دو کلین شیت از سوی حامد لک و حسین حسینی، وضعیت آن‌ها را در تیم‌هایش بهتر از قبل کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در یک بازی حساس مثل دربی، دروازه‌بان‌ها نقشی حیاتی ایفا می‌کنند. آن‌ها هستند که باید با 90 دقیقه تمرکز تاثیر زیادی در تعیین نتیجه بازی داشته باشند. در دربی پایتخت حامد لک و حسین حسینی توانستند این نقش را ایفا کنند. به پایان رسیدن بازی با نتیجه صفر- صفر اگرچه مربیان، بازیکنان و هافبک‌ها را مورد انتقاد قرار می‌دهد اما برای مدافعان و دروازه‌بان دو تیم یک اتفاق خوب است. آن هم دروازه‌بان‌هایی که خیلی جایگاه مطمئنی درون دروازه تیمشان نداشتند و با این کلین‌شیت توانستند تا حدودی اعتبار خود را درون دروازه بیشتر کنند.

حسین حسینی

او دروازه‌بان اول استقلالی‌ها در این فصل بود اما جالب است که حضورش مقابل پرسپولیس درون دروازه حسابی هواداران را غافلگیر کرد. همه منتظر بودند که باز هم این علیرضا رضایی جوان باشد که همراه بقیه بازیکنان وارد زمین می‌شود اما حسینی با بازوبند کاپیتانی پیشاپیش هم‌بازیانش وارد میدان شد تا مشخص شود که فرهاد مجیدی قصد نداشته برای این بازی ریسک کند. روند بازی البته به شکلی بود که هیچ دروازه‌بانی با آزمایش جدی مواجه نشد اما به هر حال کلین‌شیت در همچین دیداری یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. بازیکنان پرسپولیس هیچ شوتی نزدند اما حسینی با 5 بازپس‌گیری توپ از مهاجمان حریف در محوطه جریمه تاثیرگذار بود. نکته منفی بازی حسینی در شروع مجددهایش بود که فقط 50 درصد آن به مقصد رسید و 50 درصد دیگر به بازیکنان حریف رسید که به از دست رفتن مالکیت توپ برای آبی‌ها انجامید. این در حالی است که در گذشته یکی از نقاط قوت حسینی شروع مجددهایش بوده که معمولا با یک ارسال بلند توپ را به بازیکنان خودی رسانده و یک حمله را آغاز می‌کرد. 

حامد لک

برخلاف حسینی پیش‌بینی می‌شد که حاشیه امنیت حامد لک درون دروازه پرسپولیس با مشکلی مواجه نشود اما حضور بوژیدار رادوشوویچ برای دو بازی درون دروازه نشان داد که از حاشیه امنیت در این فصل خبری نیست. حامد لک هم با یک کلین‌شیت فعلا جایگاهش را تضمین کرد. نکته مهم این بود که از اشتباهات عجیب این دروازه‌بان که در چند هفته اخیر چندبار دیده شده، خبری نبود و او در این بازی تمرکز بیشتری داشت و در برابر پاس‌های رو به عقب مدافعانش که تعداد آن‌ها زیاد هم بود، به مشکل نخورد. تنها شوتی که به دروازه لک رسید هم ضربه فرشاد فرجی از روی نقطه کرنر استقلال بود که لک جلوی یک گل به خودی را گرفت. لک 4 بازپس‌گیری توپ از مهاجمان استقلال داشت و در این زمینه یک عملکرد دفاعی کمتر از حسینی انجام داد. نقطه برتری او اما شروع مجددهایش بود که بیشتر از حسینی به مقصد رسید. او با دقت پاس 67 درصدی عملکرد بسیار خوبی در این زمینه داشت و البته نکته این بود که او بیشتر از حسینی پاس کوتاه داد و بیشتر با مدافعانش بازی را آغاز کرد. 

در کل نمی‌توان در مورد عملکرد حامد لک و حسین حسینی در این بازی خیلی صحبت کرد و آن‌ها را برنده بازی دانست. اما احتمالا رقیبان آن‌ها روی نیمکت بازنده این کلین‌شیت حیاتی و مهم باشند و به خصوص در استقلال شاید فرهاد مجیدی نخواهد به ترکیب تیمش برای بازی آینده دست بزند. 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.