با شکست سپاهان مقابل ذوب‌آهن روند شکست‌ناپذیری این تیم متوقف شد و رکورد بیشترین تعداد بازی پیاپی بدون باخت دست نخورده باقی ماند.

کورس قهرمانی در لیگ بیستم یکی از به یادماندنی‌ترین و نفس‌گیرترین رقابت‌های ادوار لیگ بر سر جام بود. پرسپولیس و سپاهان با فرم رویایی فصل را به پایان رساندند. پرسپولیس پس از آنکه در دهمین بازی خود در دوره قبل مقابل آلومینیوم شکست خورد تا آخر فصل باختی نداشت. سپاهان هم بعد از آنکه در هفته سیزدهم متحمل سومین باخت فصل خود شد، دیگر بازنده از زمین خارج نشد. 

ثبت دومین رکورد برتر تاریخ برای پرسپولیس

پرسپولیس و سپاهان با این آمار به شکستن رکورد تاریخ لیگ برتر امیدوار شدند. رکورددار ادوار مسابقات پرسپولیس است که در 10 بازی پایانی لیگ ششم نباخت و پس از آن تا هفته هفدهم لیگ هفتم هم مغلوب تیمی نشد تا رکورد 26 مسابقه پیاپی بدون باخت برای این تیم ثبت شود. پرسپولیس با شکست‌ناپذیری تا هفته دوم این فصل رکورد بازی‌های بدون باخت خود را به عدد 22 رساند که دومین رکورد برتر تاریخ مسابقات است. 

ناکامی سپاهان در رکوردشکنی

پرسپولیس در هفته سوم باز هم مقابل آلومینیوم مغلوب شد تا رکورد این تیم متوقف شود ولی سپاهان همچنان این فرصت را داشت تا به رکورد تاریخ بازی‌ها حمله کند. سپاهان هم اما در هفته چهارم در شهرآورد اصفهان شکست خورد. ذوب‌آهن پس از 4 فصل و مهدی تارتار بعد از 7 دوره موفق به پیروزی برابر سپاهان شدند تا تعداد بازی شکست‌ناپذیری سپاهان در عدد 20 متوقف باقی بماند. این تیم در یک قدمی شکستن رکورد تاریخ باشگاه قرار داشت. سپاهان در لیگ دهم، 21 بازی پیاپی باختی نداشت.

گل‌گهر نزدیک‌ترین تیم به رکورد

با باخت پرسپولیس و سپاهان در هفته‌های ابتدایی لیگ، به نظر می‌رسد که رکورد بیشترین تعداد بازی پیاپی بدون شکست به این زودی شکسته نشود. در این فصل تنها 4 تیم استقلال، گل‌گهر، پیکان و آلومینیوم مغلوب نشدند و از بین این تیم‌ها 3 تیم هفته آخر لیگ فصل قبل را با باخت به اتمام رساندند. آخرین شکست گل‌گهر به هفته بیست و هفتم فصل قبل و مقابل تراکتور باز می‌گردد و این تیم 7 مسابقه است که در لیگ باختی نداشته و بهترین آمار را از نظر تعداد بازی بدون شکست دارد هرچند که فاصله این تیم با شکستن رکورد تاریخ لیگ برتر زیاد است.

 

انتهای پیام/