پس از برگزاری 20 دوره لیگ برتر بازیکنانی که رکوردهای این مسابقات را به نام خود کرده‌‌اند، مرور شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

برخی از رکوردها، رکورد تخصصی یک پست محسوب می‌شود مثل رکورد بهترین گلزن که بیشتر در انحصار مهاجمان است یا بیشترین کلین‌شیت که به دروازه‌بانان تعلق دارد. رکورد بیشترین تعداد بازی رکوردی است که همه بازیکنان فرصت کسب این عنوان را دارد و رسیدن به این حدنصاب افتخار مهمی محسوب می‌شود.

جلال حسینی مرد رکوردها

جلال حسینی رکوردهای زیادی را مثل بیشترین تعداد قهرمانی، بیشترین تعداد پیروزی و ... در تاریخ لیگ برتر به نام خود دارد. یکی دیگر از این رکوردها، رکورد بیشترین تعداد بازی است. این بازیکن 471 بازی در لیگ برتر انجام داده و همچنان برای پرسپولیس بازی می‌کند و می‌تواند رکورد خود را دست نیافتنی‌تر کند. کاپیتان پرسپولیس که تنها بازیکن به جا مانده از اولین دوره لیگ برتر است می‌تواند در سودای رسیدن به رکورد شگفت‌انگیز 500 مسابقه در تاریخ لیگ برتر باشد. حسینی در 2 دوره از لیگ غایب بوده است که در غیر این صورت می‌توانست به رکورد عجیب‌تر دست یابد. این بازیکن لیگ سوم را به دلیل سقوط ملوان به لیگ یک از دست داد و در چهاردهمین دوره لیگ بخاطر حضور در فوتبال قطر حاضرنبود. این بازیکن تجربه بازی در 5 تیم مختلف را دارد که با 177 بازی، بیشترین تعداد بازیش را برای پرسپولیس انجام داده است.

رکوردی که رحمتی از دست داد

مهدی رحمتی با 19 فصل بازی در لیگ برتر رکورددار بیشترین تعداد دوره بازی در تاریخ لیگ برتر است. این بازیکن تا پایان لیگ نوزدهم با 466 بازی بیشترین بازی را در تاریخ لیگ برتر انجام داده بود ولی رحمتی در آغاز لیگ بیستم، مربیگری را انتخاب کرد تا اینکه در روزهای پایانی فصل پیش این رکورد را به جلال حسینی سپرد. رحمتی در 6 تیم مختلف بازی کرد و بیشتر دوران بازیگری خود را در استقلال پشت سر گذاشت که 196 مسابقه برای این تیم انجام داد.

ابراهیم صادقی مرد نارنجی

ابراهیم صادقی اولین بازیکن تاریخ لیگ برتر است که به رکورد 400 بازی در این مسابقات دست یافته است. بزرگترین ویژگی این بازیکن آن است که تمام دوران بازیگری خود را در سایپا پشت سر گذاشته است. این بازیکن علاوه بر آنکه با 437 بازی در رده سوم بیشترین تعداد بازی در تاریخ لیگ برتر است رکورد بیشترین تعداد بازی با پیراهن یک تیم را در اختیار دارد. صادقی از اولین دوره لیگ تا دوره شانزدهم در سایپا بازی کرد و پس از آن از فوتبال خداحافظی کرد.

خلعتبری به دنبال رسیدن به رتبه‌های بالاتر

حسین بادامکی با 420 بازی در رتبه چهارم تاریخ لیگ برتر است که 149 بازی برای پرسپولیس انجام داه است. در بین بازیکنان حاضر در لیگ بیست و یکم، پس از جلال حسینی، محمدرضا خلعتبری قرار دارد که 408 بازی به میدان رفته است. خلعتبری در این دوره می‌تواند حتی در جمع 3 رکورددار بیشترین تعداد بازی در تاریخ لیگ برتر قرار گیرد.

خسرو حیدری و مهدی رجب‌زاده با 406 و 405 مسابقه بعد از خلعتبری قرار دارند. این بازیکنان، 7 بازیکنی هستند که بیش از 400 بازی در لیگ برتر انجام دادند. مرتضی اسدی، امیرحسین صادقی و پژمان نوری از رتبه هشتم تا دهم قرار دارند. در بین بازیکنان فعال که در جمع 10 بازیکن رکورددار قرار ندارند، محمد نوری با 368 بازی بیشترین تعداد بازی را دارد ولی وضعیت ادامه بازیگری این بازیکن مشخص نیست. پس از نوری، احسان حاج‌صفی حضور دارد که 356 بازی در لیگ برتر دارد ولی در فصل جاری در فوتبال ایران بازی نخواهد کرد. وریا غفوری با 355 مسابقه بازیکنی است که در این فصل حضور دارد ولی اگر در تمام مسابقات هم بازی کند به پژمان نوری با 390 بازی نخواهد رسید و به احتمال زیاد، ترکیب 10 بازیکن رکورددار در این فصل تغییر نخواهد کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.