گل‌گهر در شروع فصل با انتخاب امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی و خرید بازیکنان مشهور نگاه‌های زیادی را به سوی خودش جلب کرد. باشگاه سیرجانی برای اینکه توقعات بالا نرود و بازیکنان تحت فشار قرار نگیرند، مدعی شد که هدف تیم ایستادن در نیمه بالایی جدول است، ولی مشخص بود که آنها با این سرمایه‌گذاری نیم‌نگاهی هم به سهمیه آسیا دارند.

به گزارش فرتاک ورزشی،
گل‌گهر که دومین فصل حضورش در لیگ برتر را سپری می‌کند در این هفته‌ها فراز و نشیب‌هایی داشت و از صدرنشینی تا سقوط به رده دهم را تجربه کرد، ولی توانست خودش را دوباره بالا بکشد و فعلاً در پله ششم جدول ایستاده. گل‌گهر در بازی سخت امشب مقابل پرسپولیس صدرنشین انگیزه زیادی برای نتیجه گرفتن دارد، ولی اگر این تیم با رویکرد همیشگی مقابل دو مدعی پایتخت قرار بگیرد، بخت زیادی برای امتیاز گرفتن نخواهد داشت.
گل‌گهر دو بازی رفت و برگشت به استقلال را باخت و در بازی خانگی مقابل پرسپولیس هم با پنج گل شکست خورد. مهم‌ترین ایراد تیم سیرجانی در این بازی‌ها دفاع باز این تیم بود و خیلی زود دروازه‌اش باز شد. گل‌گهر در دو بازی مقابل استقلال در دقایق 8 و 12 و در بازی رفت پرسپولیس در دقیقه 30 گل اول را دریافت کرد. البته اشتباهات فردی روی این گل‌ها تأثیر زیادی داشت، ولی دفاع باز و بازی پرریسک این تیم هم به حریفان مدعی فرصت داد تا برای عبور دادن توپ از خط دروازه دردسر زیادی نکشند.
قلعه‌نویی که در سال‌های طولانی مربیگری‌اش در لیگ برتر معمولاً روی نیمکت تیم‌های مدعی نشسته، عادت دارد که تیمش را با رویکرد تهاجمی به زمین بفرستد ولی گل‌گهر با وجود تقویت شدن در دو پنجره نقل و انتقالات اخیر هنوز آن تیمی نیست که بتواند پا به پای استقلال و پرسپولیس بازی کند. بازی تهاجمی گل‌گهر فضایی به مهاجمان آماده این تیم‌ها می‌دهد که به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.
در بازی هفته گذشته هم استقلال خیلی زود توانست دو گل به گل‌گهر بزند و اگر بازیکنان این تیم عقب نمی‌رفتند و روی ضدحملات دقت بیشتری داشتند، می‌توانستند با استفاده از سرعت قایدی به گل‌های بیشتری برسند. این همان اتفاقی بود که در بازی رفت با پرسپولیس رخ داد. گل‌گهر شروع خوبی داشت، ولی بعد از دریافت گل اول بی‌محابا حمله کرد و پرسپولیس موفق شد به لطف ضدحملات به پرگل‌ترین برد این فصل برسد.
الهویی، مربی گل‌گهر در نشست خبری روز گذشته درباره سیر بازی رفت گفت: «قلعه‌نویی بارها با بازیکنان درباره اشتباهات فردی صحبت کرده است. در دقایقی از مسابقه، تمرکز خود را از دست دادیم و اتفاقات عجیبی در بازی رخ داد. گل‌محمدی هم گفت هر توپ پرسپولیس در این مسابقه، وارد چارچوب ما شد که از روز خوب این تیم و روز بد ما بود. شرایط فنی بازی تناسبی با نتیجه نداشت، اما درس بزرگی برای ما شد تا یاد بگیریم در دیدارهای بزرگ، باید تمرکز خود را در سخت‌ترین شرایط حفظ کنیم و کم‌اشتباه باشیم. تلاش کردیم از این موضوع برای اتفاقات خوب بهره ببریم و از لحاظ تمرکز و اشتباهات، تیمی متفاوت نسبت به بازی رفت خواهیم بود.»
معمولاً مربیان در نشست‌های خبری آنچه در ذهن دارند را کاملاً به زبان نمی‌آورند، ولی اگر کادر فنی گل‌گهر واقعاً بر این باور باشد که شکست سنگین بازی رفت مقابل پرسپولیس تنها نتیجه اشتباهات و اتفاقات بوده، خطر یک شکست پرگل دیگر آنها را تهدید می‌کند. برای گل‌گهر منطقی‌تر است که در خانه صدرنشین لیگ اول به دنبال گل نخوردن باشد تا اینکه بخواهد حریف باتجربه‌اش را با حملات دقایق اولیه غافلگیر کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.