به گزارش فرتاک ورزشی،

از دیدار معوقه از رقابت‌های لیگ‌برتر، شاگردان فرهاد مجیدی در استقلال، مهمان صنعت نفت آبادان بودند و با کسب این پیروزی با نتیجه یک بر صفر، به کورس قهرمانی بازگشتند، تک گل این دیدار را آرمان رمضانی مهاجم جنجالی آبی‌ها در دقیقه ۹۴ بازی به زیبایی به ثمر رساند تا پای این مهاجم پس از مدت‌ها به گل باز شود و استقلال هم به سه امتیاز حساس این دیدار برسند.

این دیدار در شرایطی برگزار شد که استقلالی‌ها برای حفظ اندک امیدِ قهرمانی نیاز مبرم به کسب سه امتیاز این دیدار داشتند، صنعت نفتی‌ها هم که روزهای خوبی را سپری نمی‌کنند، به دنبال پایانِ ناکامی‌های خود بودند، که این دیدار در نهایت با پیروزی استقلالی‌ها همراه شد.

در نیمه اول این دیدار، دو تیم موقعیت‌های خوبی را برای گل زنی داشتند که البته شانس تیم میزبان بیشتر بود اما سیدحسین حسینی دوبار با واکنش‌های خوب خود مانع از باز شدن دروازه استقلال شد، گرچه در یک صحنه جنجالی در محوطه جریمه صنعت نفت، داور مسابقه اعتقادی به خطای پنالتی روی مهدی قایدی نداشت.

در نیمه دوم شاگردان فرهاد مجیدی به تلاش برای رسیدن به گل اضافه کردند و با تحت فشار قرار دادن تیم حریف سعی کردند به گل برتری برسند اما دفاع کم اشتباه صنعت نفت این اجازه را به آنها نداد.

اما با اخراج حسین بغلانی کاپیتان تیم صنعت نفت و ۱۰ نفره شدن نفتی‌ها، کار شاگردان پورموسوی در ادامه بازی سخت شد.

در دقیقه ۹۵ این دیدار مدافع صنعت نفت در دادن توپ به دروازه بان خودی مرتکب اشتباه شد و توپ را به آرامی برای گروسیان ارسال کرد که آرمان رمضانی زودتر به توپ رسید و با یک ضربه آرام دروازه صنعت نفت را باز کرد تا سه امتیاز حساس را برای تیمش به ارمغان بیاورد. این اولین گل رمضانی با پیراهن استقلال بود.

استقلالی‌ها که دیگر با آرایش ۳۵۲، بازی می‌کنند، هنوز هم در بعد فنی با مشکلاتی روبه‌رو است، استقلال بعد از برگشت از آسیا، هنوز هم به طراوت و شادابی برنگشته است و این موضوع در نحوه بازی تیم کاملا مشهود است.

استقلال هنوز هم در بخش انتقال توپ و بازی در عرض مشکل داردو فلسفه بازی با ۳ مدافع مرکزی هنوز هم در تیم مجیدی مشخص نیست.

بهرحال استقلالِ مجیدی، در چند دیدار اخیر، تا حدودی رو به پیشرفت نشان داده است و نقطه عطف این دیدار، تعویض طلایی کادرفنی استقلال بود، جایی که با ورود آرمان رمضانی و گلزنی او، سه امتیاز حساس به حساب آبی‌ها واریز شد.

استقلال با این پیروزی ۳۷ امتیازی شد و به رده سوم جدول صعود کرد تا جای گل گهر را بگیرد، این تیم با یک بازی کمتر در این رده قرار گرفته است و صنعت نفت آبادان هم با ۲۶ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت.

محمدرضا  ولی‌زاده

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.