پیشکسوت فوتبال خوزستان می گوید باتوجه به شرایطی که تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان دارد باید به این تیم کمک اضطراری شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

احمدرضا تاجمیری دشتکی در گفت و گویی، درباره وضعیت تیم فوتبال نفت آبادان که در حال حاضر در بلاتکلیفی به سر می برد، اظهارکرد: حل مشکلات مالی یک مسئله بسیار مهم است و اگر این موضوع اتفاق نیفتد، صنعت نفت نمی تواند پرقدرت در بازار نقل و انتقالات ظاهر شود و بازیکنان مورد نظر خود را جذب کند. مسئله مهم این است که در فوتبال ایران همیشه تکلیف تیم هایی که زیر نظر وزارت نفت اداره می شوند، مشخص نیست و همین موضوع باعث شده تا صنعت نفت در سال‌های گذشته با مشکلات زیادی مواجه شود. قبلا هم تاکید داشتم که قرارداد ۱۵ بازیکن این تیم تمام شده و مسئله اصلی این است که مدیران این باشگاه بتوانند آن ها را حفظ کنند، در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهند شد.

وی افزود: این تیم سال گذشته هم در شرایطی بسیار سخت قرار داشت و در یک فاصله زمانی بین ۲۰ تا ۲۵ روز باید هم بازیکن می‌گرفت، هم تمرینات را انجام می داد و هم این که نفرات را با یکدیگر هماهنگ می کرد. قطعا این موضوع نمی‌تواند جالب باشد و امیدوارم که اتفاقات سال گذشته دیگر برای آبادانی ها تکرار نشود.

این پیشکسوت فوتبال گفت: فصل گذشته با رفتن پورموسوی به آبادان، تمام گمانه‌زنی‌ها این بود که او نمی تواند آن جا نتیجه خوبی بگیرد و خیلی هم در بدو ورودش مورد هجمه قرار گرفت ولی با درایت و تجربه و دل و جراتی که آقای پورموسوی همیشه از خودش نشان داده، شروع فصل نتایج بسیار درخشانی گرفت ولی متاسفانه نزدیک های نیم‌فصل، مشکلات همیشگی و بحث مالی گریبان این تیم را گرفت و به نوعی هر آن چه را که در نیم فصل اول به دست آورده بودند، در ادامه لیگ توانست نجات‌شان دهد.

وی درباره نفت مسجدسلیمان نیز عنوان کرد: وقتی وارد شهر مسجدسلیمان می شویم، مثل اهواز و آبادان، اولین چیزی که توجه شما را جلب می‌کند، سه عنصر گرما، نفت و فوتبال است. شاید شهر کوچک و باریکه‌ای بیش نباشد اما متعلق است به ایلی بزرگ، بزرگ به عظمت تاریخ اقوام اصیل پارسی، بلندنظر به بلندای زاگرس همیشه ایستاده، میهمان‌پذیر به وسعت جلگه خوزستان آن هنگام که سرسبز بود و شجاع و پر تلاش همچون کارون آن روزهایی که پر آب بود.

تاجمیری‌دشتکی ادامه داد: نکته قابل تامل این است، در حالی که تیم های لیگ برتری این روزها در اندیشه جذب بازیکنان مدنظر کادرفنی خود به سر می برند، از باشگاه نفت مسجدسلیمان اخبار متفاوت و قابل تاملی به گوش می رسد. نفتی ها که در آخرین هفته فصل گذشته با محمود فکری به بقا در لیگ برتر دست یافتند، این روزها در انتظار معرفی سرمربی خود برای فصل آتی هستند، هر چند فکری هم جزو مربیان مدنظر باشگاه به شمار می رود اما شنیده می شود همزمان با مذاکره مدیرعامل نفتی ها با مربیان مدنظر باشگاه، یکی دو تن از مسوولان شهری مسجدسلیمان نیز  مربی مورد نظر خود را پیشنهاد داده اند که این موضوع نمی تواند خوشایند باشگاهی باشد که با انبوه هواداران متعصب و مشتاق در انتظار فصلی موفق هستند.

وی عنوان کرد: حیف است این قصه پرغصه را نگویم و همه بدانند که تیم نفت مسجدسلیمان با چه شرایطی در لیگ برتر ماند؛ من حتی شنیده ام که یکی از میوه فروش‌های شهر بیش از چند میلیون تومان سیب، موز و پرتقال به تیم نفت به صورت قرضی فروخته و حتی هنوز به پولش نرسیده و قرار است او نیز به جمع شاکیان تیم نفت اضافه شود. به میوه فروش هم بدهکارند و چرا باید به این صورت باشد؟ باید کمک اضطراری به این تیم پرطرفدار تزریق شود. حضور در لیگ برتر، فرصتی دوباره برای دیده شدن شهر اولین هایی است که البته اکنون در جمع آخرین شهرهای بی امکانات کشور است.

بازیکن سال های دور فوتبال خوزستان بیان کرد: حق دارند این مردم که به گذشته پرافتخار خود ببالند زیرا مسجدسلیمان به دور از اغراق، شهر اولین ها در ایران است. این جا پایتخت صنعت و آغازگر تاریخ صنعتی شدن و صادرکننده فرهنگ صنعتی نه فقط در ایران، بلکه در منطقه است. مسئولان باید کمک کنند تا این شهر و فوتبالش در رویای گذشته وسوسه‌انگیز خود به خواب ابدی فرو نرود و آینده خوبی برای آن بسازند. این ابتدایی‌ترین و اولین حق مسلم این شهر است که در ازای همه نفتی که تولید می‌کند، همه رنجی که می‌برد و همه مشکلاتی که به واسطه آلودگی‌های صنعتی به جان می‌خرند، حداقل یک تیم خوب و آبرومند در لیگ برتر داشته باشند.

وی بیان کرد: این تیم‌ها بخشی از سرمایه‌های ملی به‌شمار می‌روند و با کمی دقت در مدیریت هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری سیستم‌ها می‌توان نیاز مالی نه تنها تیم های نفتی، بلکه ده‌ها تیم فوتبالی و صدها تیم غیرفوتبالی را تامین کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.