سیدجلال می‌تواند بار دیگر تاثیر مستقیمی در صعود سرخپوشان به مرحله بعد ایفا کند و بارها بازی مقابل تیم‌های قدرتمند آسیایی را تجربه کرده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پرسپولیس در شش سال اخیر در مجموع روزهای خوبی را پشت سر گذاشته و در آسیا هم بسیار درخشان نتیجه گرفته است. اما در میان بازی‌های پرسپولیس در آسیا درس‌های بزرگی نهفته است؛ از کام بک‌های شگفت انگیز قرمزها به تورنمنت گرفته تا تیمی که با پنجره‌های بسته و نیمکت خالی به فینال رسید.

البته در این بین پرسپولیسی‌ها تلخی‌های بزرگی را نیز چشیده و دو بار در فینال حسرت و تماشای جشن قهرمانی رقیب را تجربه کرده‌اند و این بار امیدوارند با درس‌های تلخی که گرفته‌اند در سال 2021 به قهرمانی آسیا برسند. پرسپولیس در سال‌های اخیر بازیکنان مختلفی در ترکیب‌های آسیایی‌اش داشته اما نقطه اشتراک همه بازی‌های بزرگش، حضور کاپیتان حسینی در ترکیب بوده است.

سید جلال را با گل‌های سر بزنگاهش می‌شناسیم؛ شرح گل‌هایی که حاکی از حضور مدافع پیش تاخته‌ای که شماره 4 می‌پوشد در محوطه جریمه حریف است و در کمترین فرصت سرنوشت بازی و حتی تورنمنت را تغییر می‌دهد. حضور دوباره پرسپولیس در یک چهارم بهانه‌ای شد که به مرور یکی از جذاب‌ترین کامبک‌های تاریخ پرسپولیس بپردازیم.

در سال 2018 سیدجلال در نقش سوپرمن ظاهر شده بود و در مرحله یک هشتم مقابل الجزیره در دقایق پایانی پرسپولیسی‌ها را با گلی که زد به یک چهارم برده بود. اما سرخ‌ها در یک چهارم به سد محکمی به نام الدحیل خوردند و در بازی رفت هم با یک گل در قطر مغلوب شده بودند. درحالی که ورزشگاه سراسر قرمزپوش آزادی منتظر جبران و صعود در تهران بود این الدحیلی‌ها بودند که در نیمه اول به گل رسید تا سکوت سنگینی در ورزشگاه حاکم شود.

سید جلال حسینی

این بار هم اما کاپیتان حسینی بود که امید بزرگی به تیمش تزریق کرد و با گلی که در دقیقه 56 زد شروع کننده داستان کامبک بزرگ آسیایی پرسپولیس بود. او با فرصت طلبی‌اش یک گل فوق العاده به دحیل زد و پس از آن هم گل به خودی البریک و گل استثنایی منشا رخ داد تا پرسپولیس به نیمه نهایی صعود کند. در آن بازی کاپیتان حسینی به عنوان مرد مسابقه انتخاب شد و شبی فوق العاده را تجربه کرد.

بازهم آسیا، بازهم یک چهارم و بازهم سید جلال و کاپیتانی که فقط جام قهرمانی لیگ قهرمانان را با دستانش بالا نبرده است. سیدجلال حسینی با آمادگی کامل امید بزرگی به یحیی برای سازماندهی محکم دفاعی مقابل ستاره‌های زهردار خط دفاعی الهلال می‌دهد. حسینی علاوه بر آن می‌تواند در صورتی که شرایط بازی به نفع الهلال پیش رفت از لحاظ روحی روانی تیمش را برگرداند و حتی بازهم با نفوذ به محوطه گلی حساس را به ثمر برساند. کاپیتان پرسپولیس برای ابرقهرمان بودن نیاز به شنل و لباس‌های خاص ندارد؛ او فقط تمرین می‌کند و با رهبری تیمش سرخ‌ها را به آسمان می‌برد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.