استقلالِ در مسیر موفقیت و سایپا در راه سقوط؛

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال استقلال از هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر در ورزشگاه پاس قوامین به مصاف شاگردان فراز کمالوند در سایپا رفت که در نهایت این دیدار حساس با نتیجه 2 بر صفر به برتری دست یافت، ارسلان مطهری (79 - پنالتی) و (87) زننده گل‌های استقلال بود، تا بالاخره پایش در سال 1400 به گل باز شود.

شاگردان فرهاد مجیدی با این پیروزی 50 امتیازی شدند و جایگاه سومی خود را در جدول رده‌بندی حفظ و سایپا را به دره سقوط نزدیک‌تر کردند تا در یک قدمی کسب سهمیه آسیا قرار بگیرند. شاگردان فراز کمالوند با 23 امتیاز در رده پانزدهم باقی ماندند تا خطر سقوط را بیشتر احساس کنند.

تقابل فرهاد و فراز از جدال‌های جذابِ این فصلِ فوتبال ایران بود، فرهاد پیروزی شیرینی در برابر فراز بدست آورد تا هم تیمش به رکورد ۶ برد در ۷ مسابقه اخیر برسد و شاگردان فراز هم به لیگ‌ِ یک بیش از قبل نزدیک شوند.

دیدار استقلال و سایپا در شرایط خاصی برگزار شد، استقلال برای حفظ اندک شانس قهرمانی و تثبیت سهمیه فصلِ آینده لیگ‌قهرمانان نیاز به سه امتیاز این دیدار داشت و برای افزایش روحیه تیمی، پیش از دربی حذفی پایتخت، ملزم به کسب پیروزی بودند.

سایپایی‌ها هم که قطع همکاری با ابراهیم صادقی و آوردن فراز کمالوند، دردی از دردهایشان را التیام نداد و هنوز هم از اصلی‌ترین گزینه‌های سقوط به دسته پایین‌تر هستند.

این دیدار حواشی عجیبی داشت از صحنه‌های داوری، گرفته تا ماجرای چپ و راست پنالتی استقلال و کوروش ملکی دروازه‌بان سایپا، که اتفاقات قابل توجه‌ای را رقم زد.

بهرحال استقلال فرهاد صاحبِ یک پیروزی دیگر شد تا عملکرد درخشان فرهاد مجیدی در قامت سرمربی روی نیمکت آبی‌ها تداوم داشته باشد، خودروسازان هم بازهم شکست تلخ دیگری را چشیدند تا خطر سقوط را بیخ گوششان حس کنند.

محمدرضا ولی زاده

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.