا سه مدعی پیدا کرده و برای یکدیگر خط و نشان می کشند!

به گزارش فرتاک ورزشی،

در دیداری که استقلال می توانست با یک مدیریت خوب و اداره کردن بازی، صدر جدول را حفظ کند، با یک فوتبال احساسی و به قول عامیانه( شلخته) نتیجه را به الدحیل واگذار کرد تا هم صدر جدول را به رقیبش ببخشد و هم کار خودش را سخت تر کند. با اینکه، استقلال مثل همیشه در همان شروع مسابقه به آنچه که می خواست رسید و گل برتری را به‌ ثمر رساند ولی مشکل اینجا بود که این تیم نتوانست بازی را اداره‌ کند و با یک بازی، باز و بدون پرس خیلی راحت گل مساوی را دریافت کرد. شاگردان مجیدی که برای جبران نتیجه، رو به بازی احساسی آورده بودند، گل دوم را هم دریافت کردند، در حالی که می توانستند با حوصله به کارشان ادامه دهند و راحت تر بازی کنند که یک اشتباه ساده باعث شد؛  مرد همه‌کاره زمین ( اولونگا) گل دوم خودش را به ثمر برساند. آبی پوشان برای جبران گل خورده فشار لازم را وارد کردند و به خواسته شان رسیدند ولی انگار به جای بازی فوتبال به بازی بسکتبال روی آورده‌ بودند! بازی بدون پرس از جلو و حفظ نتیجه که تیم مجیدی در بازی های قبلی هم نشان داده بود، ولی تیم الاهلی و الشرطه بازیکنی مثل اولونگا نداشت که هر وقت صاحب توپ شد به راحتی گلزنی کند. البته در تیم الاهلی بازیکنی به نام عمر سوما بود که زهر خودش را ریخت ولی به تنهایی نتوانست مانع از شکست تیمش شود.

 شاید خیلی ها از دفاع استقلال ایراد بگیرند که در این مسابقه پر اشتباه ظاهر شد، ولی مشکل اصلی نداشتن دفاع تیمی آبی ها است که بازیکنانش سخت گیر نیستند و خیلی راحت به حریفان موقعیت می دهند. موقعیت هایی که اگر گیره بازیکنان حرفه بیفتند، کار را تمام می کنند. گرچه این نکته را هم فراموش نکنیم، شاید اگر سخت‌گیری و کمی هم لجبازی مجیدی در خصوص محمد دانشگر نبود، این بازیکن می توانست به خط دفاعی نظم بیشتری دهد و کمی از اشتباهات را پایین بیاورد. دانشگری که در چند پست کارایی دارد ولی باشگاه استقلال و شخص فرهاد مجیدی مدیریت نکردند تا تیمشان از یک بازیکن تاثیرگذار محروم شود! مشکل دیگر خط دفاعی استقلال نیز این است که نه غلامی زوج خوبی برای یزدانی بوده و نه مرادمند توانسته‌ در حد دانشگر ظاهر شود. مدافعان کناری هم رو به جلو خوب خوب کار می کنند ولی در کار دفاعی پوشش‌ لازم را ندارند که همین امر باعث شده تیم دچار آشفتگی نظم دفاعی شود. وقتی تیمی در سه مسابقه یازده گل می زند و هفت گل دریافت می کند قطعا مشکل کار دفاعی دارد که اگر مجیدی و کمالوند نتوانند فکری اساسی به این موضوع کنند، همین بازی آیند با الدحیل به بن بست می خورد و کارشان هم به اما و اگر کشیده می شود.

به قلم علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.