پرسپولیس از 3بازی آخرش تنها 2‌امتیاز به‌دست آورده و بدتر اینکه اصلا شکل بازی این تیم شبیه مدعیان مقتدر قهرمانی نیست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سرخ‌ها از نظر کیفی نسبت به فصول قبل به وضوح افت کرده‌اند، اما از این آزاردهنده‌تر بهانه‌جویی‌ها و اظهارات دوست‌نداشتنی یحیی گل‌محمدی است. سرمربی سرخپوشان پس از تساوی یک-یک برابر مس رفسنجان بار دیگر مطالبی را مطرح کرد که جای بحث دارد.

  پنجره به‌خاطر شخص شما بسته شد
یحیی یکی از دلایل ضعف تیمش را محرومیت باشگاه از نقل‌وانتقالات دانسته و گفته: «مسببان بسته‌شدن پنجره پرسپولیس، حالا جواب بدهند.» کاش این اتفاق رخ می‌داد و مدیران ناکام این فوتبال که تصمیمات خسارت‌بار می‌گیرند و دردسر و گرفتاری به ارث می‌گذارند، ناچار به پاسخگویی می‌شدند. با این حال، آقای گل‌محمدی یک نکته ساده را فراموش کرده؛ اینکه پنجره پرسپولیس دقیقا به‌خاطر شخص ایشان بسته شده است. مسبب معروف این ماجرا محمدحسن انصاری‌فرد بود که گابریل کالدرون صدرنشین را بیخود و بی‌جهت بیرون کرد، چندین میلیارد به پدیده متعهد شد، برای همان نیم‌‌فصل چندین میلیارد به‌خود یحیی و کادرش داد و چند صد هزار دلار هم بدهی برای باشگاه تراشید تا امروز دودش توی چشم خود گل‌محمدی برود.

   نهایتش می‌خواهید «اسدی» بخرید
باز‌بودن پنجره نقل‌وانتقالاتی برای هر باشگاهی مفید است و این مسئله واضح نیازی به تأیید ندارد، اما خداوکیلی در پنجره‌های قبلی که به روی سرخپوشان باز بوده، یحیی چه گلی به سر این تیم زده است؟ کل پرسپولیس یک‌ ماه تمام معطل مذاکره با رضا اسدی بود؛ بازیکنی که در یک سال گذشته حضور مبهم و کمرنگی در سن‌پولتن اتریش داشت و اصلا کسی او را ندیده بود. بدون اطلاع از سطح آمادگی اسدی با هزار منت و هزینه گزاف او را خریدید تا الان تبدیل به باگ اصلی تیم‌تان شود. مگر اسدی را از دیوار گرفتید؟ مگر رضا دهقانی از پنجره نیامد و فوری نرفت؟ علیرضا ابراهیمی چطور؟ اصلا شجاعی و مهدی‌خانی و بقیه خریدهای مثلا آینده‌دار کجا هستند؟ الان هم نهایتش این است که منتظر باز‌شدن پنجره هستید تا 2 بازیکن تاجیک اضافه شوند. کاش لااقل اینها شما را روسفید کنند، وگرنه وضع خیلی خراب خواهد شد.

   بهانه‌گیری بس است واقعا!
گل‌محمدی هم در نشست خبری قبل از بازی و هم در مصاحبه بعد از بازی به‌شدت از سازمان لیگ به‌خاطر دیرتر برگزار‌نکردن بازی پرسپولیس گلایه کرد. او می‌گوید با حضور 3ملی‌پوش حقش بوده تیمش را یک روز دیرتر به زمین بفرستد. باور کنید اما مشکل پرسپولیس با این 24ساعت حل نمی‌شد. وحید امیری که از همه خسته‌تر بود و نیم‌ساعت بازی کرد، در همین مدت کم یک پاس عالی به آل‌کثیر داد و عیسی را تک به تک کرد. مهدی ترابی اما با وجود استراحت مطلق روی نیمکت تیم ملی، همچنان در پرسپولیس عملکردی محو دارد. به علاوه مس رفسنجان هم 2 ملی‌پوش عمانی‌اش را به‌دلیل حضور آنها برابر ژاپن در اختیار نداشت. سپاهان هم با همین شرایط به مصاف تراکتور رفت. واقعا کافی است آقای گل‌محمدی؛ حامیان سرسخت‌تان را هم خسته کردید.

   ایراد به بازی خوب حریف؟
یک بخش آزاردهنده دیگر از مصاحبه یحیی اما جایی بود که او به سبک امیر قلعه‌نویی از بازی خوب تیم حریف ایراد گرفت! سرمربی سرخ‌ها پس از بازی گفت: «اگر مسی‌ها در همه مسابقات اینطور با جان و دل بازی کنند، می‌توانند بین پنج، شش تیم برتر باشند. در بازی‌های قبلی کیفیت کمتری به نمایش گذاشته بودند اما در این بازی با ۲۰۰‌درصد توان خود بازی می‌کردند.» جا دارد همه رفسنجانی‌ها از آقا یحیی عذرخواهی کنند که تیم‌‎شان خوب بازی کرده و اجازه نداده پرسپولیس ببرد. اینها ادبیات یک تیم «قهرمان» نیست جناب امپراتور!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.