کمال کامیابی‌نیا با تمدید قرارداد با پرسپولیس می‌تواند تبدیل به چهره‌ای خاص در تاریخ پرسپولیس شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دوران طلایی پرسپولیس از لیگ پانزدهم شروع شد و در طول این مدت هیچگاه تیمی در پایان فصل بیشتر از پرسپولیس امتیاز کسب نکرده و ۵ بار قهرمان لیگ شده است. کمال کامیابی‌نیا که در لیگ پانزدهم از نفت تهران به پرسپولیس پیوست، تنها بازیکنی است که در تمام این ادوار در پرسپولیس حضور داشته است حالا این بازیکن ۳ فصل دیگر عضویتش در پرسپولیس را تمدید کرد. این بازیکن که با ۵ قهرمانی در کنار جلال حسینی، بوژیدار رادوشویچ و بهروز رهبری‌فر رکورددار بیشترین قهرمانی با پرسپولیس در رقابت‌های لیگ است، با ادامه دوران بازیگری خود در پرسپولیس می‌تواند به رکوردهای دیگری هم برسد که یکی از این رکوردها، مربوط به کریم باقری است.

کریم باقری یکی از شاخص‌ترین چهره‌های پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر است و چندین رکورد پرسپولیس را در تاریخ لیگ برتر به نام خود دارد. این بازیکن با ۱۷۹ بازی، بیشترین بازی برای پرسپولیس را در لیگ برتر انجام داده است. جلال حسینی در لیگ بیستم تا آستانه شکستن این رکورد پیش رفت ولی مصدومیت و نیمکت‌نشینی کاپیتان پرسپولیس در انتهای فصل باعث شد تا تعداد بازی این بازیکن در عدد ۱۷۷ باقی بماند و شکستن این رکورد به لیگ بیست و یکم موکول شود.

یکی دیگر از رکوردهای کریم باقری، بیشترین تعداد فصل بازی برای پرسپولیس در لیگ برتر است. این بازیکن که از لیگ دوم به فوتبال ایران بازگشت، تا لیگ دهم برای پرسپولیس به میدان رفت و با ۹ فصل حضور در پرسپولیس رکورددار است. پس از کریم باقری، هادی نوروزی فقید قرار دارد که ۸ دوره برای پرسپولیس بازی کرد. پس از این دو بازیکن، ۶ بازیکن با ۷ دوره حضور قرار دارند که ۳ بازیکن در لیگ بیستم برای پرسپولیس بازی کردند. از این جمع ۳ نفره، احمد نوراللهی از پرسپولیس جدا شد. جلال حسینی یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد و می‌تواند در این فصل در کنار هادی نوروزی در رتبه دوم قرار گیرد البته وضعیت جلال حسینی پس از پایان قرارداد مشخص نیست و در صورتیکه به بازیگری خود در پرسپولیس ادامه دهد می‌تواند به رکورد کریم باقری برسد. دیگر بازیکن با ۷ دوره حضور، امید عالیشاه است که قرارداد خود را با پرسپولیس دو فصل دیگر تمدید کرد تا در صورتیکه تا پایان قرارداد در پرسپولیس باقی بماند او هم در کنار کریم باقری قرار می‌گیرد. کمال کامیابی‌نیا هافبک جنگنده پرسپولیس ۶ دوره برای پرسپولیس بازی کرده ودر صورتیکه این ۳ فصل را در پرسپولیس به اتمام برساند او هم مثل کریم باقری به رکورد ۹ فصل حضور در پرسپولیس خواهد رسید.

کریم باقری یک رکورد خاص دیگر به نام خود دارد که برخلاف رکوردهای ذکر شده کمتر تهدید می‌شود و فقط کمال کامیابی‌نیا می‌تواند به آن دست یابد. باقری از لیگ دوم تا دهم حضور مستمر در پرسپولیس داشت و در این بین وقفه‌ای ایجاد نشد. این در حالیست که سایر بازیکنان با سابقه پرسپولیس نظیر جلال حسینی، هادی نوروزی، امید عالیشاه و احمد نوراللهی در مقطعی از پرسپولیس جدا شدند و به این تیم بازگشتند. کمال کامیابی‌نیا در این دوره برای هفتمین فصل پیاپی در پرسپولیس بازی خواهد کرد و از این نظر تنها کریم باقری را بالاتر از خود می‌بیند. حضور پیوسته کمال تا آخر قرارداد خود در پرسپولیس این بازیکن را به رکورد کریم باقری خواهد رساند.

رکورددار بیشترین تعداد فصل متوالی بازی در یک تیم در تاریخ لیگ برتر متعلق به ابراهیم صادقی است که رکورد دست نیافتنی ۱۶ فصل حضور مستمر در سایپا را دارد. در تاریخ پرسپولیس این رکورد هم مثل بسیاری از رکوردهای دیگر در دست اسطوره این باشگاه علی پروین است که از سال ۱۳۴۹ تا سال ۱۳۶۶ به صورت پیوسته در این تیم بازی کرد هرچند در مقاطعی از این حضور، فوتبال باشگاهی کشور متوقف بود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.