تیم های استقلال تهران و فجرسپاسی شیراز در یک بازی پر حاشیه و پر برخورد به تساوی یک بر یک رضایت دادند. این مسابقه در زمین بسیار زشت و زننده ورزشگاه حافظه برگزار شده که همه را به یاد فوتبال سال ها پیش تخت جمشید انداخت که استادیم ها چمن درست و حسابی نداشتند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال در این مسابقه با چند تغییر به مصاف فجرسپاسی رفت که حضور همزمان دو خارجی  ( یامگا و ژستد) در ترکیب و همچنین فیکس شدن امین قاسمی نژاد بود. شاگردان فرهاد مجیدی بازی را مثل همیشه رو به جلو آغاز کردند و چند موقعیت خوب هم به دست آوردند ولی توسط یامگا از دست دادند. در ادامه چمن بسیار بی کیفیت و همچنین بازی بسته فجری ها اجاز فوتبال بهتر را به آبی ها نداد تا آنها از یک ضربه ایستگاهی به پنالتی برسند که برخلاف همیشه این بار به جای غفوری، کوین یامگا به راحتی آب خوردن پنالتی را تبدیل به گل کند. پس از گل استقلال این فجری ها بودند که رو به جلو فوتبال بازی کردند و همین رو به جلو بازی کردن آنها باعث شد استقلال از فرصت استفاده کند و حتی گل دوم را نیز به ثمر برساند ولی این گل از سوی کمک داور آفساید اعلام شد که متاسفانه کارگردان شیرازی به خودش زحمت نداد صحنه آهسته را نشان دهد تا بینندگان و کارشناسان در خصوص این گل بهتر اظهار و نظر کنند!

امیدواریم حالا که از داشتند VAR محروم هستیم؛ حداقل تصویر برداری ها طوری باشد که صحنه های حساس بطور واضح به تصویر کشیده شود. با این حال فجری ها مزد بازی جسورانه شان را در وقت های اضافی گرفتند و از روی نقطه کرنر به گل تساوی رسیدند تا بازنده نباشند و با گرفتن یک امتیاز شیرین ترمز تیم مجیدی را هم بکشند.

اما فارق از نتیجه باید به خیلی از مسائل دیگر مسابقه اشاره کرد که متاسفانه هنوز هم با گذشت بیش از ۲۰ سال از مسابقات لیگ برتر، از فراهم کردن امکانات جزی نیز در یک مسابقه عاجز هستیم و نمی توانیم برای یک استان، زمین چمن مناسب درست کنیم! البته بد نیست بدانید استان فارس همین چند سال پیش یک استادیوم ۵۰ هزار نفری در شهرستان میانورد افتتاح کرد که مشخص نیست این ورزشگاه برای چه کاری ساخته شده و قرار است چه بازی در آن انجام شود؟! هرچند اگر همین جا نیز زور ای اف سی بالای سر فوتبال ایران بود، در همین ورزشگاه حافظیه مسابقه لیگ برتر برگزار نمی شد و باید فجری ها نیز مثل نساجی فکر ورزشگاه استاندارد می گشتند.

به جز زمین عجیب و غریب حافظیه باید به چند مورد دیگر نیز اشاره کرد که متاسفانه هنوزم هم تابلو تبلیغاتی دور زمین حافظیه مثل ۵۰ سال پیش طراحی شده بود و هیچ خبری از تکنولوژی جدید نبود! تابلو تبلیغاتی که حتی برای بازیکنان نیز خطرناک است، چون در یک صحنه وقتی امین قاسمی نژاد به آن برخورد کرد باعث مصدومیت او شد. در این باره نمی‌شود به نیمکت تیم ها اشاره نکرد، چون تبلیغات کاغذی که به نیمکت های دو طرف چسبانده بودند، درست شبیه تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس بود که با کج باسلیقگی نصب کرده بودند.

 نمونه دیگر حضور هواداران در داخل ورزشگاه و پشت بام های اطراف آن طوری فضای ورزشگاه را بهم ریخته بود که صدای فرهاد مجیدی هم در آمد و او در کنفرانس مطبوعاتی با کنایه از خبرنگاران پرسید؛ مگر ورود تماشاگر به ورزشگاه ها آزاد شده؟! تصویربرداری نیز یکی دیگر از مشکلات بازی به شمار می رفت که انگاری قرار است هر بازی در شهرستان ها انجام می شود، شاهد یک هنرنمایی جدید باشیم؟! با همه این تفاسیر، در حافظیه یک بازی پرحاشیه برگزار شد که از قاضی میدان گرفته تا مسوولان برگزار کننده و خیلی های دیگر در آن مقصر بودند. اما نکنه عجیب و باور نکردنی کنفرانس مطبوعاتی علی کلانتری سرمربی فجرسپاسی بود که از کیفیت زمین طوری تعریف و تمجید کرد که فکر کردیم بازی در استادیم ومبلی لندن انجام شده است! شاید هم کلانتری هنوز هم فکر و حواسش در مسابقات لیگ دسته اول سِیر می کند، چون او سالهاست به چنین زمین هایی عادت کرده و چمن بهتر از حافظیه به چشمش نخورده وگرنه چنین مصاحبه خنده داری انجام نمی داد!

به قلم علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.