سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بازی فردای تیمش مقابل صنعت نفت آبادان را مهم و حساس توصیف کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر صنعت نفت آبادان در هفته ششم لیگ برتر اظهار داشت: بعد از اینکه ما در سه بازی اخیرمان نتایج خوبی نگرفتیم و انتظاری که از خودمان داشتیم، برآورده نشد، قطعاً بازی فردا برای ما خیلی مهم و حساس است. به قول معروف سه امتیاز این بازی برای ما از نان شب هم واجب‌تر است. باید تلاش زیادی کنیم و تمرکز بالایی داشته باشیم، چرا که مقابل یک تیم تکنیکی و دونده بازی داریم. با توجه به بازی‌هایی که از تیم صنعت نفت دیدیم باید بگویم این تیم خوب بازی می‌کند.

«تمرینات زیادی داشتیم و با بازیکنان خیلی درباره شرایط تیم صحبت کرده‌ایم.»، وی با بیان این جمله گفت: می‌دانیم که هواداران ناراحت و نگران هستند و نگرانی‌شان را کاملاً درک می‌کنیم. باید با هم و با اتحاد و پشتیبانی از تیم بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم. راه سختی در پیش داریم. لیگ مثل یک ماراتن می‌ماند و تا آخرین لحظه برای رد شدن از خط پایان باید تلاش کنیم. فکر می‌کنم کاری که باید همه ما انجام دهیم این است که تلاش، زحمت و تمرکز بیشتر روی کار داشته باشیم و اسیر حواشی نشویم. حمایت از تیم باید اولویت کار همه ما باشد. ما واقعاً تلاش خودمان را انجام می‌دهیم و بازیکنان با توجه به اینکه مشکلات زیادی دارند تحت فشار شدیدی هستند، ولی همه آنها برای اعتلای نام پرسپولیس و سربلندی هواداران تلاش می‌کنند. باید به بازیکنان اعتماد و از آنها حمایت کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فردا بازی با حضور هواداران برگزار می‌شود، خیلی خوشحالم. بعد از دو سال بازی با حضور تماشاگران لذت دیگری دارد و بی‌صبرانه منتظر بازی فردا هستیم تا حضور گرم هواداران را تجربه کنیم. ان‌شاءالله که بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم. همه ما انگیزه بالایی داریم و خیلی زود باید به فرم خوب تیم‌مان برگردیم.

گل‌محمدی در پاسخ به این سؤال که «پرسپولیس می‌تواند مانند دو سال گذشته که در مقاطعی اُفت کرده بود، امسال هم به کورس رقابت برای قهرمانی برگردد؟»، تصریح کرد: ممکن است هر تیمی در طول فصل اُفت داشته باشد و وارد یک مسیری شود که خیلی سخت باشد، ما متأسفانه در حال طی این مسیر هستیم، ولی باید خیلی زود راه‌مان را عوض کنیم و به شکل تیمی که قبلاً داشتیم برگردیم. همه فوتبال بخش آن فنی نیست و اتفاقاتی که بیرون زمین می‌افتد و مشکلاتی که تیم داشت و دارد تأثیرش را روی ذهن همه ما گذاشته و کار را سخت کرده است. بالاخره یک تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید آرامش فکری داشته باشد. در فوتبال ایران همیشه مشکلات هست، ولی اگر مشکلات حداقلی باشد قطعاً راحت‌تر می‌توانیم به ادامه کار خوش‌بین باشیم.

وی در واکنش به طرح این موضوع که «وحید امیری کیفیتی را که در بازی‌های ملی دارد، در پرسپولیس به نمایش نمی‌گذارد»، تصریح کرد: امیری هم بازی‌های خوبی برای ما انجام داده است و این موضوع را قبول ندارم. هر وقت وحید برای ما بازی کرده است بهترین بازی‌هایش را انجام داده است و کیفیت کاری که برای پرسپولیس داشته است راضی‌کننده بوده. او همه تلاشش را برای تیم به کار برده است.

