استقلال در شروع هفته فرصت خوبی داشت فاصله‌اش را با صدر جدول کم کند. اگر استقلال بعد از تساوی سپاهان و پرسپولیس، ذوب‌آهن را شکست می‌داد می‌توانست پیش از دربی رقیبش را تحت فشار قرار بدهد، ولی با شکست غیرمنتظره مقابل تیم اصفهانی این فشار به اردوی خودشان منتقل شد. امید قهرمانی استقلال بعد از این باخت تقریباً از دست رفته و در فاصله کمتر از ده هفته تا پایان فصل برای بازگشت به کورس چاره‌ای جز بردن دربی ندارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،
مجیدی در فاصله کوتاه بین این دو بازی کار خیلی سختی دارد. از یک طرف باید بازیکنانش را از شوک این شکست خارج کند و از طرف دیگر باید ایرادهای تیمش در بازی با ذوب‌آهن را برطرف کند. استقلال بعد از صعود در یکی از سخت‌ترین گروه‌های لیگ قهرمانان با روحیه بالایی از عربستان برگشت و امید داشت این روند را در لیگ برتر هم ادامه بدهد، ولی شکست مقابل ذوب‌آهن دوش آب سردی بر سر بازیکنان بود و آنها قهرمانی را دورتر از همیشه می‌بینند.
بازی‌های بعد از لیگ قهرمانان معمولاً فریبنده است و ممکن است فرآیند تطبیق بازیکنان به خوبی پیش نرود. این اتفاقی بود که برای استقلال در بازی با ذوب‌آهن رخ داد و آنها در نیمه اول نمایش ناهماهنگی داشتند. غیبت بازیکنان کلیدی مثل وریا غفوری و فرشید اسماعیلی هم روند بازی استقلال را تا حدودی مختل کرد و اتفاقات بازی هم به ضرر آنها پیش رفت. همچنین به نظر می‌رسید که بازیکنان استقلال بیشتر به فکر دربی بودند، تمرکز کاملی روی این بازی نداشتند و وقتی هوشیار شدند که دیگر کار از کار گذشته بود.
مجیدی امیدوار است با بازگشت دو بازیکن اصلی در دربی ترکیب کامل‌تری به زمین بفرستد. البته او برای انتخاب یازده بازیکن اصلی هنوز تردیدهایی دارد. محرومیت رضاوند به معنی این است که او باید ترکیب خط میانی‌اش را تغییر بدهد. انتظار می‌رود ریگی، مهدی‌پور و اسماعیلی مثلث خط میانی استقلال را بسازند.
معمای بزرگتر انتخاب زوج یزدانی در قلب دفاع است که بارها جابه‌جا شده. بعد از اشتباهات مرادمند مقابل دحیل نوبت غلامی بود که به ترکیب اصلی برگردد، ولی او مقابل ذوب‌آهن نمایش ضعیفی داشت و حالا مجیدی دوباره مجبور به تغییر است. اگر دانشگر شرایط بازی داشته باشد، قطعاً انتخاب مجیدی خواهد بود. او در آخرین دربی توانست به پرسپولیس گل بزند، ولی به دلیل محرومیت انضباطی چند هفته از تمرینات تیمی دور بوده و ممکن است چندان آماده نباشد که در این صورت مرادمند دوباره شانس بازی پیدا می‌کند.
کادر فنی استقلال باید در ترکیب خط حمله‌اش هم تجدید نظر کند. برخلاف بازی با ذوب‌آهن که به نظر می‌رسید استقلال با آرایش 2-4-4 بازی می‌کند، انتظار می‌رود که چیدمان این تیم در دربی
 1-3-2-4 باشد. اگر حضور دیاباته در نوک حمله و قایدی در گوش چپ را قطعی بدانیم، گوش راست این تیم هنوز مبهم است. مجیدی در بازی‌های اخیر از میلیچ، شجاعیان، وریا و مطهری در این پست استفاده کرده. بابک مرادی هم توان بازی در این پست را دارد، ولی با توجه به نیمکت‌نشینی در بازی‌های قبی شانس زیادی برای حضور در ترکیب ندارد.
شجاعیان تحرک زیادی ندارد و برای بازی پرفشاری مثل دربی گزینه مناسبی نیست. استفاده از زوج احمد موسوی و وریا غفوری در سمت راست گزینه محتاطانه‌ای است، ولی با توجه به قدرت سمت چپ پرسپولیس با حضور امیری و ترابی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. میلیچ و مطهری هم هرکدام ویژگی‌های متفاوتی دارند، ولی ممکن است مجیدی ترجیح بدهد که آنها را برای تغییر جریان بازی در نیمه دوم روی نیمکت بنشاند.
مجیدی در بازی‌های حساس فصل قبل کوچینگ خوبی داشت و در لیگ قهرمانان هم توانست استقلال را در گروهی سخت صدرنشین کند. او جمعه در برابر تیم آماده‌ پرسپولیس آزمون خیلی سختی دارد، ولی اگر بتواند از ابزارش به خوبی استفاده کند، استقلال می‌تواند برنده دربی باشد و به کورس برگردد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.