در ماه‌های ابتدایی حضور سمیعی در باشگاه پرسپولیس قرارداد سیامک نعمتی و مهدی عبدی به ترتیب دو و سه فصل دیگر تمدید شد تا مشکلی برای ادامه حضور آنها در پرسپولیس وجود نداشته باشد. از سوی دیگر سید‌جلال حسینی، حامد لک، میلاد سرلک، احسان پهلوان، مهدی ترابی، علی شجاعی، عیسی آل کثیر، سعید آقایی، محمد‌مهدی‌ مهدیخانی و محمد شریفی یک فصل دیگر با این باشگاه قرارداد دارند و از قرارداد بوژیدار رادوشوویچ و فرشاد فرجی هم دو سال دیگر باقی‌ مانده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،
همچنین چهار بازیکن جوان تیم پرسپولیس فصل گذشته با قراردادهایی قرضی در تیم‌های دیگر حضور پیدا کردند. آریا بزرگر مهاجم جوان سرخ‌پوشان برای گذراندن خدمت سربازی به فجر شهید سپاسی رفت، امیر روستایی پیش از شروع لیگ بیستم با قراردادی قرضی و یک ساله به پیکان بازگشت، محمد احسان حسینی در نیم فصل به پدیده پیوست و سعید حسین‌پور هم پس از اتمام دور رفت به ماشین‌سازی ملحق شد. باشگاه پرسپولیس و کادرفنی این تیم قرار است در روزهای آینده درباره این بازیکنان تصمیم‌گیری کنند و باید دید آیا شرایط بازگشت آنها به جمع سرخ‌پوشان فراهم می‌شود یا اینکه آنها فصل آینده هم در تیم دیگری بازی خواهند کرد و به صورت قطعی از پرسپولیس جدا می‌شوند.
حالا اما تعیین وضعیت 5 بازیکن مهم پرسپولیس که قراردادشان به پایان رسیده مهم‌ترین کار مدیران باشگاه است و همان گونه که شکوری و مطهری در مصاحبه‌های‌شان اعلام کردند، در اولویت برنامه‌های مدیریت پرسپولیس قرار گرفته است.
مدیران باشگاه مذاکرات‌شان با احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، امید عالیشاه، وحید امیری و مهدی شیری را آغاز کرده‌اند اما در مورد هیچ کدام نتیجه‌ای حاصل نشده است. همه این بازیکنان در مصاحبه‌های‌شان تأکید می‌کنند که اولویت‌شان با پرسپولیس است و البته علاقه شدیدی هم به باشگاه خود دارند اما حتی اگر پیشنهاد داخلی هم نداشته باشند، خواهان بالا بردن رقم قراردادشان هستند.
این مسأله در مورد کمال کامیابی‌نیا و امید عالیشاه دو بازیکن باتجربه تیم کاملاً صدق می‌کند. کمال 32 ساله است و دوست دارد بعد از شش فصل حضور در پرسپولیس با این تیم ادامه دهد چرا که تیم بهتری از آن پیدا نخواهد کرد. عالیشاه هم با اینکه نسبت به کمال فصل بهتری را پشت سر گذاشته و 29 ساله است، دوست ندارد به خاطر چند میلیارد بیشتر- در صورت داشتن پیشنهاد داخلی – از پرسپولیس جدا شود و می‌خواهد وارد هفتمین فصل حضورش در این باشگاه باشد اما هم کمال هم عالیشاه با متمم‌هایی یکی، دو میلیاردی روی قرارداد قبلی‌شان احتمالاً حاضر به تمدید خواهند شد.
وحید امیری ملی‌پوش است و فصل خوبی را هم پشت سر گذاشته اما او 33 سال دارد و حتی بعید است از قطر پیشنهادی دریافت کند. امیری فصل قبل با قراردادی 5/4 میلیاردی گران‌ترین بازیکن پرسپولیس بود و از آنجایی که تجربه خوبی از ترانسفر نداشته و در ایران تیم بهتری نسبت به پرسپولیس پیدا نمی‌کند، احتمالاً با اضافه کردن مبلغی مطابق عرف تمدید سالانه در جمع سرخ‌ها ماندنی خواهد شد.