«شما گفته بودید فدراسیون فوتبال همکاری خوبی با پرسپولیس ندارد و اگر این همکاری به این شکل ادامه پیدا کنند ممکن است در اردوهای بعدی کریم باقری و آنالیزور تیم به اردوی تیم ملی نفرستید.»، وی بعد از یادآوری این موضوع توسط یکی از خبرنگاران یادآور شد: مشکلاتی که برای تیم ما به وجود می‌آید به خاطر اردوها و بازی‌های تیم ملی است و همه از آن آگاهی دارند. فدراسیون هم از مشکلات ما اطلاع دارد. ما دنبال این نیستیم که بخواهیم موضعی رو در رو با فدراسیون داشته باشیم و دنبال این مسائل نیستیم. دوست داریم تیم ملی موفق باشد و برای ما موفقیت تیم ملی خیلی حائز اهمیت است. تیم ملی خوب باشد فوتبال ما هم حالش خوب می‌شود و این تعامل همیشه از سوی پرسپولیس وجود خواهد داشت و باعث افتخار است که بازیکنان تأثیرگذار تیم ملی از پرسپولیس هستند و هم اینکه مربیانی که در اختیار تیم ملی قرار می‌گیرند مربیان قابلی هستند و این کمک از سوی ما همیشه بوده است و خواهد بود. امیدواریم که دوستان تعامل بیشتری با ما داشته باشند و ما این حق را داریم که از بازیکنان‌مان به بهترین شکل استفاده کنیم. به‌عنوان مثال وحید امیری در دو بازی قبلی تیم ملی بهترین بازیکن تیم بوده است. حال سؤال ما این است «چرا این بازیکن را ما نباید مقابل مس رفسنجان در اختیار داشته باشیم؟». امیدوارم این تعامل دوطرفه باشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که به دنبال این موضوع است که اخبار تیم و رختکن به بیرون درز نکند، تصریح کرد: در مورد صحبت‌هایی که در رختکن بیان شده و اخباری که مطرح می‌شود، باید بگویم من نمی‌توانم جلوی این موضوع را بگیرم. این مشکل از سال‌های قبل وجود دارد و متأسفانه اخبار رختکن مثل ترکیب تیم ممکن است به بیرون راه پیدا کند. ما دوست نداریم این اتفاق بیفتد و از چند سال پیش هم این اتفاق می‌افتاد که زیاد اهمیت نمی‌دادیم. البته کاری هم از دست‌مان بر نمی‌آید و نمی‌توانیم بازجویی کنیم که این کار از کجا رخ می‌دهد. همه تیم‌هایی که ترکیب‌شان از قبل اعلام می‌شود این مشکل را دارند و این موضوع مختص پرسپولیس نیست و اگر ترکیب تیمی به بیرون درز پیدا نمی‌کند به احتمال زیاد در تمرینات ترکیب‌شان را امتحان نکرده‌اند و روز مسابقه ترکیب‌شان را اعلام می‌کنند و با سبک کاری که ما داریم یک مقدار متفاوت است.

گل‌محمدی در واکنش به اعتراض برخی بازیکنان نسبت به کیفیت لباس تیم تصریح کرد: بحث لباس واقعاً بحث مهمی در فوتبال است و متأسفانه کیفیتی که اول فصل قرار بود به ما بدهند آن کیفیت نیست و حتی رنگش رنگ مناسبی نیست و این جنس‌ها جنس‌هایی است که فکر می‌کنم در ایران تولید می‌شود. صحبت‌هایی داشتیم و احتمال زیاد کیت پرسپولیس تغییر خواهد کرد، هم رنگ آن و هم طرح و جنس آن. با هواداران هم که صحبت می‌کنیم آنها هم از شکل و شمایل لباس راضی نیستند و هرچه زودتر باید برای تغییر کیت لباس پرسپولیس اقدام شود و احتمالاً تا هفته آینده لباس‌های ما تغییر خواهد کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.