سرمربی تیم نساجی در مورد پیشنهاداتی که در پایان لیگ بیستم داشت گفت: . اگر پیشنهادی داشتم به خاطر نساجی بود. من روزهای سختی داشتم و نساجی مرا در این روزها به آغوش خودش کشید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم نساجی مازندران پس از بقای شیرینی که در لیگ برتر داشت، با ساکت الهامی برای ادامه همکاری به توافق رسید. شاگردان الهامی از سه روز پیش تمرینات خود را برای فصل جدید شروع کردند و به اعتقاد این مربی نساجی با حفظ شاکله فصل قبل خود به دنبال کسب نتایج خوبی است که کارش را در نیم فصل دوم با آرامش دنبال کند. گفت و گوی خبرنگار ما با ساکت الهامی را در ادامه می خوانید:

90 درصد بچه ها را در اختیار داریم

تمرینات ما سه روز است که شروع شده و خوشبختانه 90 درصد بچه ها را در اختیار داریم. آنها همه سرحال هستند و از آن چه که فکرش را می کردم جلوتریم. چند تا از بچه های امیدمان که سال قبل قهرمان شده بودند به جمع مان اضافه شدند. توانستیم یک دید خوبی نسبت به بچه های خودمان داشته باشیم. طی این سه روز اول دو ساعت برایشان بازی گذاشتیم تا خدای نکرده کسی از قلم نیافتد. در این جمع خوشبختانه 5-6 نفر از امیدها فعلا به جمع بزرگسالان اضافه شده اند که اردو را همراه ما خواهند بود. روز چهارشنبه یک اردوی 9 روزه در شهر سرعین اردبیل به خاطر ارتفاعی که دارد برگزار خواهیم کرد. بعد از آن بر می گردیم و استارت اصلی کارهای تاکتیکی مان را می زنیم.

اگر پیشنهادی داشتم به خاطر نساجی بود

جا دارد از باشگاههایی که پیشنهاد دادند تشکر کنم. اگر پیشنهادی داشتم به خاطر نساجی بود. من روزهای سختی داشتم و نساجی مرا در این روزها به آغوش خودش کشید. هوادارانی که از روز اول باهم گریه مان را شروع کردیم و گفتم انشالله این گریه به خنده آخر فصل ختم شود که خوشبختانه درست روز شب عید غدیر خدا عیدی داد که همه مان جشن بگیریم. چیزی که برای من مهم بود وجود هوادار بود و این خیلی مهم بود. مردم این شهر با نساجی زندگی می کنند و فقط به عنوان یک تیم فوتبال به نساجی نگاه نمی کنند؛ نساجی سمبل و هویت مازندران شده و این برای من خوشحال کننده است که در جمع آنها حضور دارم. برای هر مربی دیگری هم افتخار است که مربی نساجی با این همه هوادار باشد.

همسر خودم گفت که این تیم سقوط می کند

شرایطی که آن زمان وجود داشت اگر الان به آن فکر می کردم شاید منطقی تر تصمیم می گرفتم. فکر نمی کردم که شرایط اینقدر سخت باشد. ولی این سختی، شیرینی خاص خودش را داشت به طوری که همسر خودم به خودم گفت که این تیم سقوط می کند. من دو روز قبل از حضور در نساجی با استقلالی ها در جلسه هیئت مدیره شان صحبت کردم؛ آنها دنبال این بودند که از من قول قهرمانی بگیرند ولی من گفتم که نمی توانم بگویم قهرمان می شویم؛ این که چند امتیاز از پرسپولیس عقب هستیم مهم نیست ولی از امروز ما از هیچ تیمی عقب نمی مانیم و قبول کردند. شاید باورتان نشود نیتم نبود که به نساجی بروم ولی 20 دقیقه که با مهندس حدادیان صحبت کردم سفید امضا کردم چون خیلی آدم مثبت و مفیدی بود. من رفته بودم یک صحبتی بکنم و برگردم. وقتی برگشتم پرسیدند چه شد و من هم گفتم رفتم قرارداد بستم و آمدم! از فردا هم شروع کردیم. نمی دانستم که اصلا با چه تیمی بازی داریم. در دو جام استخاره کردم و خوب آمد و با خدا معامله کرده و رفتم.

