استقلال تهران در برهه حساس مسابقات لیگ دوباره با مشکلات مالی جدی رو به رو شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال تهران با پایان مسابقات لیگ برتر پیش از اردوی تیم ملی برای رقابت‌های مقدماتی جام جهانی قطر، با بحران مالی جدیدی دست و پنجه نرم می‌کند. مشکل همیشگی که آبی پوشان طی فصول اخیر دچارش بوده‌اند، بار دیگر بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته و مورد انتقاد و اعتراض طرفداران این تیم هم قرار دارد.

مشکل مالی استقلال در هفته اخیر همزمان با سفر هروویه میلیچ به کرواسی مجددا مورد توجه قرار گرفته است. مدافع کروات با تعطیلی یک هفته‌ای که فرهاد مجیدی به شاگردانش داده ایران را ترک کرد و هشدار جدیدی او، زنگ خطر بحران مالی را به صدا در آورده است.

میلیچ که پیش از بازگشت مجیدی به نیمکت استقلال، به دلیل مشابه ایران را ترک کرده و به اصطلاح نوتیسی را از طریق وکیلش به باشگاه برای پرداخت مطالبات ارسال کرده بود، اکنون برای بار دیگر از این طریق برای وصول مطالباتش اقدام کرده است.

میلیچ که در زمان هدایت محمود فکری به دلیل عدم دریافت مطالبات به شکل منظم، هشداری ارسال کرد که در صورت عدم دریافت مطالبات می‌تواند قراردادش را یکطرفه فسخ خواهد کرد، به دلیل برطرف نشدن این مشکل دوباره موجب نگرانی هواداران شده است.

او در سال گذشته در حالیکه دستمزدش را دریافت نکرده بود با درخواست فرهاد مجیدی به ایران بازگشت و باشگاه پس از جلسه او و احمد مددی اعلام کرد که قرارداد جدید را با این بازیکن امضا خواهد کرد که اکنون با گذشت سه ماه از وعده مهدی عبدیان، عضو هیات مدیره باشگاه، نه تنها قرارداد جدیدی امضا نشده است بلکه او هنوز دستمزد معوقه خود را هم دریافت نکرده است.

پیش‌تر از میلیچ، شیخ دیاباته دیگر بازیکن خارجی آبی پوشان با ارسال هشدار به باشگاه از این طریق برای وصول مطالبات خود تلاش کرده بود که اگرچه از این طریق موفق به دریافت مبلغ مورد نظرش شد اما او هم مانند میلیچ چند ماه حقوق معوقه دارد. دیاباته هم با فرا رسیدن پایان فصل رقابت‌های استقلال می‌تواند به عنوان بازیکن آزاد این تیم را ترک کند و عدم پیشرفت مذاکرات برای حفظ این بازیکن دیگر نگرانی است که هواداران در فضای مجازی به دفعات به آن اشاره کرده‌اند.

مشکلات مالی استقلال مختص این دو بازیکن خارجی نیست و آنطور که در گذشته سایر بازیکنان به دلیل مشکلات متعدد از جمله زمین تمرین مناسب دست به اعتصاب زده بودند، آنها هم همانند این دو بازیکن به غیر از پاداش‌های مسابقات در بازی‌های آسیایی و رقابت‌های اخیر حقوق مشخصی را دریافت نکرده‌اند.

این مشکل در بحبحه مسابقات فشرده فصل که آبی‌ها در دو جام دست کم هنوز برای کسب عنوان قهرمانی شانس دارند، روی عملکرد و روحیه بازیکنان تاثیر مستقیمی می‌گذارد و همانطور که در گذشته هم فشار چنین مشکلاتی موجب موضع‌گیری بازیکنان علیه باشگاه شده، در حال حاضر به نظر می‌رسد آنها با توجه به توصیه مجیدی فعلا در مورد چنین مسائلی سکوت می‌کنند و روی بازی‌ها تمرکز خواهند داشت.

اگرچه در مقطع فعلی مشکلات مالی از سوی بازیکنان و کادرفنی در رسانه‌ها مطرح نشده اما در کنار وعده‌های باشگاه برای تمدید قراردادها، مجیدی برای جذب بازیکنان جدید هم با مشکل رو به رو خواهد بود. ارائه پیشنهادات مالی مناسب درحالیکه وضعیت تیم نشان می‌دهد آنها نمی‌توانند خواسته‌های سرمربی را برطرف کنند - به طور مثال ناکامی در جذب امین قاسمی نژاد - اضافه شدن نفرات جدید به اردوگاه آبی پوشان را با چالش مواجه می‌کند.

در حال حاضر وضعیت نشان می‌دهد بدهی‌های استقلال از گذشته و خرج‌های فعلی در کنار دستمزد بازیکنان بودجه‌ای نیاز دارد که از توان حامی مالی باشگاه خارج است و حتی کمک‌های علی نامداری به عنوان مشاور هیات مدیره هم جوابگو نیست، پس هدف مهم هیات مدیره پس از دستگیری اسماعیل خلیل زاده، رئیس هیات مدیره در حال حاضر یافتن منبع مالی مناسب برای سپری کردن باقی مانده رقابت‌های فصل جاری است.

استقلال فصل گذشته موفق شد اکثر بازیکنان را حفظ کند که با حفظ شاکله اصلی نفرات کمتری نسبت به نقل و انتقالات گذشته به این تیم ملحق شدند؛ عدم برطرف کردن مشکلات مالی می‌تواند در کنار عدم جذب بازیکن جدید برای حفظ بازیکنان فعلی هم دردسرساز باشد که به نظر می‌رسد تلاش بیشتر مدیران باشگاه در این رابطه باید بیش از هر زمان دیگری باشد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.