بی‌گمان حساس ترین بازی هفته ششم لیگ برتر، دیدار گل گهر سیرجان و استقلال است که این مسابقه جنگ برادران کینه ای به شمار می آید. جنگی که یک طرف آن امیر قلعه‌نویی و ۷ استقلالی سابق حضور دارند و طرف دیگر استقلال است و فرهاد مجیدی. اینکه در این جنگ تقریبا خانوادگی کدام تیم برنده‌ می شود، باید منتظر بمانید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در حال حاضر هر دو تیم شرایط خوبی در جدول دارند و برای صدرنشینی تلاش می‌کنند. جالب اینجاست هر دو تیم در دو بازی قبلی نتایج مشابه، تساوی یک بر یک و صفر بر صفر زمین گرفته اند که در این مسابقه فقط برای کسب سه امتیاز تلاش می کنند.

این مسابقه شاید چندان تاکتیکی نباشد و بیشتر جنگ روحی و روانی و البته فیزیکی باشد، چون هر دو تیم شناخت دقیقی از هم‌دارند. با توجه به شناختی که هر دو تیم از هم دارند، نیاز به آنالیز کردن هم نیست و مربیان بطور کامل نفرات یکدیگر را می شناسند و فقط به دنبال نباختن هستند.

در تیم گل گهر کلی استقلالی وجود دارد که بیش از نیمی از ترکیب اصلی تیم ،"ژنرال" را استقلالی های سابق تشکیل می دهند. از محسن فروزان گرفته تا آرمین سهرابان، میلاد زکی پور، بهنام برزای، مرتضی تبریزی، فرسید باقری و موسوی ۷ بازیکن سابق استقلال هستند که باید روبروی تیم فرهاد مجیدی قرار گیرند. هر کدام از این نفرات کلی انگیزه و شاید هم فکر انتقام دارند تا خودشان‌ را به هواداران و فرهاد مجیدی نشان دهند.

سوای این نفرات، امیر قلعه‌نویی مدت هاست دندان تیز کرده تا انتقام چند شکست قبلی اش را از فرهاد مجیدی بگیرد. او در آخرین بازی نیمه نهایی جام حذفی مغلوب فرهاد مجیدی شد و طی مصاحبه جنجالی از ظلم ۴۰ ساله سخن گفت تا با محرومیت سنگین کمیته انضباطی مواجه‌ شود. محرومیتی که هنوز هم پا برجاست و باعث شده فعلا "ژنرال" در سکوت به سر ببرد و حرف هایش را برای آینده نگه دارد. امیری که به تازگی شمع تولد ۵۸ سالگی اش را نیز فوت کرده و از شاگردان شیرینی پیروزی می خواهد.

با این حال هم استقلال نیاز به سه امتیاز مسابقه نیاز دارد تا خودش را در کورس قهرمانی نگه دارد و هم گل گهر که این فصل هزینه های زیادی انجام داده‌ و تیمی برای قهرمانی بسته است. تیمی که نه مشکل پول دارد و نه کمبود بازیکن تا کادر فنی را دچار مشکل کند.

به قلم علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.