باشگاه پرسپولیس لایحه شکایتی جدیدی درباره پیگیری اتفاقات سفر به اصفهان در حاشیه دیدار با ذوب‌آهن تنظیم کرد و در اختیار کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال قرار داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به نقل رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، از سوی ایمان حسین‌پور شرفشاد معاون حقوقی این باشگاه، لایحه شکایتی درباره پیگیری اتفاقات تلخ سفر به اصفهان در حاشیه دیدار با ذوب‌آهن تنظیم و در اختیار کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال قرار گرفته است.

باشگاه پرسپولیس در این لایحه با استناد به مقررات فدراسیون فوتبال، به مسئولیت هیئت فوتبال استان اصفهان و باشگاه‌های ذوب‌آهن و سپاهان تأکید کرده است تا ابعاد کامل حادثه حمله با نارنجک دست‌ساز به اتوبوس سرخپوشان در اصفهان مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

بد نیست بدانید در لایحه تهیه شده توسط حسین‌پور شرفشاد، به ماده شش از آیین‌نامه مسابقات سازمان لیگ اشاره شده؛ موضوعی که به صراحت می‌گوید مسئولیت تأمین امنیت تیم‌ها در هر سفر، برعهده هیئت فوتبال و تیم میزبان است و حالا که امنیت پرسپولیس در بازی روز سوم خرداد مقابل ذوب‌آهن در اصفهان به خطر افتاده، مسئولان هیئت فوتبال این شهر نیز باید مثل تیم میزبان و تیمی که دو شخص خاطی منتسب به هواداری از آن هستند، پاسخگو باشند و مسئولیت خود را بپذیرند.

در ضمن، اطلاعات ویژه‌ و جدیدی به کمیته انضباطی تحویل داده شد که به علت مسائل امنیتی، تقاضا شده تا فعلاً محرمانه باقی بماند. همچنین سایت پرسپولیس در مطلبی دیگری نوشت: پس از پیگیری معاونت حقوقی و حضور وکیل باشگاه پرسپولیس در دادسرای استان اصفهان، بالاخره قرار جلب به دادرسی در قبال شکایت پرسپولیس علیه دو فردی که اقدام به حمله با نارنجک به اتوبوس تیم در حاشیه دیدار با ذوب‌آهن به تاریخ سوم خرداد ماه داشتند، صادر شد.

در قرار جلب به دادرسی صادر شده، مواردی چون اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق پرتاب نارنجک دستی، مشارکت در تخریب عمدی دو دستگاه اتوبوس و تهیه، نگهداری و حمل مواد محترقه شش عدد نارنجک دستی مورد توجه قرار گرفته اما در مورد مسائلی مثل اقدام به قتل، قرار منع تعقیب صادر شده است.

با این تفاسیر، اهالی فوتبال در کشورمان باید منتظر رأی نهایی دادگاه در خصوص این پرونده جنجالی باشند. اتفاقی که فوتبال ایران را به شوک فرو برد و نزدیک بود تبعات بسیار سخت و سنگینی از جمله آسیب به سلامت بازیکنان و اعضای تیم و باشگاه پرسپولیس در زمان عزیمت سرخپوشان از هتل به سمت ورزشگاه فولادشهر اصفهان را در پی داشته باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.