«عملکرد تیم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا دقیقا آنچه بود که انتظار می‌رفت»

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم پرسپولیس ایران در پایان رقابت‌های مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا موفق شد با ۵ برد و یک‌شکست و‌ با ۱۵ امتیاز  به عنوان مقتدر‌ترین تیم صعود کننده به مرحله بعد در بین گروه‌های پنجگانه غرب آسیا معرفی شود.

قهرمانی‌های پی‌در پی پرسپولیس در لیگ‌ برتر موجب شد پرسپولیس در چند فصل اخیر حضور متوالی را در لیگ قهرمان تجربه کند اتفاقی که پیش از آن و در اوایل دهه نود رخ نمی‌داد، اما حالا پرسپولیس به یکی از برند‌های این رقابت‌ها تبدیل شود و تجربه دو‌ بار حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا در سه فصل گذشته اکنون پرسپولیس را به عنوان یکی از قدرت‌های غرب آسیا معرفی کرده است.

پرسپولیس در شش بازی انجام شده در مرحله گروهی همچنان فلسفه خود که در اختیار داشتن مالکیت توپ و ایجاد موقعیت باشد را به همراه داشت و در کنار  استقلال عنوان  زهردار ترین خط حمله مسابقات را با ۱۴ گل زده مال خود‌ کرد، هرچند که پرسپولیس با تفاضل ۹+ شرایطی بهتری را نسبت به رقیب سنتی خود دارد.

شاید تنها نکته نگران کننده برای سرخپوشان دریافت ۵ گل خورده در شش بازی است که با توجه به شناخت و توقعی که از این ‌تیم ‌می‌رود آماری نگران کننده محسوب می‌شود.

به نظر می‌رسد پرسپولیسی که به سختی گل می‌خورد در این رقابتها کمی گل‌های ساده‌ای را دریافت کرد که امیدواریم این اتفاق از دید کادر فنی سرخپوشان پنهان نماند.

گل محمدی پس از خرید‌های خوبش در نقل‌وانتقالات زمستانی  نیمکت پر و پیمانی را در اختیار دارد که این موضوع موجب شد در این شش بازی بتواند به بازیکنانش استراحت بدهد و از طرفی دیگر تمامی بازیکنان، حضور در  مسابقات آسیایی و بازی در سطحی بالاتر از لیگ‌داخلی را تجربه کنند که این امر قطعا چه در مسابقات داخلی و‌چه در ادامه لیگ‌قهرمانان می‌تواند به کمک کادر فنی پرسپولیس بیاید.

صعود  پرسپولیس به مرحله بعدی لیگ‌قهرمانان آسیا  اتفاقی شگفت‌انگیز نیست و وقتی تیمی پنج سال متوالی  عملکردی عالی به جای می‌گذارد باید هم در گروه خود صعودی مقتدر را تجربه کند.

پرسپولیس اگر می‌خواهد در آسیا به آنچه که حقش است برسد و‌ به اولین تیم ایرانی تبدیل شود که در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا قهرمانی را تجربه می‌کند باید همین دسپلین تیمی خود را حفظ کرده و همچنان مقتدرانه در بازی‌ها حاضر شود.

شخصیت و جایگاهی که پرسپولیس در آسیا پیدا کرده نتیجه عملکرد بی‌نقصش در سالهای اخیر است و باید قدر این موقعیت را به خوبی بداند.

به قلم

پوریا منصوری

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.