مهدی شیری هم 30 سال سن دارد اما اگر تیم‌های صنعتی پای او ننشسته باشند و مثل محمد انصاری پول خوبی به او پیشنهاد نشود، قراردادش را تمدید خواهد کرد. البته رقم قرارداد شیری احتمالاً نصف رقم قرارداد بازیکنانی است که فصل قبل به پرسپولیس آمدند و او حتماً با مدیران باشگاه چک و چانه خواهد زد تا رقم قراردادش را به بازیکنانی که بعد از او پرسپولیسی شدند نزدیک کند و در این صورت ماندنی خواهد شد.
اما مهم‌ترین چهره در این جمع احمد نوراللهی است. احمد نوراللهی دومین بازیکن گرانقیمت پرسپولیس به حساب می‌آید اما رقم قرارداد او که در زمان انصاری‌فرد تمدید شد 5/3 میلیارد تومان است و نسبت به ستاره‌های دیگر تیم‌های متمول لیگ برتری نصف یا حتی یک سوم دریافت می‌کند.
نوراللهی تأکید کرد که حدود چهار ماه قبل وقتی در هند بوده پیشنهاد قطری 60-50 میلیاردی به دستش رسیده که آن موقع به پیشنهاد وسوسه کننده فوق جواب منفی داده است. به نظر می‌رسد این پیشنهاد یا پیشنهاد دیگری از فوتبال قطر برای نوراللهی همچنان وجود داشته باشد و حتی اگر دیگر خبری از آن 60-50 میلیاردی نشود با نصف این مبلغ هم دریافتی نوراللهی 7-6 برابر خواهد شد و بعید است بتواند به راحتی از آن عبور کند.
نوراللهی دوشنبه‌شب در تلویزیون برای اولین بار ماجرای پیشنهاد سنگین قطری‌ها را اعلام کرد در حالی که همان چهار ماه پیش کادر‌فنی و باشگاه را در جریان این پیشنهاد گذاشته بود. در واقع به نظر می‌رسد نوراللهی عمداً این مسأله را در برنامه پربیننده تلویزیونی مطرح کرد تا بگوید یک بار چنین فداکاری بزرگی انجام داده و شاید هواداران دیگر نباید انتظار داشته باشند برای دومین بار چنین اتفاقی تکرار شود و احتمال اینکه او با پیشنهادی نصف آن 60-50 میلیارد تومان به قطر برود، زیاد است.
نوراللهی قصد دارد اگر قرار بر جدایی اوست مثل کنعانی‌زادگان در شرایطی کاملاً مسالمت‌آمیز از باشگاه و هواداران جدا شود و شرایطی مثل آنچه برای شجاع رقم خورد، اتفاق نیفتد. او خوب می‌داند که باشگاه پرسپولیس حتی برای بستن قراردادی نصف رقم پیشنهادی قطری‌ها (احتمالاً همان 15 میلیاردی که خودش پیشنهاد داده) توانایی ندارد و اینچنین همه به او برای جدایی حق خواهند داد. به غیر از مسأله نوراللهی که احتمال جدایی‌اش بسیار زیادتر از ماندن اوست، در مورد شهریار مغانلو هم همین مسأله به شکلی دیگر وجود دارد. طبیعتاً پرسپولیس قادر به پرداخت 15 میلیارد تومان برای رضایتنامه و 5-4 میلیارد تومان برای قرارداد مغانلو نیست و نمی‌تواند مهاجمی جذب کند که برای آنها 20 میلیارد تومان آب می‌خورد و اینطوری احتمال جدایی مغانلو بسیار بیشتر از ماندنش به نظر می‌رسد و باید دنبال جانشینی برای او هم بود.
 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.