نمی توانیم با تیم های متمول رقابت کنیم

الهامی در مورد بازیکنانی چون نیما میرززاد و محمود قائد رحمتی و ... که از تیم  جدا شدند و آیا جانشینی برایشان تعیین شده یا خیر گفت: جا دارد برای آنهایی که از جمع مان جدا شدند آرزوی موفقیت کنم چون روزهای سختی را باهم گذراندیم و برای تیم خیلی زحمت کشیدند. جدایی همه نفراتی که گفتید هنوز قطعی نشده است. با یکی دو نفرشان در حال مذاکره هستیم. چون نساجی یک تیم شخصی است و مالک باشگاه شخصا از جیب خود خرج می کند. ما با تیم هایی که پتانسیل مالی بالایی دارند رقابت کنیم و مجبوریم به روالی که داریم احترام بگذاریم. هر کس قبول کرد در جمع ما خواهد بود و اگر قبول هم نکرد برایش آرزوی موفقیت می کنم چون همه بازیکنان برایمان زحمت کشیدند. دوست دارم یکی دو نفری که هستند در جمع مان باشند اگر هم نشد شاید یکی دو ماه از نظر فنی ما را عقب بیاندازند ولی جوان هایی داریم که از تیم امید اضافه شدند، فصل گذشته بودند و آبدیده شدند و تعدادی هم در تست تهران برگزیده شدند. چند بازیکن خوب دیگر هم مثل رضا جعفری، امیرحسین باقرپور و مرتضی منصوری و علیرضا حقیقی  جذب کردیم. مهمتر از حضور در جام جهانی، شخصیت بازیکنی چون حقیقی است که می تواند آن را به تیم ما هم تزریق کند. الان فقط چند بازیکن هستند که بدلیل مسائل مالی هنوز ماندنشان قطعی نشده و من هم می دانم که لیاقتشان خیلی بیشتر از این مبالغ است ولی یک سری شروطی با آقای حدادیان گذاشتیم و ایشان نه تنها به آنها عمل کرده بلکه بیشتر هم بوده است.

اولین تیمی هستیم که شروع کردیم

فکر کنم اولین تیمی هستیم که شروع کردیم تمرینات را و به اردو می رویم. 90 درصد تیم هم الان جمع است و این در ادامه کمک حال مان خواهد شد. انشالله که بتوانیم سال خوبی مثل پارسال رقم بزنیم تا در نیم فصل دوم بدون استرس سال گذشته، نیم فصل دوم آرامی داشته باشیم.

از روز اول حامی اسکوچیچ بودم

ما اگر مربی را برای تیم ملی انتخاب کردیم باید به لیستش احترام بگذاریم. باید مربی را با نتایجش بسنجیم نه اسمش. فکر می کنم آقای اسکوچیچ نتایج خیلی خوبی گرفته و ثابت کرد که مربی خوبی است و اسم نیست. از روز اول حامی ایشان بودم و نوع بازی که می کرد را دوست داشتم و الان هم دارم. اولین نفری که به حمایت از سرمربی تیم ملی پرداخت من بودم. اگر آقای دایی، قلعه نویی، گل محمدی یا نکونام و هر کس دیگری بود هم وظیفه مان بود که حمایت کنیم. تیم ملی مال 80 میلیون نفر است که امیدشان به تیم ملی است. امیدوارم آقای اسکوچیچ و بچه ها یک بار دیگر موفق باشند تا یک جام جهانی دیگر را هم تجربه کنیم. تنها دل نگرانی من مصدومیت احسان حاج صفی است چون او یک بازیکن گره گشا است که انرژی مثبتی به تیم ملی می دهد. برای همه مردم ایران و کادر درمان هم آرزوی سلامتی دارم.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.