شاید کمتر بازیکنی در یک تیم حرفه‌ای و درجه یک را بشناسید که در طول مسابقات یک فصل چه ملی و چه باشگاهی در سه پست مختلف با شرح وظایف متفاوت بازی کند اما وحید امیری هم در پرسپولیس هم تیم ملی چنین اتفاق عجیبی را تجربه می‌کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،
امیری در مصاف تیم ملی مقابل امارات به عنوان هافبک چپ به بازی گرفته شد که در این پست شرایط خوبی نداشت. شاید بخشی از این مسأله به تاکتیک‌های تدافعی و بسته بازی کردن حریف ارتباط داشت و شاید هم امیری باید استوک‌هایش را عوض می‌کرد تا آنقدر لیز نخورد.
با این حال در شروع نیمه دوم و در اتفاقی قابل پیش‌بینی امید نورافکن که از اخراج در نیمه نخست جان سالم به در برد از بازی بیرون رفت تا اسکوچیچ، امیری را به دفاع چپ ببرد که متعاقب این جابه‌جایی قلی‌زاده هافبک راست شد و جهانبخش که نیمه نخست در سمت راست بازی می‌کرد به جناح چپ آمد تا روی دست امیری بازی کند. با این حال این ترکیب هم دوام چندانی نداشت چرا که با تعویض جهانبخش در بیست دقیقه پایانی و ورود احسان حاجی‌صفی و قرار گرفتنش در دفاع چپ امیری دوباره تبدیل به هافبک چپ شد تا مثل یویو در زمین بالا و پایین برود!این اتفاقی است که امیری حتی در ابعاد وسیع‌تر در پرسپولیس تجربه کرده است به طوری که طی یک سال گذشته در مسابقات لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا گاهی مدافع چپ بوده،گاهی هافبک چپ و بعضی اوقات مهاجم.
تغییرات پست بازی امیری بنا به شرایط مسابقه و قدرت حریف توسط یحیی و کادرش صورت گرفته و البته امیری در بیشتر بازی‌ها بالاترین کیفیت را در هر سه پست ارائه داده است تا آچار فرانسه پرسپولیس باشد.
حالا و در آستانه بازی با الهلال همچنان این مسأله که امیری در آن مسابقه مهم و تعیین کننده در چه پستی بازی کند یکی از مهم‌ترین چالش‌های کادر فنی برای انتخاب ترکیب نهایی است.
امیری در دیدار مقابل استقلال تاجیکستان کنار مهدی عبدی در نقش مهاجم بازی کرد اما در دو بازی تدارکاتی اخیر مقابل پیکان و شهرداری آستارا ظاهراً هافبک چپ  و مدافع چپ بوده است.
قدرت الهلال در فاز حمله  و حضور موسی مارگا تنومند در ترکیب تهاجمی این تیم به عنوان وینگر راست شاید یحیی را مجاب کند که از وحید امیری فیزیکی  و خستگی‌ناپذیر در پست مدافع چپ بازی بگیرد هر چند سعید آقایی هم به شرایط خوبش نزدیک می‌شود و چشم‌پوشی از او نیز راحت نخواهد بود.
از طرفی بعید نیست امیری مثل بازی در شهر دوشنبه به عنوان مهاجم کنار عیسی آل‌کثیر یا عبدی بازی را شروع کند. بازی مقابل الهلال هم در خانه حریف و شرایطی  ناشناخته برگزار خواهد شد و اگر یحیی و کادرش نخواهند با دو مهاجم نوک به این بازی بروند امیری را در خط حمله بازی خواهند داد تا زور خط میانی‌شان را هم با توجه به شرایط بدنی امیری بالا ببرند.
البته انتخاب نهایی احتمالاً بستگی به شرایط بدنی و ریکاوری امیری بعد از حضور در اردوی تیم ملی هم خواهد داشت چرا که این بازیکن بعد از حضور در دو بازی سنگین تیم ملی – با در نظر گرفتن اینکه به احتمال زیاد مقابل کره جنوبی هم نود دقیقه بازی خواهد کرد – تنها سه روز قبل از بازی با الهلال به اردوی پرسپولیس باز خواهد گشت و با یک تمرین ریکاوری و یک تمرین سبک باید آماده مصاف با الهلال شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.