«انتخاب مدیر‌عامل جدید، قصه تکراری که بازهم برای پرسپولیس رخ می‌دهد»

به گزارش فرتاک ورزشی،

شاید در هیچ گوشه‌ای از دنیا اتفاقات فوتبالی که در کشور ما رخ می‌دهد، باور کردنی نباشد و به همین دلیل نام عجیب‌ترین کشور دنیا را از نظر فوتبالی باید به خودمان اختصاص دهیم.

اینکه یک تیم ۵ سال متوالی قهرمان بالاترین سطح فوتبال کشور بشود و دوبار در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد اما تعداد افرادی که سکان هدایت مدیریتی تیم را در طی این پنج سال در اختیار داشته‌اند به انگشتان دو دست نزدیک شود واقعا باور نکردنی است.

هرچقدر تغییر سریع مربیان در تیم‌های کشور‌های  عربی مایه شوخی و کنایه ما ایرانی‌‌ها شده بود، حال به نظر می‌رسد تغییر مدیران عامل سرخابی‌های پایتخت هم به همان اندازه مضحک شده است.

طاهری، گرشاسبی، عرب، انصاریفر، رسول‌پناه، جعفر سمیعی و صدری افرادی بودند که در چند سال اخیر مدیریت باشگاه پرسپولیس را در اختیار داشته‌اند و حالا بازهم نام گزینه‌هایی برای مدیر‌عاملی این تیم مطرح می‌شود.

داورزنی رییس فدراسیون والیبال جدیدترین گزینه مطرحی برای مدیریت باشگاه پرسپولیس است و ظاهرا فرقی ندارد چه کسی وزیر ورزش باشد چرا که پرسپولیس به محلی برای مطرح شدن و آزمون خطای مدیران غیر فوتبالی تبدیل شده است.

رییس فدراسیون والیبال در واکنش به این شایعه اظهار داشت:«خدمت به باشگاه‌های پر طرفداری مثل پرسپولیس برای هر کسی یک افتخار بزرگ محسوب می‌شود. مدیریت این تیم می‌تواند افتخاری بزرگ برای هر شخصی باشد.

برای باشگاه پرسپولیس و هواداران این تیم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم اتفاقات خوبی برای این تیم پرطرفدار رخ دهد و منشا خدمات مثبتی در این تیم باشد.»

مدیرعاملی پرسپولیس یا استقلال باید هم افتخار بزرگی باشد چرا که همگان می‌دانند، به اندازه کل سالهای مدیریتی آقایان، شهرت و دیده شدن به همراه دارد.

مگر ایرج عرب که از دوومیدانی آمده بود یا رسول پناه که قرابتی با فوتبال نداشت چه گلی به سر پرسپولیس جز حاشیه و اختلاف زدند که حالا داورزنی که مسولیت سنگین و پر مشغله‌ای در فدراسیون والیبال دارد، می‌خواهد در پرسپولیس آن را اجرا کند؟

در اینکه داورزنی مدیری ورزشی و موفقی بوده شکی نیست اما پذیرش اینکه  رییس فدراسیون والیبال که سابقه معاونت وزیر ورزش را هم داشته به عنوان مدیر فوتبالی در پرسپولیس منصوب شود کمی سخت است و قطعا عملکردش چه مثبت و چه منفی اعتراضات و حواشی زیادی را برای وزارت ورزش و‌باشگاه پرسپولیس بدنبال خواهد داشت.

باید منتظر ماند و دید ثبات، این رویایی دور دست چه زمانی در مدیریت باشگاه پرسپولیس شکل می‌گیرد و اولین اصول حرفه‌ای چه زمانی در مدیریت ورزشی کشورمان دیده می‌شود.

پوریا منصوری

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.