گابریل پین استقلال را خوب می‌‌شناسد

فرهاد مجیدی برای انتخاب مشاور ایتالیایی خود یعنی گابریله پین، با فابیو کاناوارو مشورت کرده و کاپیتان سابق تیم ملی ایتالیا کیفیت فنی پین را تأیید کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

امروز فرهاد مجیدی با انتشار یک استوری به صورت رسمی از مشاور ایتالیایی خود رونمایی کرد. سرمربی آبی پوشان در استوری امروز خود با انتشار عکسی از گابریله پین مربی ایتالیایی و دستیار چزاره پراندلی در تیم های مختلف از جمله تیم ملی ایتالیا و تیم های فیورنتینا، پارما و... قرار است به زودی عازم ایران شود و به عنوان مشاور در کنار او خواهد بود و در فصل بعد نیز به عنوان مربی به کادرفنی آبی پوشان اضافه خواهد شد.

گابریله پین که رزومه خوبی در فوتبال اروپا دارد، به عنوان دستیار پراندلی در تیم ملی ایتالیا عنوان نائب قهرمانی یورو 2012 و سومی جام کنفدراسیون ها در سال 2013 را به دست آورده و در جام جهانی 2014 نیز روی نیمکت لاجوردی پوشان حضور داشت. نکته جالب و مهم این است که او با تأیید مرد سال فوتبال جهان در سال 2006 به استقلال پیوسته است.

پس از اینکه فرهاد برای انتخاب یک مشاور خوب و رزومه دار با گابریله پین آشنا شده بود، سرمربی آبی پوشان درخصوص سطح فنی او و حضورش در ایران با فابیو کاناوارو مشورت کرده است. سرمربی آبی پوشان که از دوستی قدیمی ای با کاپیتان سابق تیم ملی ایتالیا برخوردار است، در رابطه با انتخاب پین، از کاناوارو تأیید نهایی گرفته و او گابریله پین را از لحاظ سطح کیفی و فنی، مورد تأیید قرار داده است.

پس از اینکه مجیدی بابت انتخاب پین از سوی کاناوارو به جمع بندی نهایی رسید، مذاکرات با او را آغاز کرد و پس از توافق شخصی، پین را به عنوان مشاور خود برگزید. دستیار سابق چزاره پراندلی حتی مسابقات استقلال در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را زیر نظر داشت و در این خصوص شناخت کافی از ترکیب و سیستم آبی پوشان دارد.

01607778

خبر دیگر درخصوص مشاور ایتالیایی مجیدی این است در حالیکه گابریله پین پیگیر تزریق واکسن کرونا بود تا راهی ایران شود، به ویروس کوید-19 مبتلا شد و به همین دلیل از سفر به ایران بازماند. مطابق قوانین مربوط به اپیدمی ویروس کرونا در کشور ایتالیا، هر فرد مبتلا باید یک دوره 21 روزه قرنطینه را پشت سر بگذارد و به این جهت سفر این مربی ایتالیایی به ایران دچار تأخیر شد و روز یکشنبه با پایان قرنطینه، او عازم ایران می شود تا به کادرفنی استقلال اضافه شود.

گابریله پین که همواره به عنوان دستیار چزاره پراندلی در تیم های مختلف حضور داشته، تا همین چند ماه پیش به همراه این مربی کهنه کار در تیم فیورنتینا حضور داشت ولی به دلایل شخصی پراندلی از جمله مشکلات افسردگی، از این تیم جدا شد و حالا مشاور مجیدی پس از چند ماه حضور در سری آ ایتالیا، عازم ایران می شود تا به کادرفنی استقلال اضافه شود.

 

انتهای پیام/