پس از گذشت ۵ هفته از لیگ، خط‌ تیره‌های باقیمانده در جدول مرور شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در پایان هفته پنجم، جدول لیگ سر و شکل مناسبت‌تری گرفت. برخی از خط تیره‌های جدول از بین رفت و بعضی دیگر همچنان پابرجا باقی ماند. دیگر تیمی بدون گل‌زده یا گل خورده دیده نمی‌شود ولی همچنان تیم‌هایی بدون برد یا باخت به چشم می‌خورند.

خط تیره‌هایی که از بین رفت: بالاخره آلومینیوم گل خورد

یکی از عجیب‌ترین اتفاقات لیگ تا پایان هفته چهارم بسته ماندن دروازه آلومینیوم اراک بود. شاگردان خطیبی تنها تیمی بودند که توپی از خط دروازه‌شان عبور نکرده بود که این اتفاق در دقیقه ۴۳ بازی با نفت مسجدسلیمان افتاد. هرچند که آلومینیوم در نهایت پیروز این بازی شد و به صدر جدول رسید.

پدیده هم در این هفته برای اولین بار موفق به گلزنی شد. این تیم در دقیقه ۶۴ دروازه ذوب‌آهن را باز کرد ولی با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شد تا در قعر جدول باقی بماند. 

پیکان هم در این هفته برای نخستین بار طعم شکست را چشید و صدر جدول را از دست داد. این تیم با نتیجه یک بر صفر مغلوب فجرسپاسی شد. استقلال و گل‌گهر تنها تیم‌هایی بودند که در هر ۴ هفته قبلی گل زده بودند. این دو تیم در این هفته برابر حریفانشان، نساجی و صنعت نفت به تساوی بدون گل رسیدند تا تمام تیم‌های لیگ حداقل یک مسابقه در گلزنی ناکام باشند.

خط تیره‌هایی که باقی ماند: پرسپولیس همچنان در حسرت کلین‌شیت

غیرمنتظره‌ترین خط‌ تیره جدول در پایان هفته پنجم برابر تعداد کلین‌شیت پرسپولیس درج شده است. این تیم که در ۵ قهرمانی پیاپی خود در ۴ فصل آن رکورددار بیشترین تعداد کلین‌شیت بود و در یک دوره در رده دوم قرار داشت، تنها تیمی است که حتی یک مسابقه هم موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش نشده است. دروازه پرسپولیس در این هفته با شلیک تماشایی عقیل کعبی از روی یک کار ایستگاهی مقابل مس رفسنجان باز شد و پرسپولیس در ادامه توانست بازی را به تساوی بکشاند. در ۲۰ دوره قبلی لیگ برتر تنها یک بار چنین آماری برای پرسپولیس ثبت شده بود که آن هم به لیگ یازدهم باز می گردد که پرسپولیس با حمید استیلی در آن فصل حال و روز خوشی نداشت  و در هفته نهم موفق به ثبت نخستین کلین‌شیت خود شد.

دیگر اعداد صفر در جدول به سه تیم آلومینیوم، استقلال و گل‌گهر تعلق دارد که همچنان تیم‌های شکست‌ناپذیر این فصل هستند. آلومینیوم و گل‌گهر از نظر سابقه با استقلال قابل قیاس نیستند ولی استقلال در ادوار گذشته لیگ برتر تنها ۲ بار تا هفته پنجم بدون شکست باقی مانده بود. پدیده هم تنها تیمی است که موفق به کسب پیروزی در این دوره نشده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.