یکی از حساس ترین مسابقات هفته چهارم لیگ برتر، دربی (شهرآورد) اصفهان است که یک تیم برای قهرمانی مبارزه می کند و یک تیم دیگر برای کسب‌ سهمیه. تقابل های این دو تیم همیشه جذاب ولی بی حاشیه بوده و برخلاف دربی تهران‌ کمتر شاهد حواشی بوده ایم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن از جمله تیم های با ثابت لیگ برتر و البته‌ فوتبال ایران محسوب می شوند که همیشه یکنواخت ظاهرا شده اند. این دو تیم به همراه استقلال، و پرسپولیس جزو چهار تیمی هستند که هیچ وقت طعم سقوط به لیگ یک را نچشیده اند و بیست و یکمین سال حضورشان را در سطح اول فوتبال تجربه می کنند. قبل از لیگ یک نیز هر دو تیم ثبات لازم داشتند اند و افتخارات زیادی را نیز در فوتبال ایران و حتی آسیا نیز کسب کرده اند. از نایب قهرمانی آسیا گرفته تا قهرمانی های لیگ برتر، جام حذفی و جام های دیگر داخلی از افتخارات این تیم ها نشان‌ از اقتدار آنها را دارد.

 با این حال، دو تیم تاکنون ۶۸ بار در دیدارهای رسمی و غیره رسمی به مصاف هم رفته اند که حاصل آن ۲۶ پیروزی برای سپاهان و ۱۸ برد نیز برای ذوب‌آهن بوده است. ۲۴ بار نیز بازی ها به تساوى انجامیده که این آمار نشان‌ می دهد، دربی اصفهان چقدر نزدیک بهم است و هیچ تیمی خودش را از پیش برنده نمی داند.

  هرچند سپاهان به دلیل داشتن مهره‌های بهتر و اسمی تر در پیروزی ها آمار بهتری داشته، اما با همه این آمار هیچ وقت ذوب‌آهن تیم دست و پا بسته ای برای سپاهان نبوده و در بدترین شرایط نیز مشکل ساز شده است. دو تیم چون در هر بیست دوره قبلی لیگ برتر پای ثابتی داشته اند، ۴۰ بار به مصاف هم رفته اند که حاصل اند ۱۹ پیروزی برای سپاهان، ۱۱ پیروزی برای ذوب‌آهن و ۱۰ تساوی به دست آمده که در لیگ برتر زردپوشان آمار آمار بالاتری دارند که آن هم به خاطر ۵ قهرمانی سپاهان مقابل‌ بدون قهرمانی ذوب‌آهن است.

با این حال تقابل جمعه هفته پیش رو حکایت از یک بازی هیجانی و نزدیک را دارد که شاگردان محرم نویدکیا برای حفظ صدر جدول تلاش می کنند و شاگردان مهدی تارتار برای رسیدن به جایگاه بهتر در جدول که همه می دانند این فصل انتظارات از تیم تارتار بالا رفته و ذوب‌آهن برخلاف فصل گذشته به دنبال بقا نیست و به دنبال جایگاه بالاتری می گردد. این تیم با توجه به لغو بازی هفته گذشته اش با پیکان، استراحت بیشتری نیز نسبت به سپاهان انجام داشته و شاگردان تاتار بخوبی می دانند با گرفتن سه امتیاز دربی گام بلندی برای رسیدن به سهمیه بر می دارند

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.