حسین فرکی این روزها کاملا از فضای فوتبال فاصله گرفته و مدعی است احتمالا با پایان کرونا شاید شرایط بازگشت وی فراهم شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حسین فرکی که سابقه سال‌های حضور روی نیمکت تیم‌های مختلف فوتبال ایران و حتی سطح تیم ملی را دارد، این روزها به دلیل شیوع کرونا ترجیح داده دور از فوتبال باشد. او درباره فعالیت این روزهای خود می‌گوید: فعلا در حوزه فوتبال فعالیتی ندارم. خدا را شکر شرایط کرونا کمی بهتر شده و ریسک خطر کمی کمتر شده است. بعد از اینکه شرایط کرونا کمتر شده راحت‌تر می‌توانم به فوتبال بازگردم البته امیدوارم هرچه زودتر کرونا در جهان ریشه‌کن شود. به خاطر اینکه سالها با فوتبال زندگی کردم نمی‌توانم به همین راحتی از آن دل بکنم. نهایتا در حرفه مربیگری تا سه، چهار سال دیگر می‌توانم فعالیت کنم.

فرکی در مورد شرایط تیم ملی در انتخابی جام جهانی 2022 قطر گفت: شرایط تیم ملی را بسیار خوب می‌بینم به خاطر اینکه بچه‌های ما یک مجموعه بسیار خوبی هستند. بازیکنانی که اکنون در تیم ملی هستند بیشترین تجربه را دارند. آنها بسیار حرفه‌ای هستند و از توانایی‌های بسیار بالایی برخوردارند. فکر می‌کنم هیچ مشکلی برای صعود نخواهیم داشت.

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره اختلافاتی که بین طارمی و اسکوچیچ به وجود آمده، اینطور واکنش نشان می‌دهد: اخبار را دنبال می‌کنم و از این موضوع بسیار ناراحت شدم. به هر این از این دست موارد گاهی وقت‌ ها پیش می‌آید؛ در دوره ما هم وجود داشت و خیلی‌ها ناراضی بودند و حتی مصاحبه هم می‌کردند. چیزی که در حال حاضر مهم است این است که هم طارمی و هم اسکوچیچ باید متوجه باشند که مصاحبه در حال حاضر به سود تیم ملی نیست زیرا هر دوی آنها در قبال مردم مسئول هستند و خودشان هم این مسئله را عنوان کردند. اگر موردی هم به وجود می‌آید ممکن است سوء تفاهم باشد و باید هرچه زودتر شخص رئیس فدراسیون ورود کرده و موضوع را حل و فصل کند.

فرکی در خصوص  بحث‌هایی که بعد از صحبت‌های رئیس فدراسیون در مورد برخی مسائل از جمله جادوگری شده است، گفت: نمی‌توانم راجب این موضوع اظهارنظر کنم و بهتر است خود ایشان پاسخگو باشد. به هر حال این بخشی از کار شماست و به این موضوع‌ها ورود می‌کنید. آن چیزی که ما در فوتبال به آن فکر می‌کنیم کار سلامت و زحمت کشیدن است. یک عرق و یک تعصب ملی است و این مسائل می‌تواند ما را موفق کند. به جر این مسائل، سایر چیزها خرافات است. همیشه با نام علی در میدان ظاهر می‌شدیم. در گذشته شاید مسائلی بوده حتی در لیگ ما وجود داشت. به نظر من این مسائل خیلی به فوتبال ما کمک نمی‌کند.

مربی سابق فوتبال ایران در خصوص حذف تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا می‌گوید: در مورد آسیا من حرفی ندارم زیرا معتقدم با وجود همه شایستگی‌هایی که داریم ما در آسیا به این زودی‌ها نمی‌توانیم عنوانی را کسب کنیم و این جای تأسف دارد و البته تا حدودی هم منطقی است چون از قدیم گفته‌اند هر بذری را بکاری همان را درو می‌کنی. همین نمونه آخر؛ بازی پرسپولیس- الهلال را شاهد بوده باشید و حتی بازی استقلال- الهلال، دیدیم که مقابل نماینده عربستان دست و پا بسته بودند. مشکلاتی داشتیم که نمی‌گذاشت به حریف خودمان غلبه کنیم و در مقابل، آنها با آن همه امکانات عظیم در جذب بازیکنان خارجی اینها همه نشان می‌دهد که آنها در ارتباط با مسائل حرفه‌ای چقدر پیشرفت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در مورد موضوع پرواز پرسپولیس به عربستان که متاسفانه خیلی شرم‌آور بود اینکه ما هنوز ندانیم مقررات چارتر هواپیما چگونه است و همین اتفاق باعث شد تمرکز پرسپولیس از بین برود. ما همچنان از بی‌تدبیری‌ها و عدم حرفه‌ای‌گری ضربه می‌خوریم.

فرکی در پایان در خصوص پیش‌بینی شرایط لیگ فصل جاری گفت: الان نمی‌توان گفت چه تیمی قهرمان می‌شود صحبت کرد چون شروع مسابقات است. امیدوارم در لیگ امسال یک رقابت تنگاتنگ را شاهد باشیم و اجازه می‌خواهم بعد از چهار، پنج هفته در خصوص کیفیت تیم‌ها اظهارنظر کنیم.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.