پنج مهاجم خارجی لیگ، تیتر یک رسانه‌ها شده‌اند؛ آقای گلی، گل‌نزنی و حتی پیش از بازی!

به گزارش فرتاک ورزشی،

در این فصل پنج مهاجم خارجی حسابی به چشم آمده‌اند؛ خرید امیر قلعه‌نویی که تنها با بازی کردنش، جنجال آفرید! گادوین منشا و لوسیانو پریرا اولین و دومین گلزن برتر فصل هستند. دو خرید هم فرهاد مجیدی داشته است؛ کوین یامگا که پس از 3 گل در دو بازی اول خیلی زود خاموش شد، رودی ژستد که هنوز گلی نزده و تحت فشار قرار گرفته است. طبق آمار «متریکا» عملکرد این پنج بازیکن را بررسی می‌کنیم.

کوین یامگا، استقلال: آرامش پس از توفان!

مهاجم فرانسوی و 25 ساله، شروع درخشانی در استقلال داشت. او در همان اولین بازی، دو گل به ذوب‌آهن زد تا نوید ورود یک خارجی باکیفیت را به فوتبال ایران دهد. هر چند که یامگا خیلی زود افت کرد و پس از آن فقط یک گل از روی نقطه پنالتی زد. البته جابه‌جایی‌های او در ترکیب استقلال هم بی‌تاثیر نبود. با ورود ژستد به ترکیب استقلال، یامگا در پست‌های عقب‌تر به بازی گرفته شد. یامگا در این فصل 14 شوت زده، 5 شوتش در چارچوب بوده، سه گل زده و چهار پاس‌کلیدی داده است.

اریک باگناما، گل‌گهر سیرجان: جنجال پیش از دقیقه صفر!

باگناما که هنوز گلی نزده تا این اندازه سر و صدا به پا کرده است. خرید خارجی این فصل امیر قلعه‌نویی هم یک مهاجم 195 سانتی‌متری است. اریک باگناما با جنجال زیادی راهی گل‌گهر شد و صدای همه تیم‌های مدعی را درآورده است. کارنامه تعداد بازی ملی او زیر سوال است و بیانیه‌های پینگ‌پنگی تیم‌های مدعی، تیتر یک رسانه‌ها شده است. این مهاجم گابنی تا حالا 162 دقیقه پیراهن گل‌گهر را به تن کرده است. 2 شوت، یک شوت در چارچوب و یک پاس‌کلیدی عملکرد او بوده که منجر به هیچ گلی نشده است. باگناما در همین مدت کوتاه هفت خطا کرده که برای یک مهاجم آمار قابل توجهی است. او چهار مرتبه هم پیروز نبردهای‌هوایی شده است.

گادوین منشا، مس رفسنجان: پنالتی‌های تاریخی که او را به صدر رساند

موتور گلزنی منشا پس از چهار فصل، دوباره روشن شد. منشا با پنج گل زده، تا پایان هفته هشتم آقای گل لیگ بیست‌ویکم است. البته او باید قدردان مدافعان حریف هم باشد که در سه بازی متوالی روی بازیکنان مس مرتکب خطای پنالتی شدند. حالا منشا اولین بازیکن تاریخ لیگ برتر است که در سه بازی پیاپی از روی نقطه پنالتی گل زده است. تعداد گل‌های لیگ برتری منشا در ضربات پنالتی به عدد 10 رسیده و دومین پنالتی‌زن خارجی تاریخ لیگ برتر هم شده است. 

لوسیانو پریرا، فولاد: به 90 رسید!

پریرا پس از سوپرگل تماشایی دو هفته قبل که به ذوب‌آهن زد، در این هفته هم برای فولاد گل زد. این نودمین گل پریرا در تاریخ لیگ برتر ایران بوده است؛ بهترین گلزن خارجی تاریخ لیگ برتر. این مهاجم برزیلی فولاد که در این فصل دو پنالتی گرفته و چهار گل زده، بعد از منشا دومین گلزن برتر لیگ است. در این فصل فقط دو دروازه‌بان موفق به مهار شوت‌های پریرا شدند؛ چهار گل از شش شوت در چارچوب.

رودی ژستد، استقلال: در برزخ!

چهار بازی، 298 دقیقه حضور در زمین، صفر گل، صفر پاس‌گل؛ مهاجم سابق استون‌ویلا هنوز نتوانسته با فوتبال ایران وفق پیدا کند. فقط 2 شوت از 8 شوت ژستد در چارچوب بود و او 2 مرتبه هم با پاس‌کلیدی موقعیت ساخته است. این مهاجم 193 سانتی‌متریِ فرانسوی-بنینی در هر بازی نزدیک به 6 نبردهوایی، پیروز می‌شود تا نشان دهد هنوز لیافت اعتماد دوباره را دارد. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.