وضعیت باشگاه شهر خودرو و خصوصاً تیم فوتبال این باشگاه به شکلی است که سوالات بی شماری در مورد وضعیت این تیم و عوامل اجرایی‌اش وجود دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال شهر خودرو که چند ماهی با نام پدیده به کار خود ادامه داد بار دیگر به هلدینگ شهرخودرو واگذار شد تا حمیداوی همچنان مالک این باشگاه باشد. همین چند وقت پیش که تغییرات در این باشگاه صورت گرفت مدیران استانی و حتی مربیان این تیم بار‌ها بر علیه حمیداوی مصاحبه کردند و همین اظهارات حالا این سوالات را بوجود می‌آورد که تکلیف مهدی رحمتی و کادرش با حمیداوی و حتی مسئولان هیئت فوتبال با این مالک چیست؟

*حمیداوی می‌خواهد تیمداری کند

حمیداوی، مالک فصل قبل تیم شهر خودرو که مدتی از این باشگاه دور شده بود دوباره تیمش را پس گرفت و باید منتظر شروع دوباره او با باشگاه شهر خودرو باشیم. البته حمیداوی دیگر آن مالک سابق نیست. نه دیگر به مسئولان هیئت فوتبال اعتماد دارد و نه دیگر مثل قبل برای این تیم خرج خواهد کرد. از این رو حالا که موفق شد تیمش را پس بگیرد باید منتظر شهر خودرویی متفاوت از او باشیم.

*بدهی‌های حمیداوی به استان

حمیداوی باید به چه کسی پول بدهد؟ بدهی‌های تیم شهر خودرو به چه کسی است؟ شهردار در مقطعی برای این تیم خرج کرد و حالا دیگر کلایی شهردار نیست. از این رو حمیداوی نه تنها خود را بدهکار نمی‌داند بلکه طلبکار هم هست. او در نقطه مقابل از مسئولان استان شکایت کرده و با این ادعا که به برند من آسیب زده‌اید دادخواهی کرده است. از این رو پرداخت پول از سوی حمیداوی به مسئولان فوتبال استان کاملا منتفی است.

البته وی پر بی‌راه نمی‌گوید؛ او مدعی است برای پدیده مبلغی معادل ۳۰۰ میلیون تومان لباس خریده‌اند و چرا او باید هزینه لباس تیم پدیده را بدهد. اسم تیم او را عوض کردند و او از این موضوع شاکی است. در واقع وقتی حکم قضایی به نفع اوست دلیلی نمی‌بیند برای تیمی که چند ماهی نامش را به پدیده تغییر دادند پولی پرداختن کند.

*تکلیف رحمتی و شهر خودرو

رحمتی گزینه شهر خودرو است. آن‌ها با این که چند ماهی با این مربی به مشکل خوردند و حتی علیه مسئولان قبلی مصاحبه کرد، اما می‌خواهند او بماند. از این رو شهر خودرویی‌ها به او نگفتند که دیگر در این تیم نباش. با این حال این مربی بیش از هر چیز نگران وضعیت مالی این باشگاه است. چه شهر خودرو بر سر کار باشد و چه مسئولان شهر مشهد تیم را بخواهند در هر دو حال هر دو طرف پول ندارند. در نتیجه اولویت اصلی رحمتی بی پولی است. نه حمیداوی آن آدم سابق است که بخواهد در عرض یک سال ۵۰ میلیارد خرج کند و نه بعد از رفتن کلایی در شورای شهر جدید سیاستی مبنی بر تقبل هزینه‌های این تیم وجود دارد.

