سومین تساوی متوالی تیم فرهادمجیدی در لیگ ۲۱. استقلال در آستانه دربی دارد امتیازات سرنوشت‌سازی را از دست می‌دهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

البته این فقط روی کاغذ است. همان‌طور که فرهاد مجیدی در کنفرانس خبری بازی با گل‌گهر گفت شاگردانش برای پیروزی نهایت تلاش خود را کردند و فقط کم‌دقت بودند که موقعیت‌ها تبدیل به گل نشد. آمارها هم حکایت از برتری استقلال در این بازی خارج از خانه دارد. گل‌گهر حتی یک شوت در چارچوب هم نداشت و یک بار هم مقابل استقلال کرنر زد. به همین دلیل هم فرهاد مجیدی گفت دروازه‌بانم را در این بازی کسی ندید!

با این حال حواشی این بازی از یکی دو ساعت قبل از آن آغاز شد. زمانی که سازمان لیگ در نامه‌ای آبی‌ها را از استفاده از دو بازیکن خارجی خود محروم کردند.

 پشت پرده بازی نکردن ژستد و یامگا

در حالی که کوین یامگا و رودی ژستد دو بازیکن خارجی تیم فوتبال استقلال در ترکیب اصلی تیم‌شان برای دیدار مقابل گل‌گهر سیرجان قرار داشتند، به‌یک‌باره ناظر بازی اعلام کرد سازمان لیگ مجوز بازی کردن آنها را ابطال کرده است.

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال که به شدت عصبانی شده بود، به ناظر بازی گفت: «دیگر گندش را در آورده‌اید، چطور یک ساعت قبل از بازی اعلام می‌کنید دو بازیکن خارجی نمی‌توانند بازی کنند؟!»

فریبرز محمودزاده رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ دیروز در این باره گفت: «سازمان لیگ همواره با همه باشگاه‌ها در چارچوب قوانین و مقررات همکاری می‌کند و به جهت احترام به هواداران و کمک قانونی به فوتبال نیز با وجود این‌که باشگاه استقلال ضمانت‌های بانکی لازم را برای استفاده از یامگا و ژستد ارائه نکرده بود، با این حال با مساعدت مسؤولان فدراسیون و سازمان لیگ، مجوز موقتی برای این دو بازیکن صادر شد تا باشگاه استقلال زمان برای ارائه ضمانت بانکی را در اختیار داشته باشد.» او اضافه کرد: «در نهایت در تاریخ ۲۲ آبان سازمان لیگ در نامه‌ای رسمی و محرمانه به باشگاه استقلال اعلام کرد که مجوز موقت و مشروط این دو بازیکن به دلیل عدم ارائه تضامین بانکی لغو شده است. حتی به صورت شفاهی نیز به عوامل باشگاه استقلال این موضوع یادآوری شد. باشگاه استقلال اما نسبت به تذکرهای قانونی سازمان لیگ بی‌توجهی کرد و در نهایت دیروز برای آخرین مرتبه سازمان لیگ در پاسخ به مکاتبه باشگاه استقلال به تاریخ ۲ آذر که ساعت ۱۵و۴۵دقیقه به این سازمان ارسال شده است در نامه‌ای اعلام کردیم حق استفاده از این دو بازیکن خارجی خود را نخواهند داشت.»

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.