پیشکسوت تیم‌های فوتبال تراکتور و استقلال گفت: شانس استقلال بعد از دربی، برای فتح لیگ برتر و کسب سهمیه آسیایی کمرنگ شده و آن‌ها با جام حذفی می‌توانند فصل را خوب به پایان ببرند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کاظم محمودی پیشکسوت تیم‌های فوتبال تراکتور و استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار در خصوص حساسیت‌های جام حذفی اظهار داشت: جام حذفی بهترین و راحت‌ترین راه برای تیم‌هایی است که در پی کسب سهمیه آسیایی هستند. بیشتر تیم‌ها روی این جام حساب ویژه‌ای باز می‌کنند. بر خلاف لیگ برتر که بازی‌های زیادی باید انجام دهید، اما در این جام با ۵ یا ۶ بازی می‌توان به سهمیه آسیایی رسید.

وی که سابقه قهرمانی با استقلال در جام حذفی را دارد افزود: شانس استقلال بعد از دربی، برای فتح لیگ برتر و کسب سهمیه آسیایی کمرنگ شده و آن‌ها با جام حذفی می‌توانند فصل را خوب به پایان ببرند. تراکتور هم می‌تواند مانند پارسال که قهرمان این جام شد روی آن حساب ویژه‌ای باز کند. البته این تورنمنت، جام شگفتی‌هاست و کار برای این دو تیم راحت نخواهد بود.

پیشکسوت استقلال و تراکتور در خصوص لیگ قهرمانان آسیا و ادامه مسیر این دو تیم تصریح کرد: با شرایطی که پیش آمد (کرونا، فشردگی و متمرکز بودن بازی‌ها) کار برای تیم‌های ایرانی خیلی سخت شد. بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا سنگین هستند و هر ۳ روز بازی کردن نیاز به ریکاوری و بدنسازی مناسب و حرفه‌ای دارد که تیم‌های ما در این زمینه هنوز خیلی کار دارند.

محمودی تصریح کرد: تأثیرات لیگ قهرمانان هنوز روی عملکرد تیم‌ها مشهود است. استقلال ۲ بازی خود را باخت، پرسپولیس سرحال نبود، تراکتور ۲ بازی خود را با تساوی به پایان برد و فولاد هم مثل قبل نتیجه نگرفت. امیدوارم ۳ نماینده فوتبال کشورمان شهریور ماه با آمادگی کامل به مصاف رقبا بروند. عربستانی‌ها از حالا بازیکنان خوبی از اروپا جذب کرده‌اند.

وی در خصوص شرایط این روز‌های باشگاه تراکتور و مالک این تیم گفت: زنوزی در این چندسال خیلی برای فوتبال استان زحمت کشید. اکنون مشکلات اقتصادی دوران کرونا باعث شده تا بیش از پیش به حمایت طرفداران و مسئولان نیاز داشته باشد.

مدیر تیم فوتبال ماشین‌سازی در رابطه با وضعیت این تیم در لیگ بیستم گفت: متاسفانه اول فصل این تیم بد بسته شد و در هیچ جای دنیا نمی‌بینیم یک باشگاه تمام بایکنانش را به یکباره عوض کند. ما روی کاغذ برای بقا شانس داریم و با اینکه کار بسیار سختی است، اما همه تلاشمان را می‌کنیم تا نماینده خوب تبریز در لیگ برتر بماند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.