حامد لک با بسته نگه داشتن دروازه‌اش مقابل نفت مسجدسلیمان در رده سوم بیشترین کلین‌شیت در تاریخ لیگ برتر قرار گرفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حامد لک لیگ بیست‌و‌یکم را خوب آغاز نکرد. این دروازه‌بان بعد از اینکه در یک اتفاق عجیب در 3 بازی اول در بسته نگه داشتن دروازه‌اش ناکام ماند، 2 بازی نیمکت‌نشین شد. لک در زمان حضور در پرسپولیس هیچ‌وقت به دلیل فنی از ترکیب اصلی دور نمانده بود. سنگربان پرسپولیس اما در ادامه فصل 2 بازی گل نخورد تا با 97 کلین‌شیت در رتبه سوم تاریخ لیگ برتر جای گیرد.

لیگ بیست‌و‌یکم فرصتی برای تاریخ‌سازی لک

حامد لک برای قرار گرفتن در رتبه سوم از شهاب گردان دروازه‌بان کهنه‌کار ذوب‌آهن سبقت گرفت. این گلر پس از پایان دوران محرومیت این روزها در ترکیب اصلی ذوب‌آهن قرار ندارد و در صورت بازگشت به میادین می‌تواند تهدیدی برای جایگاه سوم حامد لک باشد.

لک اما می‌تواند آمار خود را بهتر کند. سنگربان پرسپولیس با 3 بازی بسته نگه داشتن دروازه خود به آمار 100 کلین‌شیت در تاریخ لیگ برتر دست خواهد یافت؛ رکوردی که تا پیش از این فقط 2 دروازه‌بان یعنی مهدی رحمتی و رحمان احمدی به آن دست یافته بودند. اگر لک موفق شود تعداد کلین‌شیت‌اش را به عدد 103 برساند، از رحمان احمدی هم عبور کرده و در رتبه دوم بیشترین کلین‌شیت در تاریخ لیگ برتر قرار خواهد گرفت. البته لک فاصله زیادی با مهدی رحمتی، رکوددار کلین‌شیت در تاریخ لیگ برتر دارد و بسیار بعید است که به آمار دروازه‌بان سابق استقلال برسد.

لک در پرسپولیس 19 کلین‌شیت داشته و با 4 بار بسته نگه داشتن دروازه بالاتر از علیرضا حقیقی در رتبه سوم بیشترین کلین‌شیت پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر قرار خواهد گرفت.

مسیر لک برای رسیدن به جایگاه سوم

حامد لک دوران بازیگری خود در لیگ برتر را از نهمین دوره و در تیم صبا آغاز کرد. لک در آن فصل تنها یک بازی و برای 33 دقیقه بازی کرد. این دروازه‌بان در 2 مقطع و در مجموع به مدت 6 فصل برای صبا بازی کرد و با 29 کلین‌شیت در رتبه دوم بیشترین تعداد کلین‌شیت این باشگاه قرار گرفت. لک بیشترین کلین‌شیت خود را در این تیم به ثبت رساند.

حضور لک در صبا به خاطر خدمت سربازی و بازی در تراکتور قطع شد. لک سنگربان تراکتور در لیگ‌های سیزدهم و چهاردهم بود و با این تیم تا آستانه قهرمانی در لیگ برتر رفت ولی موفق به کسب آن نشد. این دروازه‌بان یک نیم‌فصل برای سایپا، یک فصل برای فولاد، یک دوره برای نساجی و یک دوره هم برای ماشین‌سازی بازی کرد و با این تیم به لیگ یک سقوط کرد.

در آغاز لیگ بیستم، بخت به حامد لک رو کرد و با پیشنهاد پرسپولیس مواجه شد. این دروازه‌بان که در دوران حضور در سایر تیم‌ها نسبت به ابراز علاقه به پرسپولیس ابایی نداشت، مرد اول دروازه پرسپولیس لقب گرفت. لک در نخستین فصل حضور خود در پرسپولیس به قهرمانی دست یافت و با 17 بار بسته نگه داشتن دروازه آقای کلین‌شیت شد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.