مدافعان میانی تیم فوتبال پرسپولیس نشان دادند می توانند بدون کاپیتان هم خیال کادر فنی را برای بسته نگه داشتن دروازه حامد لک راحت کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال پرسپولیس مقابل استقلال تهران گلی را دریافت نکرد تا تساوی بدون گل سرخابی‌های پایتخت سومین کلین شیت حامد لک در لیگ برتر فصل جاری محسوب شود.

سومین دیدار متوالی بدون گل پرسپولیس در حالی رقم خورد که سیدجلال حسینی به دلیل مصدومیت نتوانست در خط دفاع بازی کند تا در روزهایی که کاپیتان اول سرخپوشان روی صندلی‌های ورزشگاه آزادی نشسته بود، نظاره‌گر عملکرد قابل قبول علی نعمتی و فرشاد فرجی در قلب خط دفاعی این تیم باشد.

پرسپولیس در پنج دیدار ابتدایی خود، ۵ گل خورده با حضور سید جلال حسینی داشت اما یحیی گل محمدی تصمیم گرفت برای ایجاد انسجام در دفاع این تیم سراغ تغییر تاکتیک برود.

تغییراتی که با آسیب دیدگی مدافع با تجربه سرخ‌ها همراه شد اما نعمتی نشان داد انگیزه‌های کافی برای حضور در قلب دفاع این تیم و حفظ نبض پرسپولیس برای بازگشت دوران صلابت و استحکام خط دفاعی را دارد.

علی نعمتی پس از حضور سه ساله در لیست خرید پرسپولیس بالاخره در تابستان سال جاری از پدیده مشهد به جمع شاگردان یحیی گل محمدی اضافه شد تا بتواند پس از ایجاد شکاف در دفاع پرسپولیس فرصت خودنمایی پیدا کند.

نعمتی در حالی کنار فرشاد فرجی قرار گرفت که مدافعان کناری نیز تجربه سال‌های بازی کردن در پرسپولیس را ندارند. سعید آقایی که فصل گذشته فراز و نشیب زیادی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی داشت در روزهای بازگشت سیامک نعمتی هم توانست جایگاه خود را حفظ کند. مهدی شیری نیز دفاعی مطمئن در جناح راست شده است تا خط دفاعی این تیم بدون کاپیتان اول هم سرو سامان بگیرد.

مدافع جدید پرسپولیس توانست در قلب دفاع پرسپولیس لقب بهترین بازیکن تیمش را در دربی ۹۷ پایتخت پیدا کند. او هشت مرتبه با پاس‌های بلند سالم، بازی‌سازی را از عقب زمین پرسپولیس شروع کرد و ۸ مرتبه هم مالکیت توپ را به نفع بازیکنان پرسپولیس برگرداند. عملکردی تحسین برانگیز برای بازیکنی که در حملات نیز به جمع هافبک‌ها اضافه می‌شد تا دفاع پرسپولیس در نیمه دوم دیدار با استقلال تهران، مالکیت توپ بیشتری نسبت به رقیب سنتی خود پیدا کند.

زوج دفاعی جوان پرسپولیس حالا برای عبور از هت تریک کلین شیت حامد لک آماده می‌شود. پرسپولیس در حالی پنجشنبه هفته جاری به مصاف هوادار می‌رود که سیدجلال حسینی بار دیگر نیمکت نشین خواهد بود تا نعمتی و فرجی بتوانند باز هم خودنمایی کنند.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس نشان داده است کمتر روی ترکیب موفق تیمش دست می‌برد و بعید نیست سیدجلال همچنان طعم نیمکت نشینی را بچشد. کاپیتانی مقتدر که نشان داده است هر بار در هر جایگاهی بوده است انگیزه خود را برای بازی کردن حفظ کرده و به جوان‌ترها برای درخشیدن اعتماد به نفس داده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.