آجورلو: پیشنهاد من به سود همه باشگاه‌های لیگ است

مدیرعامل استقلال می‌گوید پیشنهادی که درباره تبلیغات محیطی دارد، به سود همه باشگاه‌های لیگ برتری است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مصطفی آجورلو که اصلی‌ترین چهره جلسه امروز مسئولان فدراسیون فوتبال با مدیران باشگاه‌ها در بحث تبلیغات محیطی مسابقات لیگ برتر بود، در این نشست بیان کرد:‌ ما باشگاه‌ها هستیم که می‌توانیم وضعیت را دگرگون کنیم. شرایط امروز شهرخودرو مناسب و در شان فوتبال ایران است؟ اینکه یک باشگاه نتواند سفر خودش را انجام بدهد و یک بازی لیگ برگزار نشود شایسته ماست؟ حرف ما این است که هر باشگاه بتواند از ظرفیت و توان خودش برای درآمدزایی استفاده کند.

 

او ادامه داد: اگر قرار است تغییری ایجاد شود، هیچ زمانی برای این تغییر دیر نیست و از هرکجا جلوی یک زیان را بگیریم، کار درست و شایسته‌ای است.

مدیرعامل استقلال پیشنهاد خود برای تبلیغات محیطی را اینگونه بیان کرد: پیشنهاد کارگزار ما این است که به جز درآمدی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌توانند از محل تبلیغات محیطی برای خودشان داشته باشند، هر باشگاه هم از طریق همین کارگزار می‌تواند در هر بازی خانگی مقابل استقلال و پرسپولیس 2 میلیارد تومان دریافت کند. همچنین در سایر 13 بازی خانگی خودش، اگر خواست از تبلیغات محیطی مورد نظر خودش استفاده کند. اگر نه آن تبلیغات هم به کارگزار واگذار شود و مجموعا با واگذاری همه 15 بازی خانگی خودش در طول یک فصل 8 میلیارد تومان دریافت کند.

آجورلو همچنین گفت: سوال من این است که مثلا پیکان فصل گذشته مجموعا چقدر از تبلیغات محیطی دریافت کرده؟ 2.5 میلیارد تومان؟ خوب در این شرایط که بیش از سه برابر درآمد این تیم افزایش پیدا می‌کند. پس این پیشنهاد به سود همه باشگاه‌هاست و درآمد همه تیم‌ها را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل استقلال در بخش دیگری از صحبت‌هایش تاکید کرد: همین تیم شهر خودرو اگر از تبلیغات محیطی بتواند چنین درآمدی داشته باشد باز هم برای سفر خودش در هفته گذشته دچار مشکل می‌شود؟

آجورلو در پایان گفت: خود سازمان لیگ و فدراسیون که سال گذشته مجموعا 12 میلیارد تومان از این بخش درآمد داشتند، می‌توانند چه میزان افزایش درآمد را تجربه کنند؟ چرا نباید چنین پیشنهادی که به سود همه باشگاه‌های فوتبال ایران و حتی فدراسیون و سازمان لیگ است را بپذیریم؟ من باور دارم که اگر بخواهیم تغییری ایجاد کنیم، با اتحاد و همدلی می‌توانیم این کار را بکنیم. اگر همه ما کنار هم و متحد باشیم، تردید نداشته باشید که می‌توانیم موفق شویم و شرایط اقتصادی موجود در فوتبال کشور را دگرگون کنیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.