«تیم‌های لیگ برتری برای حفظ آمادگی خود به انجام بازی‌های دوستانه روی می‌آورند»

به گزارش فرتاک ورزشی،

درحالی چیزی حدود ۷ هفته به پایان مسابقات لیگ بیستم باقی مانده است بازهم شاهد تعطیلی چندین باره بازی‌ها هستیم و اینبار دیدارهای مقدماتی جام‌جهانی و حضور تیم‌ملی کشورمان در این مسابقات دلیل این وقفه ایجاد شده است.

پس از تعطیل شدن لیگ برتر به علت برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا بسیاری از ایم‌های باشگاهی با سختی توانستند به شرایط مسابقه برگردند که مجددا دوباره با وقفه در لیگ بیستم مواجه شدند.

در این بین بازار بازی‌های دوستانه بسیار داغ شده است و تیم‌ها برای حفظ آمادگی بازیکنانشان به سراغ برگزاری بازی‌های تدارکاتی می‌روند.

از بازیکنان شاعل در لیگ برتر  تنها ۱۲ بازیکن در لیست نهایی اسکوچیچ حضور دارند و احتمال افت کیفیت بازی‌های لیگ برتر پس از وقفه چند هفته‌ای وجود دارد و دوری از شرایط مسابقه می‌تواند برای تیم‌هایی که در کورس قهرمانی، کسب سهمیه و بقا در ایگ برتر هستند دردسر ساز شود.

از طرفی تیم‌ها باید با توجه به مسابقات پیش روی به انتخاب بازی‌های دوستانه بپردازند و انتخاب رقبای درست می‌تواند آنها در بحران تعطیلی بازی‌ها نجات دهد.

هرچند که کابووس مصدومیت‌ها یکی از نگران کننده ترین اتفاقات برای مربیان در بازی‌های دوستانه است که گاهاً آنها را مجبور به گذشتن از خیر این بازی‌ها می‌کند.

لیگ بیستم در عین جذابی خاصی که بدنبال داشت از عجیب‌ترین لیگ‌های سال‌های اخیر از نظر شیوه‌ی برگزاری و وقفه‌های ایجاد شده در آن بود.

تیم‌هایی همچون سپاهان، پرسپولیس، فولاد، تراکتور، استقلال، ذوب، نساجی، سایپا، صنعت نفت و ... که هفته‌های باقی مانده نقش مهمی در سرنوشت آنها در لیگ دارد، در حال برگزاری بازی‌های تدارکاتی هستند و قطعا تیمی که بتواند خود را در نزدیک‌ترین حالت ممکن به آمادگی و شرایط مسابقه نگه دارد می‌تواند به اهداف خود در مسابقات دست پیدا کند.

 هفت هفته حساس پیش‌رو پس از پایان دو بازی باقی مانده تیم ملی از سر گرفته می‌شود و باید منتظر ماند و دید کدام باشگاه ها توانستند این بحران تعطیلی مسابقات را به خوبی مدیریت کنند.

پوریا منصوری

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.