« پیروزی در چهار دیدار، سرنوشت تیم ملی را برای صعود از مرحله اول مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ مشخص خواهد کرد»

به گزارش فرتاک ورزشی،

دوازده روز دیگر دوهفته‌ی سرنوشت ساز برای فوتبال ملی ایران آغاز می‌شود و تیم ملی فوتبال کشورمان باید در چهار بازی باقی‌مانده خود در مرحله اول مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر به میدان برود.

فکر کردن به پتانسیل و بازیکنان تیم‌ملی و شرایطی که در حال حاضر در گروه C مسابقات حاکم است، کلافه کننده و حرص درآور شده و هنوز باورش سخت است که  تیم ملی کشورمان در جدال با بحرین، عراق، کامبوج و هنگ‌کنگ کارش به اما و اگر رسیده باشد.

اما هرآنچه هست دست‌پخت آقایانی بود که با ادعای پنج‌ستاره بودن فدراسیون بیش از یک دهه سکان هدایت فوتبال را در اختیار گرفتند و اینچنین بر سر فوتبال این مملکت آوردند و حالا باید دلخوش به اما و اگر‌ها باشیم تا یک نسل از فوتبال کشورمان در حسرت حضور در جام‌جهانی باقی نماند.

امیدواریم دراگان اسکوچیچ‌سرمربی تیم ملی بداند که در چه موقعیت حساسی در تاریخ فوتبالی کشور سکان‌دار نیمکت تیم ملی ایران شده است و باید هوشمندانه ترین برنامه ریزی و انتخاب‌ها را انجام دهد، که البته با توجه به نزدیکی مسابقات هنوز خبری از برنامه‌های مطمئن و بازی‌های تدارکاتی با کیفیت نیست.

واقعیت این است که تیم ملی در یکی از پر ترافیک‌ترین مقاطع خود از نظر بازیکنان وجود دارد و تعدد لژیونر‌ها و بالا رفتن کیفیت بازیکنان شاغل در لیگ داخلی انتخاب را بسیار بسیار سخت کرده است و کادر فنی تیم ملی دستشان برای چینش‌ مهره‌ها بسیار باز است.

با توجه به الزام کردن بازیکنان تیم ملی به تزریق واکسن کرونا تا حدودی لیست اولیه تیم ملی مشخص شد و با در نظر گرفتن شرایط لژیونر‌ها می‌توان لیست ۳۰ الی ۴۰ نفره‌ای را برای تیم ملی حدس زد و از این بین انتخاب نهایی توسط سرمربی انجام می‌شود.

در نهایت این هوشمندی کادر فنی است که می‌تواند فوتبال ایران را از گذرگاه سختی که در این مقطع گیر گرده است، عبور دهد، چراکه عملکرد فدراسیون جدید نشانی از تغییر رویه نسبت به سالیان گذشته ندارد و همچنان خبری از برنامه‌ریزی، فرار از کارهای دقیقه نودی و مدیریت قوی نیست.

شاید دلخوش بودن به لژیونر‌ها و درخشش ستارگان لیگ برتر، امید بیشتری را در دل‌های هواداران فوتبال ایران ایجاد کند و اگر صعودی هم به مرحله بعدی صورت بگیرد به نام آنها ثبت می‌شود.

پیروزی در چهار دیدار مقابل حریفان امری نشد و یا بسیار مشکل برای فوتبال ایران نیست، اما عدم برنامه‌ریزی و ناهماهنگی بین بازیکنان تیم ملی به واسطه عدم برگزاری بازی‌های دوستانه مناسب، بزرگترین دغدغه و نگرانی برای فوتبال‌دوستان ایرانی است.

امیدواریم اعضای کادر فنی تیم‌ملی و بازیکنان متوجه باشند که قلب‌های ۸۰ میلیون ایرانی در این شرایط بغرنج معیشتی، به عملکرد آنها امیدوارست تا حداقل دلخوشی‌ها از یک ملت گرفته نشود.

پوریا منصوری

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.