استقلال در دیداری از هفته هفتم میهمان صنعت نفت آبادان است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 حریف قبل از دربی استقلال، صنعت نفت آبادان است. هدایت این تیم را علیرضا منصوریان بر عهده دارد. جدال استقلال با منصوریان که سابقه کاپیتانی و مربیگری در این تیم را دارد، از نکات جالب این بازی است. این دو تیم روز دوشنبه هشتم آذرماه از ساعت 16 در آبادان به مصاف هم می‌روند. به بهانه بازی صعت نفت و استقلال، نکات مهم این دیدار مرور شده است.

1- استقلال با 12 امتیاز در رده سوم جدول است و صنعت نفت با 4 امتیاز در رتبه پانزدهم قرار دارد.

2- استقلال در 3 هفته اخیر به نتیجه تساوی رسیده است که 2 تساوی آخر بدون گل بوده است. این تیم می‌خواهد قبل از بازی بزرگ فصل به روند پیروزی بازگردد.

3- دیدارهای استقلال در این فصل در هر مسابقه تنها یک گل داشته و کم‌گل‌ترین دیدارهای لیگ است.

4- استقلال در کنار گل‌گهر و آلومینیوم تنها تیم‌های بدون باخت لیگ هستند.

5- استقلال از نظر آمار دفاعی در کنار سپاهان در رتبه نخست است و با یک گل خورده بهترین خط دفاع لیگ را دارد. این تیم با 5 بار بسته نگه داشتن دروازه، رکورددار بیشترین کلین‌شیت هم هست.

6- صنعت نفت با ناکامی در گلزنی در 5 مسابقه بدترین آمار لیگ را دارد.

7- علیرضا منصوریان در 4 مصاف گذشته با استقلال فقط یک شکست داشته است.

8-  صنعت نفت در دیدارهای خانگی موفق به گلزنی و پیروزی نشده است.

9- صنعت نفت در 5 تقابل اخیر با استقلال در آبادان تنها موفق به زدن یک گل شده که در آن مسابقه مربی استقلال علیرضا منصوریان بوده است.

10- 10 بازیکن فعلی استقلال در تیم‌های مختلف شاگرد علیرضا منصوریان بوده‌اند. آرش رضاوند، ارسلان مطهری، حسین حسینی، روزبه چشمی، سعید مهری، محمد دانشگر، رشید مظاهری، زبیر نیک‌نفس، مهدی مهدی‌پور و وریا غفوری این بازیکنان هستند.

11- صنعت نفت با دریافت 37 گل از استقلال در لیگ برتر از هیچ تیمی به این اندازه گل نخورده است.

12- فرهاد مجیدی با 4 گل بهترین گلزن تاریخ تقابل استقلال با صنعت نفت در لیگ برتر است.

13- در ترکیب اسقلال، محمدحسین مرادمند 3 کارته است و در صورت دریافت کارت زرد، دربی را از دست خواهد داد.

14- آرمان رمضانی که تک گل پیروزی‌بخش استقلال را در تقابل قبلی به ثمر رساند به احتمال زیاد این مسابقه را به دلیل مصدومیت از دست خواهد داد. با توجه به شواهد و قراین 2 بازیکن خارجی استقلال، مشکلی برای همراهی این تیم در این دیدار نخواهند داشت.

15- 5 بازیکن صنعت نفت هم شرایط بازی مقابل استقلال را ندارند. حسن بیت‌سعید، فرزاد جعفری، محمود مطلق‌زاده، حسین ساکی و رضا جبیره بازیکنان مصدوم صنعت نفت هستند.

16- این بازی به قضاوت محمدرضا اکبریان خواهد بود و علی میرزابیگی، محسن سلطانی و احمد محمدی این داور را در امر قضاوت کمک خواهند کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.