از این رو رحمتی نگران است. این مربی در ظاهر می‌گوید جز امین قاسمی‌نژاد هیچ بازیکنی را از دست نمی‌دهم، اما شک نکنید با این وضع مجبور می‌شود علی نعمتی را هم بفروشد. قطعاً او چند نفری را هم در این تیم نمی‌خواهد در نتیجه باید برای جذب جانشین آن‌ها هزینه کند. به همین دلیل رحمتی نگران پول است و با توجه به این که سال اول مربیگری‌اش در تیم شهر خودرو خوب بوده است با اعتبار به دست آمده بازی نخواهد کرد. رحمتی اگر بماند و یار نداشته باشد نابود می‌شود. او در این یک سال به لطف کلایی دوام آورد و قطعا این شرایط تکرار نمی‌شود.

با این حال به نظر می‌رسد رحمتی می‌خواهد بماند. او با مصاحبه‌ای سیاستمدارانه عنوان کرد مثل هوادران نگران تیم است و طرف هیچ یک از طرفین را نگرفت. او منتظر شرایط مالی است و از آن‌ها خواسته به جای این که پول بین هم رد و بدل کنند بدهی‌ها و قرارداد بازیکنان را بپردازند تا تیم جان بگیرد.

رحمتی پیشنهاد ذوب‌آهن را داشت و در مربیگری وزنه آنچنان سنگینی نیست که اگر در شهرخودرو نماند چندین گزینه دیگر داشته باشد از این رو پیش بینی می‌شود رحمتی بین طرفین دعوا میدانداری کند و در این تیم و چرخه لیگ برتربماند.

*آینده شهر خودرو

اتفاقات به شکلی پیش می‌روند که می‌توان پیش‌بینی کرد حمیداوی آمده است این تیم را در اختیار بگیرد و رحمتی هم خواهند ماند. شاید علاوه بر جدایی قاسمی‌نژاد با رفتن علی نعمتی هم موافقت کنند تا تیم به منافع مالی برسد. احتمالا همچون نیم فصل بازیکنان جوان و لیگ یکی جذب می‌کنند تا فشاری به تیم نیاید. آن‌ها همین حال هم روز‌های زیادی را از دست دادند و باید برای فصل بعد به خودشان بیایند. قطعاً با وجود رسانه‌ای شدن همه ابعاد وضعیت باشگاه شهر خودرو کمتر بازیکنی حاضر است به این تیم بیاید در نتیجه نمی‌توان توقع خرید‌های خوب و نامی از این باشگاه داشت. این حواشی برای بازیکنان دافعه ایجاد کرد و باید منتظر تیمی معمولی از آن‌ها بود.

*انتقاد به هیئت فوتبال

چیزی که احسان اصولی و همکارانش را ناراحت کرد تغییر موضع برخی مسئولان استان در قبال مالکیت باشگاه شهر خودرو است. مدیر کل، اما نمی‌تواند برخلاف حکم قضایی عمل کند و مجبور به تبعیت از حکم اعلام شده مالکیت این باشگاه است. از این رو موضع هیئت فوتبال از قبل هم ضعیف‌تر شده است. ضمن این که هیئت فوتبال باید در فرصت چند ماه‌ای که داشت اهداف خود را در این تیم پیاده می‌کرد. پیش از این هم همیشه شهرداری از این تیم حمایت می‌کرد و پول از شهرداری به خزانه هیئت فوتبال آمده و از آنجا به تیم می‌رسید. حالا که تغییراتی بوجود آمده دیگر امیدی به قدرتنمایی آنها نیست.

در همین برهه نیز بسیاری از فوتبال دوستان مشهدی از هیئت فوتبال گله دارند. آنها بر این باورند که در این شش ماهی که تیم را در اختیار داشتند چرا نتوانستند شرایط با ثباتی بوجود آوردند و حامی مالی درستی برای این تیم پیدا کنند. در آن روز‌هایی که در رابطه با این تیم مصاحبه‌های رنگ و وارنگ می‌کردند فرصت خوبی بود تا برای این تیم مالکی پیدا کرده و تیم را به ثبات برسانند. در حالی که هیچ اتفاق مثبتی در این مدت برای این تیم رخ نداد و همچنان بلاتکلیف بود تا حمیداوی با حکم قضایی تیمش را پس گرفت.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.